Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

[MENTION=14120]narta[/MENTION]

Όπως μας μάμησες, βγήκαν επίσημα αυτά? γιατί δεν ήμουν στο νετ τις τελευταίες 4 μέρες... ο ρε φούστη... και με είχε ψήσει πολύ.

Ξέρουμε αν στο USA το πουλάνε stand alone, ή είναι μόνο αγκαλιά με Verizon? Γιατί αν είναι το κοιτάω για απο εκεί...

 

Αγκαλιτσα με την μισητη, αλλα θα βρεις ebay ή απο ιδιωτη

 

Αφού ο narta δεν παίρνει το Maxx, με βλέπω για Note 4 σε 3-4 μήνες :p

 

Και εγω εκει πηγαινα, αλλα τελικα οι @@ της Samsung με εχουν ξενερωσει τα μαλα. Knox, 3-4-5-7 διαφορετικα SKU και οτιναναιλεμε

 

Nexus 6 και τελος. Ειναι Motorola ειναι και Nexus το μεγεθος δεν ενοχλει αρα no brainer

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να πάρω ένα Νότε 3 που βγήκα σε καλή τιμή να δω πως θα τα πάω με το μέγεθος, αν την παλαίψω θα πάω για 4άρι, αν όχι με βλέπω για κανένα Ζ3. Φτάνει η ώρα σιγά σιγά. 

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλο smatphone χωρίς πενάκι μου φαίνεται λειψό. Αν πάω σε μεγάλο μέγεθος τα Note είναι μονόδρομος...

 

Καλο το πενάκι, αλλα στην πραξη δεν ειναι ΤΟΣΟ χρηστικο που να δικαιολογει την υστέρηση στο software. Βέβαια γούστα ειναι αυτα. Περι ορέξεως...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να πάρω ένα Νότε 3 που βγήκα σε καλή τιμή να δω πως θα τα πάω με το μέγεθος, αν την παλαίψω θα πάω για 4άρι, αν όχι με βλέπω για κανένα Ζ3. Φτάνει η ώρα σιγά σιγά. 

 

 

πάντως το Z2 με λίγο ψάξιμο που έριξα δεν διαφέρει τόσο όστε να δικαιολογείτε η διαφορά στην τιμή από το Ζ3. βέβαια εκεί η Sony τα έκανε λίγο μαντάρα μιας και σε διάστημα μερικών μηνών απόστασης απο το Ζ2 , έβγαλε το Ζ3.

Link to comment
Share on other sites

Ζ2 έχει φίλος, και μόνο για το σασί θα πήγαινα σε Ζ3 χωρίς 2η σκέψη...

Τώρα τι υστέρηση λες @narta? Καταλαβαίνω το πενακι να είναι ωραίο μόνο στα ριβιου, δεν έχω ιδέα αν θα το βολευτω, απλά δεν κατάλαβα το σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κατάλαβα αυτό με την υστέρηση.

 

for the record έδωσα σε φίλο μου το Note 4 για δοκιμή (φανατικός appleακιας και με iPhone 6+ στην κατοχή του από τις πρώτες μέρες).

Του το έδωσα για κανά μισάωρο και μου είπε πως το τηλέφωνο δεν έχει ίχνος lag και είναι πάρα πολύ γρήγορο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lag μπορει να μην εχει, ειναι smooth ομως ή παει το stuttering συνεφο;

 

Εγω εχω 2 κινητα που ειναι το ιδιο γρηγορα στο ανοιγμα εφαρμογων/multitasking/κλπ.

ΑΟSP φορανε και τα 2  (χοντρικα τα λεω για να καταληξω)

 

Το ενα εχει σταθερο framerate παντου και το αλλο εχει μεγαλο framedrop σε καποια animations.

 

Καποιοι δεν το βλεπουν, εμενα με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ναι είναι αρκετά. 

 

Το Ζ3 έχει πιο λεπτό / μικρό και ανθεκτικό σασί (δεν λέω μόνο για αδιάβροχοποίηση, γενικά με το πλαστικό στις γωνίες κλπ) για αυτό θα το έπαιρνα.

 

Τώρα ναι συμφωνώ πως η Σονυ τον παίζει που κάθε 6 μήνες τα αλλάζει, ήδη έχει ανακοινώσει πως το Ζ4 θα ανακοινωθεί τον Γενάρη... 

 

Αλλά απο όλα τα "νορμάλ μέγεθος" τηλέφωνα το Ζ3 είναι μονόδρομος στα μάτια μου τώρα που το Μοτορόλα πρέπει να το φέρεις απο Αμερική που λέγαμε με τον @narta,

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απο το Note2 το ακουω αυτο, αλλα εγω αλλα βλεπω.

 

Δεν ξέρω τι ακούς, αλλά εγώ ξέρω τι βλέπω. Από αυτά που αναφέρει το άρθρο για το Note 4, πραγματικά δεν ισχύει τίποτα.

Και πίστεψέ με, είμαι από τους ανθρώπους που θα κράξουν όταν δεν πάρουν αυτό που πλήρωσαν, όπως είχα κάνει με το Note 3.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ζ2 έχει φίλος, και μόνο για το σασί θα πήγαινα σε Ζ3 χωρίς 2η σκέψη...

Τώρα τι υστέρηση λες @narta? Καταλαβαίνω το πενακι να είναι ωραίο μόνο στα ριβιου, δεν έχω ιδέα αν θα το βολευτω, απλά δεν κατάλαβα το σχόλιο.

 

 

Ούτε εγώ κατάλαβα αυτό με την υστέρηση.

 

for the record έδωσα σε φίλο μου το Note 4 για δοκιμή (φανατικός appleακιας και με iPhone 6+ στην κατοχή του από τις πρώτες μέρες).

Του το έδωσα για κανά μισάωρο και μου είπε πως το τηλέφωνο δεν έχει ίχνος lag και είναι πάρα πολύ γρήγορο.

 

 

Εννοω σε θεμα software updates, locked down με Knox κοκ. Στο θεμα του lag δεν με απασχολει, animations λεγεται και αμα θες να ειναι Cyanogen τα ριχνεις ενα 0x απο τα developer settings και τελειωνει το θεμα.

 

But, but I FAKIN HATE touchwiz with a passion

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν ένα γρήγορο  τηλέφωνο σαν το nexus 5 να γίνει εμφανώς γρηγορότερο μόνο με το πέρασμα της Lollipop !

Μαγικά κάνανε;

 

ας πούμε ότι πάμε από τα Win Me στα 7 ή από τα Vista στα 10.

E κάνε το x5 και θα καταλάβεις γιατί. 

Link to comment
Share on other sites

ας πούμε ότι πάμε από τα Win Me στα 7 ή από τα Vista στα 10.

E κάνε το x5 και θα καταλάβεις γιατί. 

 

Δεν ξέρω πως δουλεύανε σε σένα, εγώ πάντως σε κάθε καινούρια έκδοση Win έπεφτε η ταχύτητα και πήγαινα σε αναβάθμιση υλικού.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.