Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Πρώτ' απ' όλα ζήτησε dual Sim active. Απ' όσο ξέρω όλα αυτά είναι dual Sim standby.

Δύσκολα θα βρεις αυτό που ψάχνεις και σε 5αρι.

Το μόνο αξιόπιστο που είχα βρει εγώ ήταν το xiaomi mi4c. Αλλά δεν είναι active.

Εγώ τελικά πήρα 5.5 για δεν είχε βγει ακόμα το mi4c όταν έψαχνα. Και τελικά θα μείνω με το 5μιση αφού με βόλεψε .

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Το M8 ειναι ενα απο αυτα που σκεφτομαι,κανενα αξιοπιστο και οικονομικο site για αγορα?ειναι Active?

και επισης στην HTC που ρωτησα μου ειπαν οτι Active θα ειναι και το HTC ONE E9plus αλλα οσο και εαν εψαξα δεν το ειδα καπου αυτο,καμια γνωση εαν ισχυει?

Έγινε επεξεργασία από Gnarv
Link to comment
Share on other sites

 

αυτό ^  (τυχαίο video αλλά υπάρχουν και άλλες αναφορές στο νετ)

 

το παθαίνει το LG G4 σε διάφορα sites κυρίως με πολλά ads.

Συμβαίνει με τον stock browser, chrome, Opera, Firefox στα ίδια "προβληματικά για το Lg" sites.  

 

Με disabled το javascript οι συγκεκριμένες σελίδες δεν έχουν πρόβλημα, αλλά φυσικά δεν φαίνονται σωστά, χάνεις περιεχόμενο.

Μερικές φορές αν ξανακάνω enable javascript, στρώνει και μετά από λίγο πάλι τα ίδια. 

 

Η ειρωνεία είναι ότι ψάχνοντας, βλέπω ότι οι περισσότερες ανδροιδες σελίδες/φορουμς κτλ έχουν μεγάλο θέμα. 

xda forums androidcentral κτλ σέρνονται  

 

Ο UC browser δεν έχει πρόβλημα, αλλά μερικές φορές  δεν εμφανίζει εικόνες.....

 

Δεν μιλάμε για lag, Μιλάμε για unusable καταστάσεις. 

 

O CM browser εμφανίζει και εικόνες !!!! και δεν σέρνεται !!!! αλλά δεν μπορεί να κάνει new folder στα bookmarks :hehe:

 

 

6 ολόκληρα  χρόνια ρε ανδοιντ τον Safari δεν τον είχα αλλάξει.

 

 

Edit : αναφορά για samsung S6 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s6-edge/509875-scrolling-lag-browser-chrome-facebook-twitter-play-store.html

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

πάντως με το note2 τρέχει αψογα.Έτσι από περιέργεια δοκίμασα.στοκ και chrome

 

και με το Lg G2 της γυναίκας δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο και μάλιστα μου έκανε και εντύπωση πως πήγαινε γενικά το android 

και λέω ενταξ τα έφτιαξαν τα πράγματα 

 

Πήγα και πήρα G4 και παν τα λεφτά.......ίσως να παίζει θέμα με javascript και συγκεκριμένες εκδόσεις lollipop

δεν το είχα πάρει χαμπάρι ρε γαμότ.....καλα αν γινόταν αυτά με apple θα το ειχε μάθει και η μάνα μου. 

 

αλλιώς με βλέπω να διαβάζω για root adblock και κάτι άλλα περίεργα που δεν τα ξέρω καθόλου και δεν συμμαζεύεται και βαριέμαι απίστευτα....υποτίθεται ότι πήρα καλή συσκευή για να μη μπω σε αυτές τις διαδικασίες και να παίζει κανονικά....  

 

Θα δοκιμάσω και S6 edge, το έχει φίλος. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου LG G4 δεν το κάνει σε όλους τους brousers. Χρησιμοποιώ Dolfin συνήθως.

Εκτός από τους παραπάνω έχω και dolphin και maxthon. Αν φάει σκαλωμα το JavaScript κολλάνε όλοι στις συγκεκριμένες σελίδες εκτός από τον UC και CM που δεν καταλαβαίνουν τίποτα ποτε.

