Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

παιδες αυτη τη στιγμη εχω 2 ρομ μεσα στην Internal μνημη του zte blade, αλλα θελω να τις σβησω λογω χωρου.Πως το κανω?

μεσω cwm δε το βρηκα, κατεβασα root explorer και δεν βρηκα τα αρχεια.

Στο pc μου ανοιγει μονο την sdcard.

Link to comment
Share on other sites

παιδες αυτη τη στιγμη εχω 2 ρομ μεσα στην Internal μνημη του zte blade, αλλα θελω να τις σβησω λογω χωρου.Πως το κανω?

μεσω cwm δε το βρηκα, κατεβασα root explorer και δεν βρηκα τα αρχεια.

Στο pc μου ανοιγει μονο την sdcard.

Τι εννοεις εχεις 2 ρομ; Κατεβασες 2 ρομ και τις δοκιμασες στο κινητο σου;

Λογικα, ειναι στην root της SD καρτας σου, αρχεια που τελειωνουν σε .zip ειναι

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εχεις 2 ρομ; Κατεβασες 2 ρομ και τις δοκιμασες στο κινητο σου;

Λογικα, ειναι στην root της SD καρτας σου, αρχεια που τελειωνουν σε .zip ειναι

βασικα δεν ξερω αν το ειπα σωστα, εχω μια ice cream 4.0 και μια 2.3, επειδη με την 4 ψιλοκολλουσε, έβαλα την 2.3.

Τώρα δεν θελω να εχω σε αρχειο μεσα στο κινητο την 4 ουτε την 2.3 αλλα δεν τις βρισκω.

Το ειχα παρει μετεχειρο το κινητο και τις ειχε ηδη μεσα.

Link to comment
Share on other sites

μισό να το πάρω απτην αρχή γιατί μάλλον σας μπέρδεψα. :p

όταν πήρα την πρώτη αδεία οταν ήμουν φαντάρουν, έψαχνα το πιο φθηνο/καλο smartphone, κατέληξα στο blade,μετέχειρο με 50€.

οταν μου το εστειλε το παιδί, μου ειχε πει, τώρα εχει την 4,0 μέσα, αν ομως επειδη κολλαει λίγο δε σε βολέψει, επείσης μεσα εχω την 2.3 οπότε διαλέγεις.Το κινητό ήταν ετοιμο ρουταρισμενο με cwm.Οπότε επειδη κολλουσε, εβαλα την 2.3 μέσω cwd, η οποια μάλλον ηταν στην internal του κινητου, και το λεω αυτο γιατι ξερω οτι εχει μικρη ιντερναλ το blade ~150mb αλλα εχωντας λιγες εφαρμογες στην internal μου μενουν 20mb για χρηση, οποτε μαλλον ξοδευονται απο τις ρομ.Εναλαγη στις ρομ δεν κάνω, απο τοτε το εχω με 2.3 , και αυτο που θελω ειναι να τις σβησω για να μην ποιανουν χώρο.:spell:

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια κι απο μενα.

Αν θελω να αλλαξω αναμεσα σε καποιες ρομ τις οποιες τις εχω κρατησει σε backup πρεπει καθε φορα πριν την αλλαγη να κανω clear dalvik cache/wipe cache/clear battery stats?

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια κι απο μενα.

Αν θελω να αλλαξω αναμεσα σε καποιες ρομ τις οποιες τις εχω κρατησει σε backup πρεπει καθε φορα πριν την αλλαγη να κανω clear dalvik cache/wipe cache/clear battery stats?

Sent from my Note II using Tapatalk

Backup δικο σου εννοεις, απο cwm/twrp?

Εγω κανω οτι θα εκανα και σε καινουργιο installation, wipe cache/dalvik, factory reset, format /system

Link to comment
Share on other sites

Backup δικο σου εννοεις, απο cwm/twrp?

