Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Μου φολιασαν τις 2 γατουλες μου και τον μαυρο γατο μου....

Και το χειροτερο τα φεραν εξω απο την πορτα..... :(:(:(

ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΦΤΕΓΑΝ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!! :|

6 χρονια......

Γιατι φτασαμε να ειμαστε το "ανωτερο ειδος";Τι να την κανω την νοημοσυνη ,οταν μπορω να αφαιρω ζωες....... :( :(

Σου ευχομαι να σαπισεις στην κολαση.

Ρε μπας και μπαινανε σε κανα κοτετσι κανενως γειτονα και ειπε να τα ξεκανει ?

Δεν νομιζω - μαλλον θελω να πιστευω οτι κανενας δεν θα το εκανε χωρις λογο.

Το εχω πει στο παρελθον το λεω και θα το λεω πως δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για το ποιος ειναι ζωο σε αυτο τον κοσμο.

ΜΕ της γατες τι εγινε τελικα ? την βγαλανε καθαρη ?

Link to comment
Share on other sites

Τις γατουλες μου τις αφηνω στην γιαγια μου οταν ειμαι Αθηνα ,επειδη ακριβως εχω πολλες και δεν μπορω εδω να τις φροντισω.

Σημερα το πρωι τις βρηκε και τις 3 (ο ενας γατος) εξω απο την πορτα του σπιτιου.

Δε νομιζω να εφαγαν και οι 3 κατι απο τη φυση και να επαθαν αυτο που επαθαν.Καποιος εβαλε φολα και τα αφησε τα κακομοιρα επιτηδες εξω απο την πορτα...

Και εμεις και η γιαγια μου ειμαστε χαλια.Τι να πει και αυτη που ηταν η μονη της παρεα τοσα χρονια...

Οποιος το κανε,δεν πρεπει να χει ψυχη και αν εχει μακαρι να μη γνωρισει ποτε καμιαν ευτυχια.Δεν θα ασχοληθουμε να βρουμε ποιος το κανε κτλπ.Το θεωρω ανουσιο να εδινα εστω και 1 λεπτο της ζωης μου για εναν ανθρωπο (ο θεος να τον κανει) που αφαιρει με τοσην ανεση ζωες απο μικρα πλασματακια... :cry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τις γατουλες μου τις αφηνω στην γιαγια μου οταν ειμαι Αθηνα ,επειδη ακριβως εχω πολλες και δεν μπορω εδω να τις φροντισω.

Σημερα το πρωι τις βρηκε και τις 3 (ο ενας γατος) εξω απο την πορτα του σπιτιου.

Δε νομιζω να εφαγαν και οι 3 κατι απο τη φυση και να επαθαν αυτο που επαθαν.Καποιος εβαλε φολα και τα αφησε τα κακομοιρα επιτηδες εξω απο την πορτα...

Και εμεις και η γιαγια μου ειμαστε χαλια.Τι να πει και αυτη που ηταν η μονη της παρεα τοσα χρονια...

Οποιος το κανε,δεν πρεπει να χει ψυχη και αν εχει μακαρι να μη γνωρισει ποτε καμιαν ευτυχια.Δεν θα ασχοληθουμε να βρουμε ποιος το κανε κτλπ.Το θεωρω ανουσιο να εδινα εστω και 1 λεπτο της ζωης μου για εναν ανθρωπο (ο θεος να τον κανει) που αφαιρει με τοσην ανεση ζωες απο μικρα πλασματακια... :cry:

Ότι και να πεις είναι λίγο, σε αντίθεση με σένα εγώ θα έκανα τα πάντα για να τον βρω το ανθρωποειδές που το έκανε αυτό... και ας ήξερα ότι άσκοπα θα προσπαθούσα. Αλλά από την άλλη και συ δίκιο έχεις... τι να ασχοληθείς, το κακό έγινε τώρα :(

Έχω μια γάτα στο διαμέρισμα για 10 χρόνια και 2 σκυλιά στο πατρικό του πατέρα μου για 8 χρόνια. Τώρα πια δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτά και μπορώ να καταλάβω πως νοιώθεις όπως και πολλοί εδώ.

Δυστυχώς πρέπει να είσαι φιλόζωος για να καταλάβεις ότι η αξία της ζωής μιας γάτας για παράδειγμα είναι η ίση με αυτή που έχει ο "άνθρωπος" δίπλα σου (τουλάχιστον εγώ έτσι νοιώθω και είμαι υπερήφανος γι'αυτό)

Εύχομαι τα χειρότερα στον κάθε μάγκα σκατόψυχο σαν και αυτόν που φώλιασε τις γατούλες σου... ντρέπομαι που ανήκω στο ίδιο είδος με αυτόν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και μπαινανε σε κανα κοτετσι κανενως γειτονα και ειπε να τα ξεκανει ?

Δεν νομιζω - μαλλον θελω να πιστευω οτι κανενας δεν θα το εκανε χωρις λογο.

Το εχω πει στο παρελθον το λεω και θα το λεω πως δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για το ποιος ειναι ζωο σε αυτο τον κοσμο.

ΜΕ της γατες τι εγινε τελικα ? την βγαλανε καθαρη ?

