Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Α, νόμιζα ότι ήταν ειρωνεία - αστείο το προηγούμενο. Τότε συμφωνώ απόλυτα. Ένα μήνα που είχε έρθει ο σκύλος στην Αθήνα, κοιμόμουν ήσυχος όσο ποτέ τα τελευταία 3 χρόνια.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Τρελογκομενα με σκύλο 10 μέτρα δεν έχω δει εγώ πάντως,άσε που αμφιβάλλω ποιος θα πηγαίνει βόλτα ποιον σε αυτην την περίπτωση...

Εχω δει δυο.

Η μια ειναι 24ετων 42κιλα και ο σκυλος της 10μηνων δογκο αργεντινο 44 κιλα.

Την κανει κι την παει ΟΠΟΥ θελει ο σκυλος.

Η 2η κορασιδα ειναι 22ετων ~50κιλα πες και εχει ενα πιττ 12μηνων το οποιο επιτίθεται σε ολα τα σκυλια.

Σημερα το πρωι εμαθα οτι για τιμωρια η κοπελα κλοτησε το σκυλο στα πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Σε λίγο καιρό, θα βάλει στόχο τα δικά της πλευρά.

Κι τοτε θα ξανα ακουσουμε για τα "κακα" επικυνδυνα σκυλια του διαβολου.

Ειναι γεννημενοι δολοφονοι, δεν πρεπει να υπαρχουν κλπ.

Το οτι στον σκυλο δεν εδινε ΚΑΝΕΝΑΣ σημασια, δεν φροντισε κανεις για τη ΣΩΣΤΗ ψυχαγωγία του σκυλου.

Το οτι αφηνε τον σκυλο χωρις να τον προσεχει, το οτι δεν τον μαζευε οταν αγριευε σε αλλα σκυλια.

Το οτι φορουσε πνιχτη και ετρωγε κλοτσιδια....

ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!

Εγω προσωπικα οσες φορες εχω δει τη πιττ μπουλινα εχω παιξει μαζι της με λιχουδιες.

Ο σκυλος ΛΥΣΣΑΕΙ για προσοχη και επιβραβευση...

Link to comment
Share on other sites

Κι τοτε θα ξανα ακουσουμε για τα "κακα" επικυνδυνα σκυλια του διαβολου.

Θα πρέπει να δίνουμε σημασία σε αυτούς που τα λένε αυτά; Ξέρουμε όλοι ότι είναι άτομα που δεν είναι άξια λόγου.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταξοτα θελουν και επιδεξιους λενε...

Αυτες οι ρατσες δεν ειναι για γκομενακια και ηλικιωμένους οσο ωραια και γλυκουλια και να ειναι.

Εχουν ενα μερος ευθυνης εκει πιστευω και οι εκτροφεις που προφανως κοιτανε να πουλησουν και δεν τους ενδιαφερει σε τι ατομο θα δωσει το σκυλι.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Για κουνελακι θηλυκο 5 μηνων ποια θα ηταν η ιδανικη(με βαση το ποσο υγειηνη θα ειναι)τροφη?

Τωρα το ταιζω με ξηρα τροφη,χορτο και μια φορα τη βδομαδα τις γνωστες μπαρες-λιχουδιες που προτεινουν στα πετσοπαδικα.

Εχω κανει μια μινι ερευνα και ο καθενας μου λεει τα δικα του.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ταιζω με ξηρα τροφη,χορτο και μια φορα τη βδομαδα τις γνωστες μπαρες-λιχουδιες που προτεινουν στα πετσοπαδικα.

Ασε το κουνελακι κι πιες το μονος σου... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ασε το κουνελακι κι πιες το μονος σου... :hehe:

Πάει ένα κουνελάκι σε ένα φούρνο κ λέει: - Πθομακι έχετε; - Ναι - Κουλουράκι έχετε; - Ναι - Χαθιθακι έχετε; - Όχι. Την άλλη μέρα ίδιο σκηνικό. - Πθομακι έχετε; - Ναι - Κουλουράκι έχετε; - Ναι - Χαθιθακι έχετε; - Όχι. Την άλλη μέρα τα ίδια. - Πθομακι έχετε; - Ναι - Κουλουράκι έχετε; - Ναι - Χαθιθακι έχετε; - Ναι, φέραμε. - Πθηλα τα χεριά αθτυνομία...

Link to comment
Share on other sites

Και το απιθανο comment απο κατω

Ballblam Burglerber 1 second ago

That's what you get for having a stupid little poodle or whatever pussy ass breed that dog is. A real dog would have bittern its face off. Hell even a cat would have fought better that sorry excuse for a predator. Its ancestors, the wolves are probably rolling in their graves!

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να του το κόψει το ρημάδι και να το φάει live:

Βίντεο: Στα σαγόνια του αλιγάτορα - NEWS247

Μάλλον δεν κατάφερε να τον αρπάξει έτσι όπως έπρεπε ή ο αλιγάτορας ήταν μαστουρωμένος.

Ο αλιγάτορας μπορεί να ασκήσει πίεση με τα σαγόνια του που ισούται με 900kg ανά τετραγωνική ίντσα. Αν τον άρπαζε κανονικά, δεν θα έμενε τίποτα. Ενημερωτικά ο γερμανικός ποιμενικός έχει περίπου 90kg ανά τετραγωνική ίντσα.

Link to comment
Share on other sites

Για κουνελακι θηλυκο 5 μηνων ποια θα ηταν η ιδανικη(με βαση το ποσο υγειηνη θα ειναι)τροφη?

Τωρα το ταιζω με ξηρα τροφη,χορτο και μια φορα τη βδομαδα τις γνωστες μπαρες-λιχουδιες που προτεινουν στα πετσοπαδικα.

Εχω κανει μια μινι ερευνα και ο καθενας μου λεει τα δικα του.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Για παμε αλλη μια να μας διαφωτισει καποιος που γνωριζει.

Για μαρουλια,καροτα κτλ τι παιζει?

Δεν ξερω ποιον να εμπιστευτω ρε γαμωτο ο ενας λεει ναι καροτα,οχι μαρουλια,ο αλλος τιποτα απο αυτα,ο αλλος μονο μαρουλια,ο αλλος μονο χορτο:p και ξηρα τροφη:suicide: και η κουνελιτσα θελω να ειναι οσο το δυνατο πιο ευτυχισμενη απο αποψη τουλαχιστον διατροφης.

Να τη μας εδω

post-15515-1416077577,9147_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Αδερφός μου εχει ενα "νανακι" σαν αυτο και του δίνει κανονικά μαρούλι καρότο αγγούρι κλπ.

Απο ξηρά τροφή όμως δεν τρώει πολλά μόνο τα μπισκότα τρώει,κουνελλινη και τα άλλα καθόλου.

Αν το σκεφτείς κιόλας γιατί να μην κάνει? στην φύση με αυτά δεν τρέφονται...?

Μάλλον δεν κατάφερε να τον αρπάξει έτσι όπως έπρεπε ή ο αλιγάτορας ήταν μαστουρωμένος.

Ο αλιγάτορας μπορεί να ασκήσει πίεση με τα σαγόνια του που ισούται με 900kg ανά τετραγωνική ίντσα. Αν τον άρπαζε κανονικά, δεν θα έμενε τίποτα. Ενημερωτικά ο γερμανικός ποιμενικός έχει περίπου 90kg ανά τετραγωνική ίντσα.

Σιγουρα κατι παιζει να του εδωσαν,εμοιαζε σαν να ηταν φοβισμενος κιολας,σιγουρα αν ητανε μια χαρα δεν θα υπηρχε το κεφαλι του...

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.