Jump to content




hondo1

Recommended Posts

Να σου πω για summoner build που έπαιξα.

Στην αρχή κλάνει μέντες. Δε κάνεις καθόλου damage. Με spell totem-summon skele - faster casting όμως μπορείς να βγάλεις σχεδόν τα πάντα.

Αργότερα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δε χρειάζεσαι και ιδιαίτερο gear, και με 4L κάνεις δουλειά. Επίσης από gear θες 1-2 uniques που είναι τσάμπα, και μετά από stats αφού δε σε νοιάζει το dps σου μπορείς να φορτώσεις άνετα IIR/IIQ.

Το κακό είναι όμως ότι αργότερα, τα μόνα "upgrades" που 8α έχεις είναι sockets/gems. Δε θα κερδίζεις τπτ σε dps από gear μόνο survivability. Επίσης map runs με παρέα ζόρικα θα βρεις.

Όμως μεγάλη ιστορία να μπορείς να κάνεις runs με τρελό IIR άνετα. Piety runs με 200+ IIR; No problem. Map runs με κατάρες πάνω σου; No problem. κτλ κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

VENGEANCE KNUCKLE - SAPPHIRE RING

SOL GYRE - SAPPHIRE RING

HORROR TALISMAN - ONYX AMULET

TEMPEST TALONS - ASSASSINS MITTS

WOE TRAP - RUSTIC SASH

CORRUPTION URGE - RIVETED BOOTS

Ψαχνω τα παραπανω items (Standard League). Let's Trade!

αν μπορει καποιος να μου πει και ποσο εχει το καθενα!

Έγινε επεξεργασία από ValantisMP
Link to comment
Share on other sites

Forum - Witch - Witch Builds List (release version) - Path of Exile

εδω εχει πολλα! Στο φορυμ εχει τα παντα ;)

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION]

δεν ειμαι fan του summoner , κυριος μαρεσουν τοξοτες και μαγοι , επιδη παντα βγαζουν τρελλο DPS

το lighting witch , νομιζεις ειναι καλη επιλογη ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το desync είναι "pain in the ass" επειδή ο server με τον client κάνει double-check για anti-bot/anti-cheat. Βέβαια το game είναι extreme δύσκολο από μόνο του και αν δεν υπήρχε αυτός ο κώδικας, το botting θα ήταν πάλι δύσκολο, αλλά με τα double-check το κάνει ακόμα πιο δύσκολο.

Επίσης πολλοί παραπονιούνται ότι το gameplay δεν είναι smooth, η κίνηση είναι σαν να "κολλάει", αλλά πολλοί δεν ξέρουν ότι η περιοχή γύρω από τον κέρσορα είναι μηδαμινή γι'αυτό έχεις τα miss-click ή που δεν μπορείς να πετύχεις κάποιο monster λόγω πάλι του click ή φας stun κτλ κτλ...γιατί όλα αυτά στο κάτω κάτω είναι mechanics και skill! :)

Βέβαια μέσα σε αυτό υπάρχει και το latency σου αλλά το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να βελτιώνουν τον κώδικα με τον καιρό (ποτέ δεν θα γίνει τέλειος)...άποψη μου είναι ότι, αν αφαιρεθεί αυτό, το game θα "χαλάσει".

Το 1-week ξεκινάει σήμερα στις 1:00 το βράδυ και καλή χρονιά να έχουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Desync και devourers σε 74level map = RIP.

86level σας χαιρετώ απογοητευμένος γιατί ακόμα μια φορά ενώ το παιχνίδι είναι παιχνιδάρα, αυτό το desync που υποφέρει σε κάνει να ξανασκεφτείς αν αξίζει το όλο κάψιμο για να ψοφήσεις τόσο άδικα. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε συ δεν ήταν θέμα οτι είχα πρόβλημα αδυναμίας χαρακτήρα ή το random party ήταν κακό. Έπαιζα καιρό με τα συγκεκριμένα άτομα και το dps ήταν πολύ υψηλό. Καθαρίζαμε και δυσκολότερα maps. Απλά το desync όταν έρχεται απλά δε ξέρεις τι θα γίνει. Ε εμένα με πέταξε πίσω από 2 τοίχους που έκανε spawn ένα rare devourer. Με έδειχνε να βαράω κανονικά με το party πίσω τους και ξαφνικά με πέταξε 2 βήματα πιο δεξιά πίσω από ένα τοίχο και εκεί μέσα έκανε spawn το devourer. 2hit down. Στο πρώτο hit πίνω τα pots γιατί είδα οτι δε τη βγάζω καθαρή και αμέσως πατάω escape για log out.

