Jump to content




hondo1

Recommended Posts

Κοίτα πιο πολύ να την παλεύει ο χαρακτήρας σου και άσε τα dps προς το παρών πχ μην τρως crit και είσαι με 500life συνεχώς :tongue: Για blood magic μπορείς να βάλεις το gem...για αύρες αλλά και με το passive μπορείς..αλλά από εκεί ξεφεύγεις και μπορείς να πας low-life build με energy shield :p Ναι vaal pact είναι φοβερό αλλά εχει dropbacks το regen... δλδ θες life leech και όπως έιπες kill to live :p στα 75+ το κοιτάς αυτό όχι τώρα

Θες σίγουρα defences εδώ που βρίσκεσαι..κοίτα για auras..grace (αν πήγες reflexes από tree), vitality ίσως ή καμιά Purity of elements εκτός αν σου λείπει πολύ κάποιο resist πχ Purity of lightning..

Γενικά τα 1month, 1-2 week, είναι για πολύ κάψιμο διότι όλοι push-άρουν για ranks κατά 90% + Alternate Art Demigod's Bounty unique item :drool:...Άτομα που παίζουν 100ώρες την βδομάδα είναι υπερβολικά πολύ και γι'άυτό βλέπεις αυτά τα level..Άλλοι θα παίξουν ώς ένα όριο/tier για τα prizes και αν κερδίσουν κάτι καλώς... :) Τα 4μηνα όμως είναι άλλη φάση.. :p

Ναι σε αυτό το 1Month έχει αυτά τα cosmetics που μπορείς να αγοράσεις κατευθείαν από το shop τους + κάτι tshirt.. στο προηγούμενο 2week race είχε prizes από razer mouse/keyboard, nvidia κάρτες κτλ

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα elemental buzzsaw για το 1month race... πιο βλαμμένο build δεν έχω ξαναπαίξει :hang2:

το κλασσικό tri-ele spectral throw ε? εγώ θα έκανα pure ele light επειδή έχει τα μεγαλύτερα mods από κάθε άλλο ele και μαζί με το three-dragons για perma-freeze + crit/power charges εννοείτε .. και ίσως το πήγαινα λίγο πιο μακριά με CastOnCrit + spark :look:

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω πωωωω.. πετάει πράγμαααα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LrFWBgcI9Go]Build of the Week S02E13: Elemental Buzzsaw - YouTube[/ame]

εγώ ρε παιδιά πώς να βάλω auras κλπ όταν έχω mana ~500-600;; max 2 μπορώ να ανοίξω κ μετά δεν έχω mana για να βαράω.. κι επίσης πόσο να μείνω στο cruel;;;

πήγα τώρα και ρίχνω ξύλο στο septre of god και upper septre of god αλλά ακόμα κι εκεί, είναι αρκετά παρακάτω από το lvl μου (58).. απλά να lvlάρω μέχρι να μαζέψω κι άλλο ζωή; Πάνω από 2000πχ; Επίσης να βάλω το Iron Reflexes ή δεν θα είναι καλή κίνηση; Θέλω να πω το evasion μου αρκεί ή να το κάνω armor μπας κ τρώω λιγότερο ξύλο;

Link to comment
Share on other sites

δεν θες πάνω από 2 τώρα που είσαι...(ούτως η άλλως θες κάποια mechanics στο build για να πας πάνω από 2-3) μια clarity στα 4-5 level (εκτός αν έχεις καλό regen mana + mana leech από items) και μια για defences-ανάλογα σε τι υστερείς..

Βούρ για merciless εννοείτε μην κάθεσαι άλλο εκεί - είναι καλή κίνηση το IR (για αρχάριους το πιο έυκολο defence)

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ακολουθείς κάποιο έτοιμο build μέχρι να μπεις στο κλίμα του παιχνιδιού?