Εγω κανω οτι θα εκανα και σε καινουργιο installation, wipe cache/dalvik, factory reset, format /system

Nαι εχω κρατησει backup με nandroid μια ρομ που ειναι η στοκ και αλλη μια custom...

Link to comment
Share on other sites

μισό να το πάρω απτην αρχή γιατί μάλλον σας μπέρδεψα. :p

όταν πήρα την πρώτη αδεία οταν ήμουν φαντάρουν, έψαχνα το πιο φθηνο/καλο smartphone, κατέληξα στο blade,μετέχειρο με 50€.

οταν μου το εστειλε το παιδί, μου ειχε πει, τώρα εχει την 4,0 μέσα, αν ομως επειδη κολλαει λίγο δε σε βολέψει, επείσης μεσα εχω την 2.3 οπότε διαλέγεις.Το κινητό ήταν ετοιμο ρουταρισμενο με cwm.Οπότε επειδη κολλουσε, εβαλα την 2.3 μέσω cwd, η οποια μάλλον ηταν στην internal του κινητου, και το λεω αυτο γιατι ξερω οτι εχει μικρη ιντερναλ το blade ~150mb αλλα εχωντας λιγες εφαρμογες στην internal μου μενουν 20mb για χρηση, οποτε μαλλον ξοδευονται απο τις ρομ.Εναλαγη στις ρομ δεν κάνω, απο τοτε το εχω με 2.3 , και αυτο που θελω ειναι να τις σβησω για να μην ποιανουν χώρο.:spell:

Ανοίγεις έναν file manager και πηγαίνεις clockwordmod/backups ....κάτι τέτοιο (έχω καιρό να χρησιμοποιήσω cwm) και σβήνεις το backup του 4

EDIT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085805

on the external sd card under

clockworkmod\backup

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κάτοχος lg g2 για πρόταση καμιάς θήκης?

Αυτήν πήρα που δεν λέει και τίποτα το ιδιαίτερο...

Grey Matte TPU Silicone Gel Case Cover for LG G2 D802 | eBay

και αυτήν που έρχεται οσονούπω (Είναι ίδια η Nilkin)

New Yellow Luxury Flip Smart Leather Case Cover Skin Back for LG Optimus G2 D802 | eBay

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πήρα που δεν λέει και τίποτα το ιδιαίτερο...

Grey Matte TPU Silicone Gel Case Cover for LG G2 D802 | eBay

και αυτήν που έρχεται οσονούπω (Είναι ίδια η Nilkin)

New Yellow Luxury Flip Smart Leather Case Cover Skin Back for LG Optimus G2 D802 | eBay

Η Nilkin βλέπω έχει απροστάτευτα το πάνω και το κάτω μέρος, κάτι που θέλω να αποφύγω.

Έχω σταμπάρει 2 θήκες, η armor θα είναι ποιο γκουμούτσα αλλά η Diztronic που είναι πανέμορφη και καλύπτει όλο το τηλέφωνο περιμετρικά δεν μπορώ να την βρω :/

[ame=http://www.amazon.com/Diztronic-Matte-Back-Black-Flexible/dp/B00EZCFT8W/ref=sr_1_1?s=wireless&ie=UTF8&qid=1379301741&sr=1-1&keywords=lg+g2&tag=androidcentral00-20]Amazon.com: Diztronic Matte Back Black Flexible TPU Case for LG G2 (Sprint / T-Mobile Only) - Retail Packaging: Cell Phones & Accessories[/ame]

[ame=http://www.amazon.co.uk/SPIGEN-Protective-Sprint-T-Mobile-International/dp/B00ELMXZSC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1386786015&sr=8-2&keywords=lg+g2+spigen]SPIGEN LG G2 Case Slim [slim Armor] [soul Black] Dual Layer Protective Case for AT&T, Sprint, T-Mobile, International ONLY - Soul Black (SGP10540: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Η Nilkin βλέπω έχει απροστάτευτα το πάνω και το κάτω μέρος, κάτι που θέλω να αποφύγω. Ναι, αυτό με χάλασε και μένα

