Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Μου έκατσε περίπτωση να ανταλλάξω το Note 2 μου (+ €200), για ένα Asus Padfone 2 64Gb + δύο (2) tablets/padstations/πωςταλένε.

Τι να κάνω;

Όταν κοιτούσα να δω αν θα πάρω το Note 2, το padfone2 μου φαινόταν πολύ ακριβό αν και μου άρεσε το ότι μπορούσα να διαχωρίσω την χρήση Smartphone/Tablet.

+ η έξτρα μπαταρία όταν το συνδέεις σαν Tablet

+ Πραγματικός διαχωρισμός τηλεφώνου - tablet

+ Καλύτερη κάμερα στα χαρτιά

- Android 4.1.1 μόνο

- Δεν παίρνει SD Card (αν και η 64άρα έκδοση είναι υπεραρκετή

- Μη αφαιρούμενη μπαταρία

- Πολύ ακριβό (800+€)

Επίσης τα 2 padstations δεν καταλαβαίνω πως προέκυψαν, αφού νομίζω μόνο αν είναι συνδεμένο το padfone σε αυτά λειτουργούν. Εκτός και καλά αν είναι σαν επιπλέον μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 Padstations είναι λόγω του ότι δεν ήθελε να το κουβαλάει από το σπίτι στο γραφείο. Τα έχει σαν docking stations.

Μπορώ να διαπραγματευτώ και λιγότερα από 200 (+το Note2) και η ιδέα του tablet/dock ακούγεται ενδιαφέρουσα, αλλά με χαλάει λίγο το τραγικό support της Asus (μια αναζήτηση σε fora και Amazon reviews και θα δείτε τι εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

πάντως γενικά είναι το πιο ευέλικτο πακέτο που έχει βγεί ποτέ και με κορυφαία χαρακτηριστικά.

Προσωπικά δεν θα το σκεφτόμουνα πολύ γιατι και η τιμή που σου έχει πει ειναι από μονη της πολύ καλή (ακομη και χωρίς να το παζαρέψεις)

Link to comment
Share on other sites

Οι κινέζοι έχουν ανέβει πολύ Xiaomi beats Samsung in China : Gizchina.com

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το Xiaomi Mi2s και όταν με αφήνουν να παίξω μαζί του απογοητεύομαι όλο και περισσότερο από το δικό μου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές πληροφορίες εδώ

Jiayu G4 :: myphone forum

Παίρνει και MIUI.

Unofficial ακόμα.

JIAYU G4 - MIUI HELLAS FileBase System

Εγώ πήρα το Thin Turbo (1850mAh battery, 1.5Ghz Quad). Βολεύει πολύ το Dual Sim. Δεν συζητώ ότι παίζει όλες τις εφαρμογές απροβλιμάτιστα, και λόγω μεγέθους κινητού και οθόνης, είναι πολύ όμορφο στο χέρι και βολικό. Δεν θέλει δύο χέρια να το κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνώμες για το G2 της LG?

To μόνο που με προβληματίζει είναι η υποστήριξη.

Πρέπει να ....... λογικά από ότι έχω δει. Κοίταζα προς galaxy S4 αλλά αν βγει στην τιμή που λένε 499, τότε μάλλον θα το χτυπήσω.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Πρόσεχε τα γραφόμενά σου !!! !!! !!!
Link to comment
Share on other sites

Γνώμες για το G2 της LG?

To μόνο που με προβληματίζει είναι η υποστήριξη.

Καλό, αλλά ρίσκο εκεί που είναι τα κουμπιά.

Από υποστήριξη στα ίδια με το optimus g το κόβω να είναι, δηλαδή μέτρια προς καλή.

Αν αντέχεις να περιμένεις, περίμενε να δεις τι θα γίνει και με το νέο nexus...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαίνει το νεο nexus ξέρουμε?

Ρε guys όλο ακούμε καλα λόγια

για αυτά τα κινέζικα αλλά ποια μειονεκτηματα νομίζεται πώς έχουν?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Έγινε επεξεργασία από sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

Eχω το Jiayu G3S εδω και 2 μηνες. Το πηρα 145€, με quad cpu, 1GB ram, 4gb rom, 4.5" HD οθονη με gorilla glass2 και τεραστια μπαταρια 2750mah.

Εχει βγει πλεον στην ιδια τιμη εκδοση με καλυτερο επεξεργαστη και 3000mah μπαταρια.

Για καλυτερο 'Ευρωπαικο' θελεις 250€ και βαλε και παλι δεν θα εχεις ολα τα features του Κινεζου.

