Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

trollαρε το με κανα καθρεφτη

Όντως αγχώνεται με τον καθρέπτη, όχι λόγω χρώματος, αφού δεν αλλάζει για καμουφλάζ, αλλά περισσότερο για να δείξει τη διάθεσή του, αλλά λόγω του ότι είναι κυρίαρχο ζώο κι δεν ανέχεται άλλο ζώο στο χώρο του. Ακόμα και το θηλυκό το πηδ@ει και μετά το διώχνει.

Τι τρωνε αυτα?σκουλικια?

Σχεδόν όλα τα έντομα. Η βασική κι εύκολη τροφή τους είναι γρίλλοι. Είναι καθαρό έντομο, και εύκολο στην αναπαραγωγή ώστε να μπορεί να γίνει εμπόριο. Σκουλήκια τρώνε σπάνια, αλλά κάποια ναι.

wizard! θελει ειδικο χωρο με υγρασια και σχετικα η χυμα στο κυμα?

Θέλει ειδικό χώρο. Δες εδώ.

:OT:

Κορυφαίο το RC30, αλλά ακόμα καλύτερο το NR750 ;)

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο σκυλί στην οικογένεια, στο σπίτι στην Κεφαλονιά. Ένα ημίαιμο (ή στα ελληνικά μπασταρδάκι :p), μερικών εβδομάδων. Ράτσες γονιών δεν γνωρίζω. Το άτιμο, πάντως, είναι τρελός εκβιαστής... Όλο το πρώτο βράδυ, έκλαιγε γιατί ήθελε παρέα. Δεύτερο βράδυ βρήκε και τη δεύτερη πόρτα του σπιτιού, και ήρθε και ξάπλωσε εκεί, και μάλιστα όσο καταλάβαινε ότι ήμασταν εκεί, γρατζούναγε τη πόρτα για να ασχοληθούμε μαζί του. Σήμερα το μεσημέρι ξεσηκώνει το κόσμο με τις φωνές του...

Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει λιγότερο χαδιάρης γιατί προορίζεται για φύλακας :hehe:

ΥΓ όπως ανέφερα είναι το πρώτο σκυλί, έβερ, οπότε πάσα συμβουλή δεκτή :)

post-4171-1416075169,9251_thumb.jpg

post-4171-1416075169,9955_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο κερατάς, δεν παίζει, έχει cheat :hehe:

Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω από την εμπειρία με το δικό μου μπασταρδάκι, είναι να μην υποκύπτεις στις επιθυμίες του αλλά να του επιβάλλεσαι (βλέπε Dog Whisperer :p) αλλιώς γίνεσαι εσύ το κατοικίδιο και αυτός το αφεντικό! (Been there :hehe:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ο σκυλος ζητα μοναχα αγαπη κ του αρεσει το προγραμμα.

Μην αρχιζεις να τον τραμπουκιζεις για να γινει φυλακας, το πιο πιθανο να καταφερεις το αντιθετο.

Αν εχει αγαπη κ νοιωθει σιγουρια, οποιαδηποτε στιγμη νοιωσει οτι παραβιαζουν το χωρο του αγριευει (αναλογα την ρατσα αναλογη η αγριαδα).

ειναι πολυ ομορφος κ να κοιταξεις να τον φροντιζεις παντα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@deninho

Διονυσάκο είναι απίστευτος ρε! νομίζω θα εξελιχθεί σε τρομερό σκυλί.Κτηνίατρο για εμβόλια και λουράκι όπως είσαι!

επίσης ένα σακίδιο με σκυλομπισκότα για να αρχίσει να μαθαίνει τα βασικά με τη μέθοδο της ανταμοιβής......

@racer

ο κέρμιτ πως νιώθει όταν του καρφώνεις την όπισθεν? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πωωω ρε παίδες...σας ζηλεύω.

Μια ερώτηση προς τους ιδιοκτήτες σκύλων που ζουν κυρίως σε διαμέρισμα.

Πώς μαθαίνουμε στο τετράποδο φίλο μας να μην κάνει την ανάγκη του μέσα στο σπίτι?Να την κάνει όταν τον πηγαίνω βόλτα έξω(3-4 φορές την ημέρα)Θέλω σαν τρελός ένα σκύλο(αδυναμία γαρ :p) και τώρα που σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα έχω θέμα με την μάνα μου.Παρόλο που τα αγαπάει πολύ τα σκυλιά,άμα δει ακαθαρσίες μέσα στο σπίτι(clean maniac) την έχω ικανή να μας πετάξει και τους δύο έξω. :p

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να μπορει να βγει εξω πανες σε συγκεκριμενο σημειο στο σπιτι..

μετα.. οταν ξερεις ποτε παει και κανει την αναγκη του... το παιρνεις εξω (αμα χρειαστει και την πανα του) και οταν κανει κατι τον επιβραβεβεις ¨Π

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.