Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Κοίτα είναι όπως το μάθεις το σκυλί από μικρό. Θα την παλέψει αλλά έχε υπόψιν σου ότι δεν κάθονται σε ένα σημείο εκτός αν είναι άρρωστα. Θα σου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες αλλά νομίζω θα είναι οκ.

Ο δικός μου ήρθε Αθήνα 3 μέρες. Τον "πακέταρα" και πήγε Κρήτη. Είχε ξεσηκώσει την Ακρόπολη στο πόδι, και οι Καρυάτιδες φορέσανε ωτοασπίδες :p. Και μιλάμε για ένα σπίτι 250+ τετραγωνικά. Αλλά όπως είπα έχει μάθει αλλιώς....:o

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι όπως το μάθεις το σκυλί από μικρό. Θα την παλέψει αλλά έχε υπόψιν σου ότι δεν κάθονται σε ένα σημείο εκτός αν είναι άρρωστα. Θα σου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες αλλά νομίζω θα είναι οκ.

Ο δικός μου ήρθε Αθήνα 3 μέρες. Τον "πακέταρα" και πήγε Κρήτη. Είχε ξεσηκώσει την Ακρόπολη στο πόδι, και οι Καρυάτιδες φορέσανε ωτοασπίδες :p. Και μιλάμε για ένα σπίτι 250+ τετραγωνικά. Αλλά όπως είπα έχει μάθει αλλιώς....:o

μωρε δεν ξερω τι να κανω, εχω ενα σκυλακι τωρα οταν η αδελφη μου ειναι εξωτερικο, αλλα οταν ερχεται τον παιρνει και μου λειπει.. Θελω εδω και χρονια να παρω ενα full time δικο μου, αλλα φοβαμαι μην το πακετοσω διοτι λοιπω ωρες απτο σπιτι και δεν ξερω μπορει να φυγω εξωτερικο οποτεδηποτε.. Τα wirehaired griffon τα ξερεις? μαρεσουν πολυ, αλλα ειναι μεσαιου μεγεθους σκυλια και νομιζω οτι δεν θα την παλευουν μεσα στο σπιτι... Ποια προτεινεις για εσωτερικη χρηση χωρις να ειναι μικροτσουτσουνα κομπλεξικα..?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάτι τέτοιο θα σου έκανε :)

ΜΠΑΣΕΝΤΖΙ.

edit: Θέλει τις βόλτες του βέβαια έτσι;

Δεν είναι και το πιο υπάκουο σκυλί αλλά δεν βγάζει κιχ

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο αν και το κοβω τσιτατο, μαρεσει που κανει ζαρες στο μετωπο, βεβαια αυτο που γραφει με προβληματισε..

Επειδή δαγκώνει και μασάει τα πάντα πολλοί συστήνουν όταν είναι μόνο του να μένει σε κλουβί παρέα με κάποιο παιχνίδι για να μην καταστρέψει το σπίτι.
χωρις να απορριπτεται και αλλη προταση?

εδιτ> υποψιν οτι πλεον τα γκριφον-κανις μου αρεσουν παρα πολυ γιατι ειναι καθαρα, εξυπνα, δεν μαδανε και ειναι αντρακια...δεν μπορω ομως τα ασκοπα γαυγισματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει γνωστός μου ένα μπασεντζι και δεν έχει τέτοια θέματα αλλά τον έχει στο μπαλκόνι τα καλοκαίρια και μέσα το χειμώνα όχι πολλές ώρες μόνο του φυσικά.

Αν έχεις σκοπό να λείπεις απο το πρωί μέχρι το βράδυ από το σπίτι μην πάρεις σκυλί. Οτι και να πάρεις θα υποφέρει μέσα και θα τρελαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι γαματο, αλλα θα την παλευει σε διαμερισμα? εχει ενας φιλος μου λαμπραντορ σε 50μ2, το σκυλι ειναι ΟΚ αλλα τρωει τις τσιτες του.. ή μηπως τελικα δεν εχει τοσο σχεση το μεγεθος οσο η προσωπικοτητα?

εδιτ[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]: το ξερω ρε γ@μωτο αλλα γιαυτο το λογο δεν εχω παρει απτο 2004 dogo argentino που τελικα θα μπορουσα...μερικες φορες για το αβεβαιο μελλον χανουμε το παρον, αλλα θα μου πεις ειναι κριμα το σκυλακι να στεναχωριεται...τι να κανω? μια ευελικτη, αυτονομη λυση?