εγω ειμαι απολυτα σιγουρος και ξερεις την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

2 δευτερόλεπτα δεν έκατσε το σκασμένο να το βγάλω photo.

attachment.php?attachmentid=40299&stc=1&d=1280745196

any way, άμα κάτσουν και συγκεντρωθούν μια μέρα και τα 3 σε ένα σημείο του σπιτιού θα τα βγάλω μαζεμένα.

αλλα βρήκα αυτήν παλιά photo που είναι τα 2 από τα 3

attachment.php?attachmentid=40300&stc=1&d=1280745196

post-10229-1416074554,6439_thumb.jpg

post-10229-1416074554,6681_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

http://i33.tinypic.com/vs2q1k.jpg

http://i38.tinypic.com/2zq8v4p.jpg

http://i36.tinypic.com/hte99j.jpg

Ιδού ο Calvin. 11 μηνών παίδαρος.

Πήγε ο μλκας σήμερα το πρωί και έπεσε απ' τον 3ο... Είναι συχνός θαμώνας του περβαζιού στο μπαλκόνι όπου και την αράζει και όλο τον κυνηγάω για να μην ανεβαίνει εκεί, αλλά... klein. Εχθές το βράδυ ξέχασα τις 2 μπαλκονόπορτες ανοιχτές και είχε full access στο μπαλκόνι όλο το βράδυ. Ξυπνάμε το πρωί, ο Calvin πουθενά, ούτε και στις καλές κρυψώνες του. Συνήθως το πρωί μόλις σηκωνόμαστε έρχεται και τρίβεται στο κρεβάτι αλλά σήμερα άφαντος. Κοιτάω έξω στο κάτω μπαλκόνι, μπας και ήταν εκεί αλλά τίποτα. Κατεβαίνουμε κάτω και τον βρίσκουμε στην άλλη είσοδο να κάθεται έξω στη γωνιά της πόρτας. Μόλις μας είδε δεν άρχισε να έρχεται προς εμάς.

Είχε αίματα στις πατούσες του όπου σκίστηκαν λίγο. Τον φέραμε επάνω και πήγε κατευθείαν τουαλέτα ψιλό/χοντρό at once. Καλό σημάδι αυτό σκέφτηκα, άρα δεν έπαθε κάτι η ουροδόχος κύστη του. Κατευθείαν τον πήγαμε κτηνίατρο, όπου και τον κοιτάξανε διεξοδικά. Δεν έσπασε τίποτα, τα όργανά του φαίνονται καλά σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού, του πάτησε ένα θερμόμετρο στον κώλο (αυτά παθαίνεις), του έβαλε αντισηπτική κρέμα στις πληγές και του έδωσε και ηρεμιστικά γιατί είχε κλάσει μέντες.

Έμεινε η κοπέλα μου σπίτι να τον προσέχει σήμερα όλη μέρα. Έλιωσε στον ύπνο και έφαγε αρκετή υγρή τροφή αλλά δεν ήπιε νερό, και δεν πήγε τουαλέτα. Όταν γύρισα σπίτι και επειδή δεν είχε πιει ακόμη νερό, του έβαλα ένα μπωλ από κάτι ωραία whi--as κοτόπουλο που τα γουστάρει, έβαλα νερό και το ανακάτεψα, το οποίο και τσάκισε σε χρόνο dt.

Μέχρι τώρα δεν πήγε τουαλέτα (αν και του έβαλα καινούριες πετρούλες, ή όπως σκατ@ το λένε- για να το ανακατέψει που το κάνει πάντα), και γενικώς η συμπεριφορά του είναι uber νωχελική, μη-με-πειράζετε-είμαι-άρρωστος. Προφανώς πονάει, και σε μια βδομάδα θα είναι περδίκι αλλά πιάνεται η καρδιά μου να τον βλέπω έτσι τον λαλάκα. Του ξαναέβαλα και αντισηπτική κρέμα που έδωσε ο γιατρός την οποία θα βάζω στις πληγές για 2-3 μέρες ακόμη.

Αύριο πρωί έχει πάλι επίσκεψη κτηνίατρο, προληπτικά.

Αυτά. :)

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η γατα του φιλου μου την εκανε απο τον 4ο οροφο 3 φορες με γρατζουνιες.

Θα γινει καλα η δικη σου

Απ' ότι φαίνεται έχετε δίκιο (ευχαριστώ κιόλας). Σήμερα το πρωί πήγε προς νερού του 2 φορές (!), και μετά ήπιε και νερό. Ο κτηνίατρος που τον πήγα πριν λίγο του έβαλε θερμόμετρο, και όλα ήταν εντάξει. Έχει αλλάξει και η συμπεριφορά του προς το πολυ καλύτερο από εχθές.

Θέλω να δω τα μούτρα του όταν δει το πλέγμα στο μπαλκόνι... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bellaf.th.jpg

Μην με βλέπεται έτσι που κοιτάω με βλέμμα αθώο και παραπονιάρικο!!!

Κάτσε να κάνει μια λάθος κίνηση ο τύπος με την φωτογραφική και θα δείτε πως θα του κάνω τα πόδια.:rofl:

Είναι η Μπέλα, μια ζωηρή σκυλίτσα Πανιέλ Μπρετόν ενός μηνός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.