Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Παίζει...

Απλά δεν ξέρω πόσοι θα κάνουν την παραχώρηση.

Άστρο το Nexus έχει μεγάλα περιθώρια γύρω γύρω, δεν είναι το ίδιο.

Εγώ πήρα S3 αντί για Note II για το μέγεθος..

αλλά τώρα το συνήθισα το S3 οπότε και λίγο παραπάνω δε με πειράζει.

Αλλά 6.3 νομίζω και γω...τεράστιο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς θέλει να κάνει η samsung με τόσο μεγάλη οθόνη, δεν θα βολεύει κανέναν εκτος αν είναι 2 σε 1 tablet και phone μαζί,θα είναι γελoίο όμως να μιλάς με ένα τέτοιο πράμα,εδώ γελάνε φίλοι μου με το note που έχω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

[ame=http://vimeo.com/66409578]Fairphone: Buy a phone, start a movement on Vimeo[/ame]

Android 4.2 Jelly Bean

4.3″ οθόνη

ανάλυση 960Χ540

1.2GHz quad-core

1GB RAM

16GB

διπλή κάμερα (8MP και 1.3MP)

μπαταρία 2,000mAh.

θα προσπαθήσουν να παρέχουν απόλυτη διαφάνεια σχετικά με τις πρώτες ύλες που θα χρησιμοποιήσουν και το κόστος τους και ότι θα κατασκευάσουν μια πλήρως ανακυκλώσιμη συσκευή.

source: Fairphone: Ένα κινητό τηλέφωνο με αρχές

Fairphone | A seriously cool smartphone. Putting social values first.

Πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τα specs μια χαρά είναι για την τιμή, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω που το selling point του είναι ότι "το φτιάχνουν εργάτες που δεν αυτοκτονούν" :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

tο παράγγειλα σημερα ... http://www.minideal.net/vowney-v5-qu...een-8-0mp.html

175 $

λοιπον και κατι σημερινο σε αυτο tο τηλεφωνο πηρα και αλλη εκπτωση σου δινει μπαταρια και δερματινη θηκη δωρο αν αφήσετε μήνυμα οτι ειστε απο το myphone.gr :: unwired ®evolution τωρα προινο φρεσκο ειναι ....και απο [7:48:11 πμ] adslgr.com insomnia,gr and thelabs.gr

βασικα βλεπω οτι ειναι διαλακτικοι οι κινεζοι οποτε αν τους ζητησετε κατι θα το παρετε...αν τους βρειτε φυσικα:yes4:

κατι ακομα επειδη δεν ειχα ποτε smartphone τι να την πω να εγκαταστήσει? χρειαζεται κατι? η μονος μετα θα τα καταφερω...

να βαλει goolge store kai root kati tetia διαβασα ...για βοηθηστε τωρα που την εχω ονλινε

Έγινε επεξεργασία από xariscd
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Software version N7100XXDMF1 available for the Samsung Galaxy Note 2

A further software update is available for the Galaxy Note 2. Again this update is a system stability update only, the Android 4.2 update for the Note 2 is expected in Q3 this year.

The update is available via the Kies desktop software or by selecting Settings --> About Phone --> Software Update.

Link to comment
Share on other sites

tο παράγγειλα σημερα ... http://www.minideal.net/vowney-v5-qu...een-8-0mp.html

175 $

λοιπον και κατι σημερινο σε αυτο tο τηλεφωνο πηρα και αλλη εκπτωση σου δινει μπαταρια και δερματινη θηκη δωρο αν αφήσετε μήνυμα οτι ειστε απο το myphone.gr :: unwired ®evolution τωρα προινο φρεσκο ειναι ....και απο [7:48:11 πμ] adslgr.com insomnia,gr and thelabs.gr

βασικα βλεπω οτι ειναι διαλακτικοι οι κινεζοι οποτε αν τους ζητησετε κατι θα το παρετε...αν τους βρειτε φυσικα:yes4:

κατι ακομα επειδη δεν ειχα ποτε smartphone τι να την πω να εγκαταστήσει? χρειαζεται κατι? η μονος μετα θα τα καταφερω...

να βαλει goolge store kai root kati tetia διαβασα ...για βοηθηστε τωρα που την εχω ονλινε

1ον το link δε δουλεύει.

2ον, ποιο ειναι το thelabs.gr ; ανταγωνιστές ; :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω εχω εδω και 2-3 μερες το Jiayu g3s, τελικη τιμη βγηκε 155€ και εκανε 20 μερες να ερθει απο Κινα.

Εκανα και ενα video στο youtube:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KwkbmdH-NOU]Jiayu G3S quick review - YouTube[/ame]

Ενα συντομο review:

- μεγαλο μεγεθος (Στα επιπεδα του 920)

- ξερεις οτι κατα 99% δεν θα παρεις update

- no custom roms

- εγγυηση πρεπει να παει Κινα

- μετρια καμερα το βραδυ

- σκοτεινη οθονη στον ηλιο

+ 2750mah μπαταρια. Ειναι αστρωτο και βγαζει 6-7 ωρες οθονη (χωρις data)

+ αρκετα smooth, δεν κολαει πουθενα.

+ καλη ποιοτητα κατασκευης και το τζαμι ειναι gorilla glass2 (Κινεζικη αντιγραφη anyway)

+ ομορφο (silver χρωμα)

+ 2750mah μπαταρια

+ γρηγορο κλειδωμα gps

+ πολυ γρηγορο browsing

+ 4.2.1 android version.

+ 2750mah μπαταρια

Προτιμησα τη φτηνοτερη λυση του κινεζικου. Για αντιστοιχο τηλεφωνο εδω ηθελα τουλαχιστον 250€ (πχ Xperia S) και παλι δεν θα τα ειχα ολα (πχ 2750mah μπαταρια :p )

Δεν το εχω μετανιωσει.

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

Είδα κι απόειδα, έκανα flash το Galaxy S Advance σε JB 4.1.2 Ρουμάνικη, γιατί η αθάνατη Ελλάς δεν λέει να κάνει launch το ρημάδι το επίσημο μέσω Kies.

Σε λειτουργικότητα έχει ανέβει σημαντικά, καμία σχέση δηλαδή. Επιτέλους multitasking, notifications της προκοπής και άλλα πολλά ωραία.

Και δεν καταλαβαίνω τέσπα, γιατί πρέπει να έχουν σε κάθε χώρα το δικό τους και δεν βάζουν ένα generic για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Τα μόνα αρνητικά:

Junkware της Vodafone Ρουμανίας

Το Swype-τύπου πληκτρολόγιο είναι ανάπηρο μπροστά στο original swype που είχε στο 2.3.

Έχεις άποψη από την Ιταλική rom?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προερχόμενος από xperia s μπερδεύτηκα λίγο με όλα τα "εθνικά" κόλπα της samsung , πέρασα custom rom από xda στο samsung galaxy s advance του ετέρου ημίσεως και όλα φαίνονται καλά. Νομίζω.

Αν θυμάμαι καλά πέρασα τη JellyMod .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.