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

fotme ευέλικτη και αυτόνομη λύση δεν μου πάει σαν κριτήρια επιλογής σκύλου :p

Εγώ όσο και να με πόνεσε τον έστειλα πίσω Κρήτη. Είναι βδομάδες που μένω σπίτι πολλές ώρες άλλα είναι και κάποιες που γυρνάω αργά ή πρέπει να φύγω εκτός Αθηνών. Αν πιστεύεις ότι θα έχεις χρόνο και για να ασχολήσε μαζί του, και για να τον πηγαίνεις βόλτες/γιατρούς κλπ τότε πάρε όποια ράτσα σου αρέσει. Αν όχι έστω και σε ένα απο τα απο πάνω μένεις "μόνος" σαν την καλαμιά στον κάμπο :)

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε χθες αυτός ο αλητάκος σε ένα διπλανό δρόμο. Κάποιος τον είχα παρατήσει. :TD:

Γενικά υπάρχουν πολλά μοσχάρια που παρατάνε σκυλιά σε εκείνο το μέρος...:angry:

Την προηγούμενη φορά είχαμε βρει 5 κουτάβια που τα είχαν παρατήσει πριν 10' και τα κυνηγάγαμε μέσα στα χωράφια να τα μαζέψουμε. Ευτυχώς καταφέραμε να τα δώσουμε και τα 5 για υιοθεσία.:D

100_1874.JPG

100_1875.JPG

100_1887.JPG

Επειδή υπάρχουν ήδη δυο σκυλιά στην οικογένεια, θα κοιτάξω μήπως το πάρει ο αδερφός μου. Αλλιώς πρέπει να βρω οικογένεια να το υιοθετήσει..

Μπορεί κανείς να καταλάβει σε τι ράτσες φέρνει και τι σωματότυπο θα έχει μόλις μεγαλώσει;

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε χθες αυτός ο αλητάκος σε ένα διπλανό δρόμο. Κάποιος τον είχα παρατήσει. :TD:

Γενικά υπάρχουν πολλά μοσχάρια που παρατάνε σκυλιά σε εκείνο το μέρος...:angry:

Την προηγούμενη φορά είχαμε βρει 5 κουτάβια που τα είχαν παρατήσει πριν 10' και τα κυνηγάγαμε μέσα στα χωράφια να τα μαζέψουμε. Ευτυχώς καταφέραμε να τα δώσουμε και τα 5 για υιοθεσία.:D

100_1874.JPG

100_1875.JPG

100_1887.JPG

Επειδή υπάρχουν ήδη δυο σκυλιά στην οικογένεια, θα κοιτάξω μήπως το πάρει ο αδερφός μου. Αλλιώς πρέπει να βρω οικογένεια να το υιοθετήσει..

Μπορεί κανείς να καταλάβει σε τι ράτσες φέρνει και τι σωματότυπο θα έχει μόλις μεγαλώσει;

Θα ρωτήσω αυριο συναδελφο στην φιλοζωικη για ρατσα κ σπιτι.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5106]Indiko_Xoiridio[/MENTION]

Δεν μπορεί να προσδιορήσει την ράτσα. Σε 20 μέρες μπορεί να μας πεί γιατί ακόμα έχει στοιχεία απο αρκετές ράτσες, να μεγαλώσει λίγο.

Πες μου αν το κρατήσει ο bro αλλιώς να την τρέξω μπας και βρούμε σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που ρώτησες τον συνάδελφο.

Ευτυχώς για τον μούργο, δεν βρέθηκε στην Αθήνα. Είμαι από επαρχία. :p

Αν δεν τον κρατήσει ο αδερφός μου, σίγουρα θα του βρούμε σπίτι.. :)

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε πριν 3 μερες με την κοπελα μου γατακι.

Ιδου!

attachment.php?attachmentid=50140&stc=1&d=1337253065

Ειναι αρσενικο 40 περιπου ημερων και πολυ παιχνιδιαρικο οπως ολα τα μικρα εξαλλου.εχω καποιες αποριες.

ειχα μεν γατο παλια αλλα τον ειχαμ ελευθερο και εβγαινε εξω ενω αυτον τον εχει μεσα η κοπελα μου.

τα βραδια θελει παρεα για να κοιμηθει,δηλαδη σημερα ερχοταν και ξαπλωνε πανω μου η διπλα μου.τι να κανω για να μαθει να κοιμαται οπουδηποτε αλλου θελει?

επισης το πρωτο εμβολιο του ποτε το κανει?

και προτεινετε και κανα ονομα :crazy_pilot:

post-12158-1416076192,1811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.