Jump to content



Πιστωτικη σε συνεργειο (Νομικο?)


uNick

Recommended Posts

Οταν μιλαμε για ονομαστικη αποδειξη η τιμολογιο-Δ.Α επι πιστωση τοτε εξοφλητικη αποδειξη πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα.

Με αποδειξη Λ.Π η Α.Π.Υ πελατη λιανικης δεν παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

απλη αποδειξη δινει... αν και δεν καταλαβα τι ηταν τα υπολοιπα :p

για να πληρωσω με καρτα αναγκαστηκα και πηρα τον πατερα μου τηλ και τοτε μαγκωσε καπως η κοπελα και την δεχτηκε.

το θεμα το εκανα γιατι θα χρειαστει να ξαναπληρωσω εκει και ειναι πολλα παραπανω τα λεφτα και δεν θελω να παω εκει με λεφτα στην τσεπη μου γιατι δεν ειναι και απο τις καλυτερες περιοχες της λαμιας... ετσι τωρα να ξερω πως να της μιλησω/απαντησω

ευχαριστω παλι ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Μονιμως βλεπω κατι απλοικα θεματα να μετατρεπονται σε κυπριακο, λες και συζηταμε rocket science.

Ειναι δυνατον να πιστευετε την καθε μ@λ@κι@ που θα πει η υπαλληλος που ξερει μονο να δακτυλογραφει αριθμους?

Δηλαδη για να πλερωσει ο ανθρωπας ενα σερβις στο αυτοκινητο πρεπει να προσκομισει συμβολαιο με τους γονεις του οτι τους κανει δωρεα ?

Μην κολλατε σε τετοιες γελοιοτητες, και μην υποχωρειτε, τα λογιστικα της επιχειρησης ειναι δικο της θεμα, αν η υπαλληλος δεν τοχει με τα ταμειακα προφανως λαθος δουλεια διαλεξε.

Καλα που μας το πε η υπαλληλος δηλαδη, φανταστειτε τι μπορει να παθει καποιος αμα κερασει μπιτσιζ και μετα διαπιστωσει καποιος λαμπρος εγκεφαλος οτι αυτη που καταναλωσε τα ποτα/φαγητα/σινεμα ειναι διαφορετικο προσωπο απο αυτον που ανελαβε την εξοφληση.... Μιλαμε για το φορολογικο εγκλημα του αιωνα, οχι αστεια...

Link to comment
Share on other sites

Απλο ειναι παιδες: Το cash ειναι ζεστο ρευστο στο ταμείο, η visa/miza ειναι διαδικασιά για να παρει τα λεφτα η εταιρία σε Χ χρονικο διάστημα. ΟΛΟΙ προτιμουν το cash και θα πουνε την άπειρη μ@λ@κι@ για να το πάρουν.

Αν τις έλεγε τα λεφτα ειναι του πατέρα μου, δεν θα τα έπερνε;

Τιμολόγια Λιανικής δεν χρειάζεται να υπάρχει ταυτοποίηση απόδειξης/αυτου που πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

εαν διαβάσεις τα προηγούμενα μου ποστ, λέω ότι πρέπει να συμφωνεί το όνομα της απόδειξης με το όνομα στο χαρτάκι της πιστωτικής, εφόσον στην περίπτωσή σου, η απόδειξη έχει κοπεί προς πελάτη λιανικής, έρχομαι και το πληρώνω και εγώ με την δικιά μου πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.