Jump to content



Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Cidoo Abm098. Και αυτο ειναι ωραια περιπτωση. Ουσιαστικα epomaker ειναι. Και εχεις qmk/via + tri mode (γενικα τα εχει ολα). Πλαστικο σασι αλλα καλης ποιοτητα. Το πετυχα 65Ε σε εναν πωλητη στο Ali αλλα το εχει διαθεσιμο μονο σε πρασινο.

 

CIDOOTECH.COM

CIDOO V Series Renowned for its exceptional performance, the CIDOO V series continues to impress with...

 

Και αυτό φαίνεται καλή περίπτωση.

 

Ψήνομαι για Q6 Max βέβαια 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν, το μέλος djuan1988 έγραψε:

 

CIDOOTECH.COM

CIDOO V Series Renowned for its exceptional performance, the CIDOO V series continues to impress with...

 

Και αυτό φαίνεται καλή περίπτωση.

 

Ψήνομαι για Q6 Max βέβαια 😂

Καλά κάνεις! 

Μη σου πω να το πάρεις barebone και να βάλεις διακόπτες και keycaps που γουστάρεις εσύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι Factory Lubed switches έχουν βελτιωθεί πολύ τον τελευταίο χρόνο αλλά τίποτα δεν φτάνει το αποτέλεσμα ενός προσεκτικά και με αγάπη Lubed and Filmed switch...

 

Wax on, wax off...

 

image.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Οι Factory Lubed switches έχουν βελτιωθεί πολύ τον τελευταίο χρόνο αλλά τίποτα δεν φτάνει το αποτέλεσμα ενός προσεκτικά και με αγάπη Lubed and Filmed switch...

 

Wax on, wax off...

 

image.jpeg

ειναι σιγουρο πως θα κανεις σωστη δουλιτσα οταν πινεις το σωστο monster!!

για δωσε κανα ινφο παραπανω

εννοειται πως τα factory lubed δεν φτανουν τα hand lubed. υπαρχει ωστοσο τετοια υπηρεσια, διαλεγεις τι switches θελεις και επιλεγεις να ειναι hand lubed + filmed. Βεβαια το κοστος για καθε switch βγαινει κοντα στα 0,60ε

χαρα στην υπομονη σου παντος. μια φορα το εχω κανει και δεν το ξανακανω 😛 

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ειναι σιγουρο πως θα κανεις σωστη δουλιτσα οταν πινεις το σωστο monster!!

για δωσε κανα ινφο παραπανω

εννοειται πως τα factory lubed δεν φτανουν τα hand lubed. υπαρχει ωστοσο τετοια υπηρεσια, διαλεγεις τι switches θελεις και επιλεγεις να ειναι hand lubed + filmed. Βεβαια το κοστος για καθε switch βγαινει κοντα στα 0,60ε

χαρα στην υπομονη σου παντος. μια φορα το εχω κανει και δεν το ξανακανω 😛 

 

Οι συγκεκριμένοι διακόπτες είναι οι Gateron Milky Yellow Pro που έρχονται αρκετά καλά factory lubed και τους χρησιμοποιώ ως ήρθαν στο Meletrix Zoom75 με Polycarbonate Plate και PBTFans Keycaps. Είπα όμως να δοκιμάσω πόσο καλύτερο θα είναι με hand lubed διακόπτες.

 

Το να αγοράσω την υπηρεσία δεν παίζει, καθώς το hand lubing ο καθένας το κάνει διαφορετικά και προσωπικά αφιερώνω πολύ χρόνο για να το κάνω όπως θέλω εγώ. Στους Wuque Studio Morandi έκανε μεγάλη διαφορά, παρότι και εκείνοι έρχονται factory lubed.

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Οι συγκεκριμένοι διακόπτες είναι οι Gateron Milky Yellow Pro που έρχονται αρκετά καλά factory lubed και τους χρησιμοποιώ ως ήρθαν στο Meletrix Zoom75 με Polycarbonate Plate και PBTFans Keycaps. Είπα όμως να δοκιμάσω πόσο καλύτερο θα είναι με hand lubed διακόπτες.

ωραιο build εχεις κανει. και με ενα fr4 plate ισως φτιαξει πιο πολυ ο ηχος. force break, tempest mod κλπ εχεις κανει? απο stabs τι εχεις?

34 λεπτά πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Το να αγοράσω την υπηρεσία δεν παίζει, καθώς το hand lubing ο καθένας το κάνει διαφορετικά και προσωπικά αφιερώνω πολύ χρόνο για να το κάνω όπως θέλω εγώ. Στους Wuque Studio Morandi έκανε μεγάλη διαφορά, παρότι και εκείνοι έρχονται factory lubed.