Αλλά δεν γίνεται παντα. Αυτή την στιγμή πάνε όλοι καλά περιεργως.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Note 4 με στοκ 5.1.1. και default browser το κάνει.

 

μετά από hard reset χωρίς τα updates κολλάει (chrome και stock) κάνω τα updates πάλι κολλάει.

 

κάνω restore from backup μαζί με τους 5000 browsers που έχω μέσα τους δοκιμάζω όλους έναν έναν.... πάλι κολλάει.

 

πάω στον maxthon που έχει και επιλογή για flash....κάνω disable/enable flash και javascript και refresh ενδιάμεσα σε μια από τις σελίδες που ξέρω ότι

πρόβλημα. Η σελίδα πάει νερό....και οι άλλες οι προβληματικές τώρα τρέχουν τέλεια....!!

 

Πάω chrome δοκιμάζω, πάλι τα ίδια...προβλημα. Κάνω refresh ...στρώνει....

 

Μετά ξαναδοκιμάζω όλους τους browsers στις σελίδες αυτές και πάνε σφαίρα όλοι εδώ και ώρα......

Το μονο σίγουρο είναι ότι αν φάνε φρίκη όλοι τους πάλι ο CM θα είναι μια χαρά.

 

 

.....αντε να βγάλεις νόημα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνα καλό tempered glass για το S4 του αδερφού μου παίζει; Του πήρα αυτό και με το που καθαρίσαμε το κινητό και πήγε να το βάλει, του έσπασε στο χέρι.. σαν πλαστικό εντελώς... ενώ το κρατούσε, πριν καν βάλει δύναμη να το κολλήσει κλπ!

VkpyD6j.png

Εδώ κ χρόνια χρησιμοποιώ Nilkin μόνο κ είναι πολύ ποιοτική.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε email ενημερωτικό από το Coolicool ότι μόνο για σήμερα, δινουν το Zuk1 3/64GB για 279.99$!

Http://www.coolicool.com/zuk-z1-international-version-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-front-touch-id-55-inch-ips-fh-g-41648

Στο kimovil βλέπω ξεκινάνε από 300$!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά όμορφο και μεγάλο θετικό τα 3GB!

Επίσης να προσθέσω ότι υπάρχει και η έκδοση που αντί για Gorilla Glass έχει κεραμικό σώμα και θα κοστίζει 70 δολάρια παραπάνω. Για όποιο ενδιαφέρετε, υπάρχουν μόνο 10,000 αντίτυπα, οπότε τρέξτε! :p

oneplus-x-ceramic-03.jpg?itok=RJ5INy23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν δω, δεν κρίνω.. με 5 ίντσες οθονάκι, απλό full hd κ με snapdragon 801, δε νομίζω ότι θέλει κ κάτι παραπάνω.. 

έχει κ expansion slot για κάρτα, τι άλλο μπορεί να θέλει κάποιος σε αυτά τα λεφτά κ αυτό το μέγεθος;; Καμερούλα μια χαρά.. η καλύτερη λύση για κάποιον που δε θέλει πολλά πολλά.

Νομίζω χτύπησε άγρια την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν δω, δεν κρίνω.. με 5 ίντσες οθονάκι, απλό full hd κ με snapdragon 801, δε νομίζω ότι θέλει κ κάτι παραπάνω..

έχει κ expansion slot για κάρτα, τι άλλο μπορεί να θέλει κάποιος σε αυτά τα λεφτά κ αυτό το μέγεθος;; Καμερούλα μια χαρά.. η καλύτερη λύση για κάποιον που δε θέλει πολλά πολλά.

Νομίζω χτύπησε άγρια την αγορά.

LeTV Le 1 και πιο προσφατο 1s

200€ και τσακίζει κόκκαλα

Υ.Γ. Μην ακούσω κινεζικο/εγγύηση γιατί για OnePlus μιλάμε

Link to comment
Share on other sites

τα κινέζικα δεν τα αποφεύγω για την εγγύησή τους, να που πήρα oneplus...

για να μη ψήνω τα @@ μου κ το κεφάλι μου με το άπειρο SAR που έχουν τα αποφεύγω..

πολλά δεν παίρνουν καν πιστοποίηση (που πρέπει να είναι κάτω από 2)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.