Jump to content



ποια VGA για FSX ;;;;


kesos

Recommended Posts

εχω GIGABYTE GA-870A-UD3 - phenom 955 4core - 4giga ram - PCU CORSER 430Watt 80+ - SSD 120gb - 22'' lcd monitor

ειχα μια 8800gt αλλα παρεδωσε πνευμα και ψαχνω νεα καρτα vga nvidia για να παιζω το FSX

ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης την βγαζω οικονομικα και παιρνω μια μετρια vga πχ gts 450 για μην αλλαξω PCU ή να κανω την ταρζανιά και να παω σε 600watt PCU και μια gtx 560

προβληματιζομαι λογο οτι το FSX βασιζεται περισσοτερο στην CPU και λιγοτερο στην VGA συν οτι το κοστος ανεβαινει στα 150 ευρο επιπλεον που δεν ξερω εαν αξιζει

αααα σκεφτομαι να συνδεσω το pc με tv 42'' FOUL HD δεν ξερω εαν αυτο παιζει ρολο στην επιλογη ;;

thanks

Link to comment
Share on other sites

εχω GIGABYTE GA-870A-UD3 - phenom 955 4core - 4giga ram - PCU CORSER 430Watt 80+ - SSD 120gb - 22'' lcd monitor

ειχα μια 8800gt αλλα παρεδωσε πνευμα και ψαχνω νεα καρτα vga nvidia για να παιζω το FSX

ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης την βγαζω οικονομικα και παιρνω μια μετρια vga πχ gts 450 για μην αλλαξω PCU ή να κανω την ταρζανιά και να παω σε 600watt PCU και μια gtx 560

προβληματιζομαι λογο οτι το FSX βασιζεται περισσοτερο στην CPU και λιγοτερο στην VGA συν οτι το κοστος ανεβαινει στα 150 ευρο επιπλεον που δεν ξερω εαν αξιζει

αααα σκεφτομαι να συνδεσω το pc με tv 42'' FOUL HD δεν ξερω εαν αυτο παιζει ρολο στην επιλογη ;;

thanks

Η πηγη που μπορεις να παρεις απαντηση στο ερωτημα σου ειναι εκτος των αλλων το HvACC εδω

Μήνυμα του Forum

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17192]kesos[/MENTION]

Mε ολη την καλη διαθεση εχεις κανει μερικα ορθογραφικα λαθακια...

- PSU (Power Supply Unit)

- Corsair

- Full HD

:flower:

Απο θεμα καρτας, θα προτεινα να μεινεις σε καποια 450-460. Aπο την στιγμη που δεν θες να κανεις καποια μεγαλη αναβαθμιση, ειναι μια λυση...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17192]kesos[/MENTION]

Mε ολη την καλη διαθεση εχεις κανει μερικα ορθογραφικα λαθακια...

- PSU (Power Supply Unit)

- Corsair

- Full HD

:flower:

Απο θεμα καρτας, θα προτεινα να μεινεις σε καποια 450-460. Aπο την στιγμη που δεν θες να κανεις καποια μεγαλη αναβαθμιση, ειναι μια λυση...

Καλά άντε το psu και corsair τρώγεται ομωs εκείνο

το full HD το ξεσκισα :computer:

Απ΄οτι το έψαξα λίγο μάλλον δεν αξίζει να πάω σε gtx560 + PSU

και συμφωνώ μαζί σου πάω για 450 ή οριακα για το PSU σε 550ti

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.