Jump to content



asus gtx 670 συνδεσιμότητα με psu.


rem451

Recommended Posts

καλησπέρα, πήρα την παραπάνω κάρτα, το θέμα είναι οτι για την σύνδεση με το τροφοδοτικό απο οτι βλέπω έχει 2 εξάπινες υποδοχές, στην συσκευασία είχε ένα εξάπινο καλωδιάκι για την σύνδεσημε το τροφοδοτικό, τι κάνω, βάζω αυτό το ένα ή δύο ; ( το τροφοδοτικό μου έχει θέσεις και καλωδιάκι που βγάζει σε 2 εξάπινα πάντως.

επίσης μια ερώτηση σχετικά με την τεχνολογία και το πρόγραμμα LucidLogix Virtu MVP, αξίζει να συνδέσω την οθόνη εκεί (στην μητρική κ οχι στην gtx 670) για να εκμεταλλευτώ τα προνόμια που δίνει (έχω επεξεργαστή ivy bridge 3770 & μητρική asus p8z77-v pro που υποστηρίζουν την τεχνολογία αυτή) με την προϋπόθεση οτι θα κάνω oc στην vga;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την έχω συνδέσει με 2 PCΙ-E 6pin & 8pin compatible καλώδια από τα 4 που περιλάμβανε μαζί το τροφοδοτικό μου.

Το lucidlogix mvp δεν το έχω καν εγκατεστημένο αν και υποστηρίζεται από τη μητρική/επεξεργαστή.Τα "προνόμια" που δίνει σε μια κάρτα που τα παίζει όλα full?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την έχω συνδέσει με 2 PCΙ-E 6pin & 8pin compatible καλώδια από τα 4 που περιλάμβανε μαζί το τροφοδοτικό μου.

Το lucidlogix mvp δεν το έχω καν εγκατεστημένο αν και υποστηρίζεται από τη μητρική/επεξεργαστή.Τα "προνόμια" που δίνει σε μια κάρτα που τα παίζει όλα full?

για εμενα το προνόμιο είναι οτι εξοικονομεί ενέργεια και κάνει το μηχάνημά σου ποιο αθόρυβο οταν δε παίζεις πχ παιχνίδια, τα άλλα δε ξέρω κατα πόσο ευσταθούν, αλλα αυτό μου φτάνει.., το θέμα είναι να μην έχουμε προβλήματα ή να μην παίζει η 670 στο μέγιστο της..

Link to comment
Share on other sites

για εμενα το προνόμιο είναι οτι εξοικονομεί ενέργεια και κάνει το μηχάνημά σου ποιο αθόρυβο οταν δε παίζεις πχ παιχνίδια, τα άλλα δε ξέρω κατα πόσο ευσταθούν, αλλα αυτό μου φτάνει.., το θέμα είναι να μην έχουμε προβλήματα ή να μην παίζει η 670 στο μέγιστο της..

Όντως οταν η οθόνη είναι συνδεδεμένη στη μητρική και δε παίζεις παιχνίδια τότε δε χρησιμοποιείτε η κάρτα γραφικών και γίνεται εξοικονόμηση ενέργειας. Πρέπει όμως απαραίτητα η οθόνη να είναι συνδεδεμένη στη μητρική.

Το άλλο θετικό είναι ότι αν δυνδέεις την οθόνη στη κάρτα γραφικών και χρησιμοποιείς εφαρμογές μετατροπής video τότε χρησιμοποιεί το quicksync του igpu χωρίς να είναι απαραίτητο να συνδέσεις την οθόνη επάνω στη μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται από ολα τα παιχνίδια το MVP σε αυτά που δεν υποστηρίζεται καθόλου ή μερικώς μπορεί να προκαλέσει προβλήματα "απεικόνισης".

μαλιστα αυτό δεν το γνώριζα, αρα πρέπει να το ψάχνω ανάλογα το παιχνίδι που παίζω ας πούμε.. ελπίζω να υπάρχει σχετική πληροφορία απο το κατασκευαστή του εκάστοτε παιχνιδιού..

εχεις καμια λίστα κτλ ή κάποιο άλλο πρόβλημα με την εν λόγω τεχνολογία;

Link to comment
Share on other sites

Lucidlogix with GPU Solution

Which games are supported by VIRTU MVP?

Virtu products support hundreds of games that are routinely tested and in Lucid labs. However, it is always possible to add new application or game to your application list and provide it with your defaults (such as which GPU to use and what performance features to use). New applications can be added manually if it is missing in your control panel under Application Tab.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.