Επειδή το έχω δει το έργο υπάρχει η πιθανότητα να βγεί ο χαρακτήρας μπακαλιάρος και να σε αποτρέψει από το παιχνίδι

[MENTION=11722]hondo1[/MENTION] Το θέμα μου είναι οτι για να αρχίσει να δουλεύει το build πρέπει να φτάσεις καμιά 70αριά λβλ

και να έχεις και το alpha's hole για να φορτώσεις τουλάχιστον τις 3 damage auras.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις άδικο, αλλά τώρα, στο lvl 59, να φτιάξω το έτοιμο build;;

Θα ήθελα πολλά node respecs και gear που δεν ξέρω πού κ πώς να το βρω..

Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι. Π.χ. με rl λεφτά δε μπορείς να πάρεις κάτι ουσιαστικό νομίζω. Αν κι είχα κάτι περίεργα site που αγόραζες gems, orbs etc..

Μωρέ μπακαλιάρος δεν βγαίνει, καλά το πάω.. απλά το παλεύω ίσως λίγο παραπάνω από όσο θα'πρεπε.. ίσως είναι κι αυτή η γοητεία του. Έφαγα χθες τον dominus με προσοχή κ χωρίς να ψοφήσω.. πήρα κ από το πρώτο quest του merciless κι ένα gem life leech, οπότε τώρα η μια μου επίθεση έχει life leech και η άλλη life gain on hit :p

Να πάω ένα body armor από 4 σε 5 ή 6 θήκες για gems είναι άπιαστο όνειρο ε;; Να περιμένω μπας και βρω τπτ κατά τύχη;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις άδικο, αλλά τώρα, στο lvl 59, να φτιάξω το έτοιμο build;;

Θα ήθελα πολλά node respecs και gear που δεν ξέρω πού κ πώς να το βρω..

Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι. Π.χ. με rl λεφτά δε μπορείς να πάρεις κάτι ουσιαστικό νομίζω. Αν κι είχα κάτι περίεργα site που αγόραζες gems, orbs etc..

Μωρέ μπακαλιάρος δεν βγαίνει, καλά το πάω.. απλά το παλεύω ίσως λίγο παραπάνω από όσο θα'πρεπε.. ίσως είναι κι αυτή η γοητεία του. Έφαγα χθες τον dominus με προσοχή κ χωρίς να ψοφήσω.. πήρα κ από το πρώτο quest του merciless κι ένα gem life leech, οπότε τώρα η μια μου επίθεση έχει life leech και η άλλη life gain on hit :p

Να πάω ένα body armor από 4 σε 5 ή 6 θήκες για gems είναι άπιαστο όνειρο ε;; Να περιμένω μπας και βρω τπτ κατά τύχη;

Ούτως η άλλως θα κάνεις re-roll από την αρχή θες δεν θες :p Αυτό είναι το "main theme" - replayability του path και γι'αυτό με τα skills / tree / unique enablers κτλ που βγαίνουν θα υπάρχουν συνεχώς καινούρια builds και ιδέες για να παίξεις. Τώρα αν θες να μείνεις σε ένα build και να κάνεις trade καμιά 60αριά+ orb of regrets..μπορείς...αλλά καλύτερα να ξεκινήσεις από την αρχή φρέσκο σύν ότι μαζεύεις και currency-gear-gems κτλ...(κάπως έτσι φτιάχνεις και "οικονομία" εκτός trading φυσικά) Επίσης τώρα με το expansion τον Αύγουστο θα ύπαρχει όπως πάντα ένα reset στο tree (λόγω αλλαγών meta-game κτλ) όποτε μπορείς να περιμένεις 1μήνα :hehe:

Στο είχα ξαναπεί νομίζω...το καλύτερο για τους καινούριους/αρχάριους είναι τα 4μηνα leagues (που ακούστηκε από GGG ότι ίσως γίνουν 3μηνα :turn:) Τα parent leagues (standard - hardcore) είναι για άτομα που είναι από open beta και στα οποία έχουν τρελό currency, gear κτλ... και είναι κάπως δύσκολο να "χωθείς" εκεί μέσα.. είναι overpriced με λίγα λόγια.. Για μένα πχ είναι test leagues και τα κανονικά που παίζω είναι τα 4μηνα hc

