Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Έλα μωρέ, στην τύχη έκανα την καλύτερη επιλογή :dance3: :p

Επειδή είμαι ανάμεσα σε LG G2 vs Note 3 μπορείς να μου πείς που υπερτερεί το LG?

Θεωρώ ότι το Note 3 είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς.

Επίσης η κάμερα του G2 σε Reviews που έχω δεί υστερεί του Note 3.

Σε παρακαλώ διορθωσέ με αν κάπου είμαι λάθος και διευκόλυνε με!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε LG G2 vs Note 3 μπορείς να μου πείς που υπερτερεί το LG?

Θεωρώ ότι το Note 3 είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς.

Επίσης η κάμερα του G2 σε Reviews που έχω δεί υστερεί του Note 3.

Σε παρακαλώ διορθωσέ με αν κάπου είμαι λάθος και διευκόλυνε με!!!

Δεν ξέρω φίλε μου. Δεν το πολυέψαξα το Note3 καθώς οι 5,7 inches είναι λίγο...πολλές.

Η κάμερα η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο fail (αργό focus-μισή ώρα για να βγάλει με φλας-χάλια WB),αν και έχω βάλει μονταρισμένη και πλέον είναι μία χαρά. Έχει και 4k/FullHD 60fps/HDready 120fps video ...Magic Focus φωτογραφία (εστίαση παντού)

Μπορείς να μπεις στο xda στην σελίδα του κάθε μοντέλου και να διαβάσεις μπινελίκια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου. Δεν το πολυέψαξα το Note3 καθώς οι 5,7 inches είναι λίγο...πολλές.

Η κάμερα η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο fail (αργό focus-μισή ώρα για να βγάλει με φλας-χάλια WB),αν και έχω βάλει μονταρισμένη και πλέον είναι μία χαρά. Έχει και 4k/FullHD 60fps/HDready 120fps video ...Magic Focus φωτογραφία (εστίαση παντού)

Μπορείς να μπεις στο xda στην σελίδα του κάθε μοντέλου και να διαβάσεις μπινελίκια.

Με την μονταρισμένη κάμερα που έχεις περάσει σε σχέση με του Note 3 βλέπεις μεγάλες διαφορές?

Ποιο Mod έχεις περάσει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει ποτέ Note 3 (ίσως σε κανένα samsung-o-shop, αλλά για 1 λεπτό μαξ)

Ένα από αυτά τα δύο. Αναλόγως τι έχει η κάθε custom (stock) rom που δοκιμάζω κατά καιρούς.

[MOD] Xdabbeb's Camera/Video v1.6.1/2.2.1 [4kUHD | 120fps | MagicFocus] - xda-developers

[MOD][PORT] Jishnu's Camera V3.4 [4K Ultra HD | 120 FPS | Chroma Flash | Installer] - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος θελει το note3 για τις μεγαλυτερες ιντσες και για το πενακι , τοτε δεν νομιζω πως τιθεται θεμα συγκρισης

Το G2 ειναι πραγματικα πολυ καλο κινητο, μικροτερο βεβαια , πενακι δεν εχει , καρτα εξωτερικη δεν εχει , αλλα εχει καλυτερη μπαταρια (οχι αποσπωμενη ομως!).

αναλογα τι θες και κρινε εσυ τι σε βολευει.

και τα δυο ειναι υπερ δυνατα που δεν υστερουν σε τπτ.απλο

Link to comment
Share on other sites

Ας το πω αλλιώς:

Το G2 είναι το best of the rest.

Το Note 3 είναι άλλη κατάσταση, όπως λέει και ο [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] από πάνω.

Το G2 είναι το best value/money αυτό τον καιρό με αυτά που προσφέρει. Πολύ δυνατό, καλή οθόνη και τεράστια μπαταρία. Σε μέγεθος είναι ένα S4, όχι μεγαλύτερο (2-3 χιλιοστά μόνο στο ύψος)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λές αυτό;

Για εμένα το Note 3 είναι κλάσης ανώτερο...

Δεν αντιλέγω. Δεν νομίζω πως δύο διαφορετικοί άνθρωποι είναι σπάνιο να έχουν διαφορετικές ανάγκες από το κινητό τους.

Προσωπικά όταν πήρα το Note 2, μετά το HTC Desire HD, ήταν σαν την μετάβαση που έκανα από το Nokia N73 σε iPhone 3GS.

H μετάβαση από Note 2 σε 3, ήταν.... τίποτα.

To Note 3 δεν είχε να δώσει σχεδόν τίποτα παραπάνω σε σχέση με το Note 2. Σε μερικά μάλιστα πράγματα το Note 2 είναι καλύτερο (ήχο, μικρόφωνο).