εννοειται πως το καλυτερο ειναι να το κανεις εσυ εφοσον μπορεις και σου αρεσει κιολας. κανεις αλλος δεν θα το κανει καλυτερα απο εσενα

τα morandi τα εχω καιρο τωρα στο daily (απο τα καλυτερα switch που εχω δοκιμασει μαζι με τα oil king)  μου και ειναι αρκετα καλα. σιγουρα ομως με hand lube+film γινονται καλυτερα. εντομεταξυ εχει να κανει και σε τι παρτιδα εχεις πεσει στα factory lubed.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ωραιο build εχεις κανει. και με ενα fr4 plate ισως φτιαξει πιο πολυ ο ηχος. force break, tempest mod κλπ εχεις κανει? απο stabs τι εχεις?

εννοειται πως το καλυτερο ειναι να το κανεις εσυ εφοσον μπορεις και σου αρεσει κιολας. κανεις αλλος δεν θα το κανει καλυτερα απο εσενα

τα morandi τα εχω καιρο τωρα στο daily (απο τα καλυτερα switch που εχω δοκιμασει μαζι με τα oil king)  μου και ειναι αρκετα καλα. σιγουρα ομως με hand lube+film γινονται καλυτερα. εντομεταξυ εχει να κανει και σε τι παρτιδα εχεις πεσει στα factory lubed.

Stabs είχε το πακέτο μέσα της Meletrix (δε θυμάμαι το μοντέλο) που δεν χρειάστηκαν tempest mod. Τους έδωσα την πρέπουσα φροντίδα με tuning και Krytox 205G0 και είναι μια χαρά. Ούτε force break δε χρειάστηκε στο συγκεκριμένο πληκτρολόγιο.

 

Δεν έχω δοκιμάσει FR4, πήγα κατ' ευθείαν σε PC γιατί μου αρέσει ο βαθύς του ήχος. Με PC έχω φτιάξει και το καλό μου πληκτρολόγιο, ένα Owlab Vento 80, αλλά για αυτό αγόρασα όλα τα plates, οπότε κάποια στιγμή στο μέλλον θα δοκιμάσω και το FR4.

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Stabs είχε το πακέτο μέσα της Meletrix (δε θυμάμαι το μοντέλο) που δεν χρειάστηκαν tempest mod. Τους έδωσα την πρέπουσα φροντίδα με tuning και Krytox 205G0 και είναι μια χαρά.

Μηπως εχουν silicone inserts μεσα στο στεμ εκει που μπαινει το wire? Αν οχι δυσκολα φευγει το rattle χωρις holee mod μονο με lube δλδ.

Περιμενω τα νεα stabs της ws για 2 νεα buld που ετοιμαζω. στο ενα εχει τα silicone inserts στο στεμ και στο αλλο ειναι ντυμένο το wire με tpu.

14 λεπτά πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Owlab Vento 80

Πολυ δυνατο. Βαλε μας καμια φωτο να το χαζεψουμε

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Μηπως εχουν silicone inserts μεσα στο στεμ εκει που μπαινει το wire? Αν οχι δυσκολα φευγει το rattle χωρις holee mod μονο με lube δλδ.

Περιμενω τα νεα stabs της ws για 2 νεα buld που ετοιμαζω. στο ενα εχει τα silicone inserts στο στεμ και στο αλλο ειναι ντυμένο το wire με tpu.

Πολυ δυνατο. Βαλε μας καμια φωτο να το χαζεψουμε

 

Πρέπει να ήταν αυτά με τη σιλικόνη μέσα στην υποδοχή. Πάντως δουλεύουν καλά.

 

Έχω μόνο μια φώτο εκ του προχείρου... Θα γίνει κάποια στιγμή ένα B-roll με το νέο PC όταν στήσω και το νέο γραφείο...

 

image.jpeg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Οι Factory Lubed switches έχουν βελτιωθεί πολύ τον τελευταίο χρόνο αλλά τίποτα δεν φτάνει το αποτέλεσμα ενός προσεκτικά και με αγάπη Lubed and Filmed switch...

 

Wax on, wax off...

 

image.jpeg

Αυτό το σακουλάκι πάνω αριστερά με την πρώτη ματία μου έκανε λίγο εντύπωση αλλα μετά που το είδα καλύτερα είπα α οκ διακόπτες είναι...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος chrkon έγραψε:

Αυτό το σακουλάκι πάνω αριστερά με την πρώτη ματία μου έκανε λίγο εντύπωση αλλα μετά που το είδα καλύτερα είπα α οκ διακόπτες είναι...

Λογικά σου φάνηκε για μπρόκολο στην αρχή, σωστά; :p 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.