Εγω παλι Κινεζο θα παρω και την επομενη φορα. Ουτως η αλλως στα 2 τελευταια 'Ευρωπαικα' android που ειχα, ξεκλειδωσα bootloader και την εχασα την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαίνει το νεο nexus ξέρουμε?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι, απλώς εικάζεται ότι είναι κοντά μετά τη μείωση που έφαγε το 4αρι.

Μπορεί και Νοέμβριο...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγαίνει το νεο nexus ξέρουμε?

Ρε guys όλο ακούμε καλα λόγια

για αυτά τα κινέζικα αλλά ποια μειονεκτηματα νομίζεται πώς έχουν?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Μάπα gps και δύσκολη εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

παραπανω sar ;

μηπως ισχυει και κατι τετοιο ; δε γνωριζω

Επειδή ψάχνει ο αδερφός μου για κινητό αυτή τη περίοδο και δεν θέλει να δώσει πολλά, ψάχνει κινέζικα. Δεν θυμάμαι μάρκες κ μοντέλα, μα σε όλα τον πιέζω να κοιτάξει SAR. Δεν βρίσκει εύκολα πληροφορίες κ όπου μπήκε στο fb να ρωτήσει, είναι το βασικό ερώτημα σε κάθε σελίδα εταιρείας.. απαντάνε σε όλους μπακαλίστικα γύρω στο 1,5 μα δεν ξέρουμε ακριβώς.. κι είδα κ ποστ που λένε "πόσο SAR έχει η συσκευή σας, νιώθω συνεχώς πονοκεφάλους από όταν το πήρα" κ απαντάνε με μισόλογα.. από αυτό κ μόνο, εμένα έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά μου.

Link to comment
Share on other sites

παραπανω sar ;

μηπως ισχυει και κατι τετοιο ; δε γνωριζω

Όσοι αγχώνεστε για το σαρ να σας δώσω το Xperia s μου να μιλήσετε για κάνα πεντάλεπτο.

δε θα ξαναρωτησετε για τους κινέζους.

Επίσης, εκτός της πλοήγησης και της εγγύησης, μπορεί να υπάρχει και θέμα με τις λεπτές τους μπαταρίες. οι μεγάλες διάρκειας συνήθως είναι καλά εργαλεία όμως

Α! Φυσικά οι φωτογραφικές δεν είναι επιπέδου Sony.

αν κάποιος πάρει κινέζικο πρέπει να ξέρει τι παίρνει και γιατί. αν πάρει κινεζιά που μοιάζει με το Xperia z και περιμένει φωτογραφίες εκτυπωσιμες σε αφίσα, απλά θα γκρινιάζει

Προσωπικά μιλώντας

με αυτά που ήξερα πριν πάρω το κινητό μου, δε θα τολμούσα να πάω προς Κίνα.

με αυτά που ξέρω τώρα, και ως χρήστης κινέζικης ταμπλετας, δεν παίζει το επόμενο κινητό μου να μην είναι κινέζικο(αν και ευελπιστώ να αργήσω να αλλάξω κινητό, είναι η αλήθεια)

Έγινε επεξεργασία από schumifer
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αυτά τα xperia τα είχα ψάξει γιατί ήθελε ένα η κοπέλα μου και από sar ήταν όλα πολύ πάνω συγκριτικά με άλλα όπως το Galaxy.

Από θέμα αναβαθμισεων τα κινέζικα τι λένε?

Ποια φοράνε την 4.1?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Tα Κινεζικα εχουν 4.2.1, φυσικα ειναι αγνωστο αν θα παρουν αναβαθμιση.

Το GPS δεν το εχω δοκιμασει πολυ, αλλα οσο το εχω δει ειναι μια χαρα.

Αν καποιος θελει φωτο, εχει και Κινεζους με πολυ καλες φωτογραφικες.

Sτο budget τους, οι Κινεζοι δεν εχουν αντιπαλο.

Με 140€ quad τηλεφωνο που πιανει ~14.000 στο antutu, με 5" οθονες κλπ

Εγω εχω μπαταρια τερας, που βγαζει 2 μερες με 8 ωρες οθονη.

Τα ζυγισα ολα, πηρα το jiayu, και δεν το εχω μετανιωσει ουτε λεπτο.

140€, επαναλαμβανω.

Τι θα επαιρνα δηλαδη απο Ευρωπη στα ~200€ και να πλησιαζε εστω τα specs? Τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.