Αυτό με τα rl λεφτά δεν σε συμφέρει να το κάνεις και δεν έχει κανένα νόημα...(που και να το κάνεις, πάλι δεν θα είσαι op...πάλι θα υπάρχει κάτι που θα σε ψοφάει :p)

Body armour με 5-6 sockets είναι εύκολο (άσε εμένα που ήθελα κοντά στα 700 jewels για 6s :confused:) το δύσκολο είναι να κυνηγήσεις 6 link... μέχρι 5 link είσαι gg :big_boss:

Προχώρα να πας a3 στο merci, εκτός αν θες να σου δώσω κάνα gear να την παλέψεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι χαζές :whistle2:

1) μέχρι 24, μετά αν θες αγοράζεις από το shop τους για extra slots :p

2) Εννοείτε, εφόσον είναι στο ίδιο League

3) όσους θες μπορείς να κάνεις, δεν έχει όριο..μόνο τα slots σε περιορίζουν

Τα leagues δεν "επικοινωνούν" μεταξύ τους, παρα μόνο όταν τελειώσουν τα leagues τότε μεταφέρονται στα parent: standard ή hardcore (stash tabs-χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνουν τρίμηνα τα league γιατι στο τέλος ψοφάνε. 2 φίλοι που παίζαμε παρέα στον τελευταίο μήνα βάρεσαν πιστολιά. Μόνω εγώ έμεινα και φάρμαρα atziri μέχρι την τελευταία μέρα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια χαρα σας παληκαρια..

εαν παιζετε normal καντε add RONAL_BARBAREN

ο marauder μου που παιζω πιο συχνα ..

ps.. o hondo1 ειναι κατι σα guru and master του poe,

ασε που με εχει ανεχτει πολυ ενα χρονο τωρα με τη noobia μου,

(οκ νταχ δε ειμαι κ τοσο noob ποια... ασε που θελω να πιστεύω οτι δε τον τρολαρισσα κ τοσο :help1:)

αλλα για να βρω ακρη εκανα και τη δυσκολη οδο...

lvling 6 chars at 70+ απειρα mats for re talents μερηκες φορες...

3 acc for store items etc etc etc..

τωρα εχω κολλησει με marauder + life + elem ress + armor + 2 hand mace

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! τα παραλές!!! :innocent:

ελπίζω να βρήκες άκρη με το mace stun που ήθελες :flex:

διακοπάρω και βλέπω στα news για το expansion τον αύγουστο και τρελένομαι :jump:

άσε που με πιάνει ανατριχίλα για κάτι που ετοιμάζεται για αρχές 2015...

https://soundcloud.com/pibadi/path-of-exile-act4-town

Link to comment
Share on other sites

ωωωωπ βρήκα κι άλλον να πρήζω :)

το μαθητή του αρχιδιδάσκαλου!! χαχαχ ρε μεγαλύτερος νουμπάς από μένα δεν υπάρχειιιιι!

Αυτά που λέω στον [MENTION=11722]hondo1[/MENTION] δεν υπάρχουν.. αράζουμε sarn κ τον κουφαίνω!!!

Με πάει κι εκδρομές σε μεγάλους χάρτες >66lvl και χώνομαι να σφάζω σαν τη τσουτσού κ με τρώνε.. :boxed: χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σε όλους, παίζω κανένα 2μηνο το παιχνιδι κ πραγματικά είναι αρκετά καλό κ με έχει κρατήσει. Αυτή τη στιγμή είμαι standard server και απλα δοκιμάζω καποια build με σκοπο να ξεκινήσω σωστά με τους καινούργιους server. αν θέλετε κάντε με ενα add ingame με όνομα NIGHTXOUND να λέμε καμιά κουβέντα να περνάει η ώρα...:victory:

Link to comment
Share on other sites

:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

logo.jpg

:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Forum - Announcements - Path of Exile: Forsaken Masters - Path of Exile

http://i.imgur.com/pv9QHRf.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις το διαβασα, μονο αυτο εχω να πω --> :worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Και act 5 λιγο αργοτερα!? :worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:.

Δεν εχω pc να παιξωωωωωωωωωωωω :slap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.