''Με το escape στο χέρι έμεινα''

Link to comment
Share on other sites

Σε ξεχωριστό post για να φαίνεται.

Αν δεν είστε διατεθειμμένοι να πεθάνετε άδικα, τσάμπα ή όπως θέλετε βαφτίστε το, μην ξεκινήσετε το game. Κρίμα να σπάσετε οθόνη πληκτρολόγιο από τα νεύρα σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ξεχωριστό post για να φαίνεται.

Αν δεν είστε διατεθειμμένοι να πεθάνετε άδικα, τσάμπα ή όπως θέλετε βαφτίστε το, μην ξεκινήσετε το game. Κρίμα να σπάσετε οθόνη πληκτρολόγιο από τα νεύρα σας.

Μπα...Μου'λεγε ο αδερφός μου για hardcore στην αρχή...

Του λέω ξεχνάς ένα πολύ βασικό πράγμα....έχουμε HOL...

Ασχέτως άμα έφταιγε στη περίπτωση σου το παιχνίδι, εγώ hardcore δεν αγγίζω με πάνω από 50ms ping.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα hol ειναι γενικό πρόβλημα κυρίως στο Europe gateway - τουλαχιστο μεχρι πριν τις γιορτες τωρα δεν ξερω αν αλλαξε κάτι -

Το game δεν ειναι για hardcore εφόσον δεν εχεις συνειδητοποιήσει πως μπορεί και να χάσεις τον Char απο dsync .

Eπισης το dsync ειναι ύπουλο το lag το καταλαβαινεις μπορεις και να κανεις Logout σχετικα γρήγορα ενα dsync ομως σε Vaal fight ενω κανει το splash ? Να εισαι 10 μετρα μακρια του και ξαφνικά ο serv να λεει ? ΟΟΟχι εισαι ακριβως απο κάτω του :p

Kαλη χρονιά .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ελληνικο guild για domination league?

Παιζω εδω και 30 μερες(ναι ειμαι σχετικα noobas) με 2 φιλαρακια αλλα το βαρεθηκαν και αρχισαν να παιζουν dayz

και hearthstone και ετσι εμεινα μονος μου και εχω αρχισει να βαριεμαι.

Ειμαι duelist level 85 domination league in game name : Biasmenos.

Link to comment
Share on other sites

63lvl RIP με 1-shot στο 1-week, από βράχο στο κεφάλι στο vaal boss :shifty: Όποιος θέλει το gear (στο standard league) για αυτό εδώ το τρελό build με τα 7 keystone passives για dominating blow ας μου πεί - free εννοείται!

Passive Skill Tree - Path of Exile

Ήταν να πήγαινα για τα reduced mana cost από passive..αλλά μιάς και το ES δεν μας ενδιαφέρει εδώ, το Eldritch Battery με την αύρα discipline, κάνει πολύ καλύτερο sustain του regen μαζί με clarity, για το τρελό mana που θέλει το dom-blow μαζί με τα support ;)

Link to comment
Share on other sites

63lvl RIP με 1-shot στο 1-week, από βράχο στο κεφάλι στο vaal boss :shifty: Όποιος θέλει το gear (στο standard league) για αυτό εδώ το τρελό build με τα 7 keystone passives για dominating blow ας μου πεί - free εννοείται!

Passive Skill Tree - Path of Exile

Ήταν να πήγαινα για τα reduced mana cost από passive..αλλά μιάς και το ES δεν μας ενδιαφέρει εδώ, το Eldritch Battery με την αύρα discipline, κάνει πολύ καλύτερο sustain του regen μαζί με clarity, για το τρελό mana που θέλει το dom-blow μαζί με τα support ;)

currency please :jester:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.