Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Γιατί μωρή κάργια Σαρπ δε μας κάνεις την τιμή εδώ στην τριτοκοσμική Ευρώπη...? :(

Gorgeous, "frame-less" Sharp Aquos Crystal smartphone coming to Sprint tomorrow?

5846sharp-aquos-crystal-710x428.jpg

Monsters from Asia: the extraordinarily-compact Sharp SH-04F Aquos flagship

Sider.jpg

Θα το πάει στο Αμερικα η Sprint!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397856

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παίδες.

Επειδή θέλω εδώ και αρκετό καιρό να τεστάρω κάποιο κινέζικο κινητό ( Xiaomi,Doogee etc. )

βρήκα να δώσω 100€ το Samsung Galaxy Core και ψάχνομαι με τι να το αντικαταστήσω. Μαξιμουν 70 ευρώ να δώσω και να φτάσω στα 170 € σύνολο.

Τι λέτε; Αξίζει να ασχοληθώ; Θα βρω κάτι αντίστοιχο με την ποιότητα της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο θα βρεις. Και εννοειται οτι αξιζει

Και για ποια ποιοτητα της samsung μιλας ακριβως;

Ειχα s2, εχω πιασει ολα τα κινητα της σειρας στα χερια μου, και τωρα εχω το xiaomi mi3

Πολυ ανωτερο

Παιρνεις κινηταρα

Link to comment
Share on other sites

το ψηνα κι εγώ για moto G (όχι για μένα) αλλα τα 8gb και no microSd δυστυχώς no go

Και το Hongmi 8GB έχει :). Επιπλέον όλα τα Moto G με εξαίρεση το πρώτο παίρνουν SD.

Συγκεκριμένα:

Το Moto G LTE έχει 4G και SD και

το Moto G (2014) ή 2nd gen δεν έχει 4G, έχει SD, αλλά έχει 5" οθόνη και στερεοφωνικά ηχεία μπροστά, ενώ είναι και dual SIM.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο θα βρεις. Και εννοειται οτι αξιζει

Και για ποια ποιοτητα της samsung μιλας ακριβως;

Ειχα s2, εχω πιασει ολα τα κινητα της σειρας στα χερια μου, και τωρα εχω το xiaomi mi3

Πολυ ανωτερο

Παιρνεις κινηταρα

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Με έψησες πολύ και όσο το έψαξα κι εγώ, μάλλον εκεί θα καταλήξω για μια πρώτη εμπειρία από Κίνα μεριά!

Θα γράψω εντυπώσεις μόλις φτάσει το πακέτο!

Κάτι που πρέπει να προσέξω από το site ; Έχω αγοράσει μόνο από Banggood παλιότερα και όλα πήγαν καλά.

Και κάτι ακόμα...

Ψάχνω και ένα όσο πιο απλό κινητό γίνεται με κάποια βασικά, όπως 4'' οθόνη, μια καλούτσικη κάμερα και φυσιολογικά χαρακτηριστικά (επεξεργαστή κλπ ). Δεν θέλω να ξεφύγω από τα 60-70 ευρώ και κατέληξα στο παρακάτω. Τι λέτε; Να το παραγγείλω μαζί με το Xiaomi;

Wholesale Original Doogee DG110 Smartphone Android 4.2 Dual Core 1.0GHz Dual Sim 4.0 inch WVGA 3G WCDMA 5.0MP

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ίδια με του Z1 Compact που έχω δει, τη βρίσκω τραγική (ειδικά για το ντόρο που έκανε η Sony με 20MP κλπ). Προτιμώ του Note μου.

H γυναίκα είδε το τηλέφωνο live και δεν της άρεσε καθόλου. Παραγγέλθηκε χθες το Samsung Galaxy Alpha σε gold χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακοίταξα το Wholesale Original Xiaomi Hongmi 1S Smartphone Red Rice 1s MSM8228 Quad Core 1.6GHz MIUI V5 1G Ram 8G Rom 4.7 Inch HD Screen 3G WCDMA και κάνοντας ακόμα ένα ψάξιμο, διάβασα πολλά παράπονα για τη μπαταρία, την υπερθέρμανση και την απουσία Google Play.

Δώστε καμιά βοήθεια παίδες. Όλα τα κινέζικα έτσι είναι δηλαδή; Ήμουν έτοιμος να το πάρω και με αυτά που διάβασα πάλι έχω αμφιβολίες.

:help1::help1::help1:

Link to comment
Share on other sites

Ξανακοίταξα το Wholesale Original Xiaomi Hongmi 1S Smartphone Red Rice 1s MSM8228 Quad Core 1.6GHz MIUI V5 1G Ram 8G Rom 4.7 Inch HD Screen 3G WCDMA και κάνοντας ακόμα ένα ψάξιμο, διάβασα πολλά παράπονα για τη μπαταρία, την υπερθέρμανση και την απουσία Google Play.

Δώστε καμιά βοήθεια παίδες. Όλα τα κινέζικα έτσι είναι δηλαδή; Ήμουν έτοιμος να το πάρω και με αυτά που διάβασα πάλι έχω αμφιβολίες.

:help1::help1::help1:

Δεν είναι όλα έτσι φίλε.. Εγώ αγόρασα αυτό

και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την μπαταρία (google play έχει σε multi, αλλά το περνάς έυκολα κι εσύ), αλλά το παράγγειλα τον Ιούλιο 20$ φθηνότερα. Ξύπνησαν οι Κινέζοι :)

Το redmi note (αν σε παίρνει οικονομικά) είναι απροβλημάτιστο τηλέφωνο, τίμιο για τα λεφτά του και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρει και miui v6 (kitkat).

Διαβάζω καλά λόγια και για αυτό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.