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος θελει το note3 για τις μεγαλυτερες ιντσες και για το πενακι , τοτε δεν νομιζω πως τιθεται θεμα συγκρισης

Το G2 ειναι πραγματικα πολυ καλο κινητο, μικροτερο βεβαια , πενακι δεν εχει , καρτα εξωτερικη δεν εχει , αλλα εχει καλυτερη μπαταρια (οχι αποσπωμενη ομως!).

αναλογα τι θες και κρινε εσυ τι σε βολευει.

και τα δυο ειναι υπερ δυνατα που δεν υστερουν σε τπτ.απλο

Σε όλα συμφωνώ εκτός από την τελευταία πρόταση. Το Note 3 ΕΧΕΙ lag με το τσουβάλι. Ακόμα και με την Kit Kat σε κάποιες φάσεις το καταλαβαίνεις. Όπως είπα και πιο πρίν, έχει χειρότερο ηχείο και μικρόφωνο από τον προκάτοχό του, καμία βελτίωση στο θέμα της διάρκειας της μπαταρίας και KNOX.

Link to comment
Share on other sites

εχω δουλεψει Note3 , note2 , g2 ...δε μπορω να καταλαβω την υπερβολη που λες για το LAG...να το εγραφε ο sebastian θα το προσπερνουσα...αλλα μηπως κατι αλλο φταιει ;

... κούνια που σας κούναγε!

Ακόμα ασχολείστε με την Samsung! Εδώ γελάνε και τα τσιμέντα με το galaxy fit!

Με το να αβανταρεις τους αμπαλους της Κορέας μόνο εξυπνάδα δεν είναι...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

To lag όπως και να το εννοείται (έχω να το δω απο το S3 αλλά εκεί έτσι το έδιωξα) είναι με ένα άλλο launcher. Εγώ έχω το Νοva προσωπικά αλλά και εγώ δεν ξέρω τι lag λετε.

Ή με ποια έννοια το λέτε. 1 με S4 είχα δίπλα δίπλα για καιρό και δεν το βλέπω.

Επίσης Ορέστη, όσο 2014 έχεις 4ΜΠ κάμερα που είναι το νούμερο 1 secondary πράγμα που χρησιμοποιεί ο κόσμος σε ένα κινητό εκεί να δεις πόσο γελάει ο κόσμος.

Να είχε καλή κάμερα το Μ8 αλήθεια μάλλον θα το έπαιρνα, όχι γιατί δεν έχει lags αυτά είναι για σένα, ούτε γιατί θέλω να παίζω μουσική σε πάρτυ απο το κινητό, αλλά γιατί είναι αλουμινένιο + Android.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η συζητηση γινεται περι lag να πω και εγω τι ειδα σε S4 φιλου σε σχεση με το δικο μου G2.

Το S4 σε στοκ κατασταση και με touchwiz εχει εμφανεστατο lag, τουλαχιστον στα δικα μου ματια σε σχεση με το G2.

Mε Νova βελτιωνεται αρκετα η κατασταση, αλλα και παλι ειναι πισω σε responsiveness σε σχεση με το δικο μου.

Για το Νοτε 3 δεν μπορω να εκφερω γνωμη μιας και δεν εχει περασει απο τα χερια μου.

Σε κανα μηνα που θα το παρει η γυναικα θα μπορω να συγκρινω.

Το συμπερασμα παντως ειναι πως καμια συσκευη δεν ειναι τελεια.

Η καθε μια εχει τα + και τα - της.

Τα βαζεις κατω, τα συγκρινεις, και αγοραζεις με το τι σου παει περισσοτερο και με το τι σηκωνει το πορτοφολι σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Δεν νομίζω πως δύο διαφορετικοί άνθρωποι είναι σπάνιο να έχουν διαφορετικές ανάγκες από το κινητό τους.

Προσωπικά όταν πήρα το Note 2, μετά το HTC Desire HD, ήταν σαν την μετάβαση που έκανα από το Nokia N73 σε iPhone 3GS.

H μετάβαση από Note 2 σε 3, ήταν.... τίποτα.

To Note 3 δεν είχε να δώσει σχεδόν τίποτα παραπάνω σε σχέση με το Note 2. Σε μερικά μάλιστα πράγματα το Note 2 είναι καλύτερο (ήχο, μικρόφωνο).

Είμαι σε σκέψη για αλλαγή και οι υποψήφιοι είναι LG G2 & Note 3.

Και τα δυο πιστεύω είναι από τα Top κινητά απλά το ψάχνω λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω πως S4/M8-1/G2/Ζ2 κλπ vs Note 3 είναι καθαρά αν θές παραπάνω ίντσες και είσαι κουλ με το μέγεθος.

Εγώ έχω αρχίσει και ζορίζομαι με το μέγεθος του S4+, δηλαδή όλα τα καινούργια πχ οπότε το Note 38 να ήθταν στην αγορά δεν θα το έπαιρνα.

Στον Μήτσο που το είδα είναι φοβερό αλλά μεγάλο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.