Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Μας δώσανε Moto-G στην δουλειά για να αλλάξω το παλιό μου ΒΒ.

Πρώτη φορά που έχω εμπειρία (πάνω απο 10 λεπτά) με στοκ android...

Δεν παίζεται το πόσο γρήγορο είναι... Αν για κάποιο λόγο μείνω στο android θα κοιτάξω για στοκ, ξεβράκωτο. Έχω σοκαριστεί ΠΟΣΟ τα σπάει...

Στο oneplus one μπορείς να φορτώσεις στοκ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

To Quad HD το βρίσκω μειονέκτημα.

Ο 805 δε, έχει ένα "σημαντικό" πλεονέκτημα, Adreno 420.

Αξίζει το 200άρι έξτρα? Για μένα όχι, εκτός άμα βγουν σε παραπλήσια τιμή (χλωμό).

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]

375+23% ΦΠΑ που δεν με απασχολεί = 460€

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=119]Samael[/MENTION] το φαντάστηκα, αλλά λέω ας ρωτήσω μπας και άλλαξαν την προσφορά.

Επίσης, το quad hd το θεωρείς αρνητικό, για τον ίδιο λόγο που θεωρείται κ στο lg g3;

Δηλαδή θέλει καλύτερη gpu κι επειδή ζεσταίνεται/κολλάει που "λέγεται";

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=119]Samael[/MENTION] το φαντάστηκα, αλλά λέω ας ρωτήσω μπας και άλλαξαν την προσφορά.

Επίσης, το quad hd το θεωρείς αρνητικό, για τον ίδιο λόγο που θεωρείται κ στο lg g3;

Δηλαδή θέλει καλύτερη gpu κι επειδή ζεσταίνεται/κολλάει που "λέγεται";

Το qhd s5 φοράει sd805, που αποδίδει η gpu του όπως του sd800 σε 1080p.

Δες την Erica από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=119]Samael[/MENTION] το φαντάστηκα, αλλά λέω ας ρωτήσω μπας και άλλαξαν την προσφορά.

Επίσης, το quad hd το θεωρείς αρνητικό, για τον ίδιο λόγο που θεωρείται κ στο lg g3;

Δηλαδή θέλει καλύτερη gpu κι επειδή ζεσταίνεται/κολλάει που "λέγεται";

Και όχι μόνο, χάνει που χάνει στη λευκότητα το AMOLED, στα UHD είναι για τα πανηγύρια.

Εκτός αν είσαι λίγο κρυφή και σ'αραίσει το ροζουλί. :p

Untitled-1.jpg

Κακό contrast, χαμηλή φωτεινότητα και άλλα ωραία...

Γενικός μία ανούσια, και ανώριμη τεχνολογία.

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν βάλεις και το έξτρα κόστος, τα μειονέκτημα, παρόλο που με το πιο δυνατό hw δεν υποφέρει όπως τα άλλα τόσο πολύ και την εναλλακτική του ότι υπάρχει η 1080p έκδοση εδώ, δεν βλέπω τον λόγο να πάει κανείς στο qhd.

Link to comment
Share on other sites

Το G3 θεωρείται πιο γρήγορο από το G2 σε smoothness? Γιατί πραγματικά το G3 δε μου άρεσε.. έχω βαρεθεί το Note και σκεφτόμουν να το αλλάξω με το G2, αλλά αν είναι χειρότερο από το G3 απλά το αποκλείω.

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει λένε; Δε θα το δοκιμάσεις; :p

Τωρα αυτο κανω..περναω την Optimus G3 :D

[royfianos mode on]Ο [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] το εχει βαλλει εδω και μερες και δεν λεει τπτ..[/royfianos mode on]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αυτο κανω..περναω την Optimus G3 :D

[royfianos mode on]Ο [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] το εχει βαλλει εδω και μερες και δεν λεει τπτ..[/royfianos mode on]

George, κάτοχος G2 κι εγώ, πες μας εντυπώσεις στο ανάλογο θέμα ! :)

όταν την βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μιλάτε για τα μουλάρια, αλλά μετά απο 1 βδομάδα σχεδόν με το Μοto-G της δουλειάς, θεωρώ πως είναι με τεράστια διαφορά τα καλύτερα 95 λιριά (120€?) που μπορεί να δώσει κανείς για κινητό...

Ναι είναι 8άρι, και η κάμερα του είναι λίγο καλύτερη απο του Μ8, αλλά είναι σφαίρα, και ειδικά η μπαταρία, απλά ΔΕΝ τελειώνει.

Στην αρχή έλεγα τι να λέει η λαλακία μπροστά στο S4 μου κλπ, και δεν λέω πως θα το αντικαταστήσει, αλλά είναι μακρά τα πιο τίμια λεφτά που μπορεί να δώσει κάποιος για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Του έχω πάνω ΟΤΙ έχω στο S4, και έξτρα encryptiοn που είναι βαρύ για τα μειλ της δουλειάς, και πραγματικά σε ότι και να τρέχω σχεδόν δεν βλέπω διαφορά απο το S4...

Και η ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά. Βασικά με εξαίρεση την κάμερα, και την micro SD, είναι αισθητά καλύτερο και αρκετά πιο γρήγορο απο το S3 που είχα για να το πω αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.