Έχω σταμπάρει 2 θήκες, η armor θα είναι ποιο γκουμούτσα ΕΝΤΕΛΩΣ αλλά η Diztronic που είναι πανέμορφη και καλύπτει όλο το τηλέφωνο περιμετρικά δεν μπορώ να την βρω :/

Δεν υπάρχουν απομιμήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν απομιμήσεις;

Δεν έχω βρει τίποτα. :/

Η εκδοση για Sprint/T Mobile δεν κανει? Καλυπτει τιποτα (IR, ηχειο, microphone)? Γιατι με ενδιαφερει και εμενα η Diztronic.

Κάνει, εδώ photos Diztronic Matte TPU [pics] - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν μπορείτε, γιατί έχω ψιλοπελαγώσει...

Θέλω να φλασάρω μια άλλη ROM σ' ένα android κινητό...

...η δική του είναι φορτωμένη χίλιες δυο κινεζιές, logo κινεζικών εταιρειών κινητής σε bootup & power off και πολύ-πολύ bloatware...το καλό είναι ότι είναι rootαρισμένη, αλλά και πάλι δεν μπορώ να αφαιρέσω ό,τι θα ήθελα και φοβάμαι μην κάνω κάποιο λάθος και το αχρηστέψω

...η άλλη ρομ ΔΕΝ είναι rootαρισμένη, αλλά έχει ελληνικά και πρέπει να της λείπουν οι πολλές κινεζιές...

Έχω βρει αυτόν τον οδηγό, αλλά έχω και κάποιες απορίες.

1) Σε άλλους οδηγούς συστήνεται η εγκατάσταση πρώτα adb drivers...χρειάζονται ή όχι;

2) Πρέπει να φλασάρω μόνο το recovery.img ή μπορώ να επιλέξω πχ και boot.img, cache.img, sec-ro.img, system.img, userdata.img καθώς και τα logo.bin, uboot.bin κτλ (εκτός των preloader, mbr, DSP_BL που λένε καλύτερα να μην τα αγγίζουμε) ;

Δεν θέλω να κρατήσω κάτι από αυτά που υπάρχουν μέσα. Τί επιλέγω λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν μπορείτε, γιατί έχω ψιλοπελαγώσει...

Θέλω να φλασάρω μια άλλη ROM σ' ένα android κινητό...

...η δική του είναι φορτωμένη χίλιες δυο κινεζιές, logo κινεζικών εταιρειών κινητής σε bootup & power off και πολύ-πολύ bloatware...το καλό είναι ότι είναι rootαρισμένη, αλλά και πάλι δεν μπορώ να αφαιρέσω ό,τι θα ήθελα και φοβάμαι μην κάνω κάποιο λάθος και το αχρηστέψω

...η άλλη ρομ ΔΕΝ είναι rootαρισμένη, αλλά έχει ελληνικά και πρέπει να της λείπουν οι πολλές κινεζιές...

Έχω βρει αυτόν τον οδηγό, αλλά έχω και κάποιες απορίες.

1) Σε άλλους οδηγούς συστήνεται η εγκατάσταση πρώτα adb drivers...χρειάζονται ή όχι;

2) Πρέπει να φλασάρω μόνο το recovery.img ή μπορώ να επιλέξω πχ και boot.img, cache.img, sec-ro.img, system.img, userdata.img καθώς και τα logo.bin, uboot.bin κτλ (εκτός των preloader, mbr, DSP_BL που λένε καλύτερα να μην τα αγγίζουμε) ;

Δεν θέλω να κρατήσω κάτι από αυτά που υπάρχουν μέσα. Τί επιλέγω λοιπόν;

Άνοιξε καλύτερα ένα νέο θέμα και σου απαντάω εκεί. Αυτό να το κρατήσουμε για ΚινητοΝέα και μικρές απορίες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.