Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

ας το ρίξω εδώ...αρχίζει και με εκνευρίζει η google, ακόμα και αν είναι σε εθελοντικό στάδιο

Εφαρμογή παρακολούθησης όσων σερφάρουν μέσω smartphone σχεδιάζει η Google - Ειδήσεις - Επιστήμη-Τεχνολογία - in.gr

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός από την εταιρεία πήρε το LG G2. Το τηλέφωνο είναι πολύ ομορφο, ελαφρύ, καταπληκτική οθονη, το δουλεύεις άνετα με το ενα χέρι και εχει αυτονομία για σεμινάρια (σύμφωνα με τα λεγόμενά του). Μετάνιωσα που πήρα το NOTE 3.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι οτι η κλιση ειναι της οθονης και οχι της συσκευης..

σκεψου να το εχεις ετσι και να παιζει το κινητο στο γραφειο πανω..

απλα LOL

Η κλίση που έχει το S Advance είναι και στην οθόνη και στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κι από κει που ψαχνόμουν να πάρω το Xiaomi Mi2s για την γυναίκα, της πήρα το Galaxy S4 Mini. Το κινητό είναι αστεράκι και συνιστάται ανεπιφύλακτα.

Σαν κατασκευή είναι σκάλες ποιοτικότερο από το Note 2 μου, ενώ απόκριση κλπ είναι στα ίδια, το ψαχουλεύω για 2η μέρα σήμερα και δεν έχω δει διαφορά από κάποιο τετραπύρηνο flagship.

Γνωστός από την εταιρεία πήρε το LG G2. Το τηλέφωνο είναι πολύ ομορφο, ελαφρύ, καταπληκτική οθονη, το δουλεύεις άνετα με το ενα χέρι και εχει αυτονομία για σεμινάρια (σύμφωνα με τα λεγόμενά του). Μετάνιωσα που πήρα το NOTE 3.

Την τελευταία εβδομάδα πέφτω σε άρθρα που καταλήγουν ότι "το G2 είναι το Nexus 5 πριν κυκλοφορήσει το Nexus 5" ή ότι "το G2 είναι το Nexus 4.9". Τουλάχιστον ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Μια και τα ανέφερες και τα τρία και με τρώει:

Note 2, τώρα που έχει πέσει η τιμή, Nexus 5, ή G2?

Note 2. Από άποψη δύναμης είναι οδοστρωτήρας και δε νομίζω ότι το να δώσεις τα διπλάσια λεφτά για ένα Note 3 ή το G2 να σου δώσει διπλάσιο από ο,τιδήποτε.

Αν δεν υπάρχει όριο στο budget, θα σου πρότεινα το G2 για να μας κάνεις και μια μίνι παρουσίαση :p

Link to comment
Share on other sites

Κι από κει που ψαχνόμουν να πάρω το Xiaomi Mi2s για την γυναίκα, της πήρα το Galaxy S4 Mini. Το κινητό είναι αστεράκι και συνιστάται ανεπιφύλακτα.

Σαν κατασκευή είναι σκάλες ποιοτικότερο από το Note 2 μου, ενώ απόκριση κλπ είναι στα ίδια, το ψαχουλεύω για 2η μέρα σήμερα και δεν έχω δει διαφορά από κάποιο τετραπύρηνο flagship.

Με'γεια

Ήταν μέσα στην λίστα αγορών τότε που έψαχνα και εγώ για κινητό, αλλά ήρθε στην Ελλάδα τότε με τιμή κοντά στα 600 (και όχι 270 που έχει στην παραεισαγωγή σήμερα). 260~270 μου στοίχισε τότε και το Mi2S.

Διπλα δίπλα το mi2s είναι πολύ καλύτερο και σε απόκριση και σε webbrowsing ενώ έχει και καλύτερη οθόνη και κατασκευή. Από την άλλη η εγγύηση της Samsung και το μικρότερο βάρος. Δύσκολη επιλογή πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχεδόν σίγουρα θα είναι προτέρημα για την ανθεκτικότητα σε μηχανικές καταπονήσεις (όπως πεσίματα). Προσωπικά όμως, αν μπορώ να αποφύγω την OLED για IPS, θα το κάνω. Νο G flex for me :)

Link to comment
Share on other sites

^^ Εδώ είμαστε. Να ενσωματώνεται και εύκολα σε μπουφαν/ζακέτες/χέρια...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yTu9omph9U8]Flexibile, high definition CAAC-OS displays from SEL #DigInfo - YouTube[/ame]

Εντυπωσιακή εύκαμπτη οθόνη με δυνατότητα να τυλίγεται γύρω από τις άκρες του smartphone

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λέει βέβαια τι λειτουργικό τρέχουν - λογικά custom, αλλιώς όλα έχουν διαφορετική έκδοση android - οπότε τι συγκρίνουμε?

edit:

Nexus One: Gingerbread 2.3.4

Nexus S: Jelly Bean 4.1.2

Galaxy Nexus: Jelly Bean 4.3

Nexus 4: Jelly Bean 4.3

Nexus 5: KitKat 4.4

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.