Jump to content



Samsung 840 ssd


Recommended Posts

Σύμφωνα με όσα μου έλεγε ο felix παίζει ρόλο το bios της μητρικής σου τι έκδοση bios έχει μέσα για τον sata controller του motherboard σου. Εσένα έχει το ICH9R, έμένα τον ICH10R. Έχεις περάσει το τελευταίο BIOS για την μητρική σου;

Υπάρχουν modded bios'es για το motherboard μου με νεώτερο raid bios για τον controller αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκε να τα περάσω. Το Intel RST έπαιξε με το official bios της ASUS.

Link to comment
Share on other sites

Σου έφτιαξα ένα 11.6.0.1702 πάνω στο F6

https://www.dropbox.com/sh/v9wcx5dl7x9bsir/SxtHBhyLvY?m

έχεις από κοντά το μαμα bios σε περίπτωση στραβής κλπ.

Τουλαχιστον θεος... Ευχαριστω..

θα το περασω με την πρωτη ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Το περασα με το [MENTION=2971]bios[/MENTION] το πρόγραμματακι που εχει η gigabyte..

Εβαλα παλι ahci στο bios μπουταρα, αλλα παλι δεν μπαινει ο rst..

Δοκιμασα και uninstall αυτον που εχει στο device manager εκανα επανεκινηση. Αλλα τιποτα.. Δεν μπορω αλλο

*S2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνοντας uninstall το device αφού τικάρεις και το Delete Old driver ή κάπως έτσι.

Τον driver τον βάζεις με το exe ή manually τύπου have disk?

Δοκίμασε μήπως μπαίνει ο 11.6.0.1030.

Aναμένεις και από εμένα απάντηση με άλλο BIOS βασισμένο στο τελευταίο beta.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνοντας uninstall το device αφού τικάρεις και το Delete Old driver ή κάπως έτσι.

Τον driver τον βάζεις με το exe ή manually τύπου have disk?

Δοκίμασε μήπως μπαίνει ο 11.6.0.1030.

Aναμένεις και από εμένα απάντηση με άλλο BIOS βασισμένο στο τελευταίο beta.

Καλησπερα

Ετσι το εκανα uninstall.. Μαζι με το delete software.. Εκανα restart αλλα εγκατεστησε παλι το ιδιο μονο του (ειχα βγαλει το ethernet καλου κακου)

Το .exe προσπαθω να βαλω..

iata_enu αν δεν κανω λαθος

Fully Customized iPod Touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό μου θεμα δεν εγινε τιποτα τελικα..

Επισης τωρα οποτε ανοιγω τον υπολογιστή κανει ενα μπιπ η μητρική πριν ανοίξει η οθόνη..

Δεν το εκανε πριν φλασαρω το custom bios

*S2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6133]honda22[/MENTION] κατα πασα πιθανοτητα θα σου λειτουργει σε ide mode η αν εχει οντως ahci η μητρικη σου παιζει να μην υποστηριζει ncq το οποιο βελτιωνειτις επιδοσεις. τσεκαρε τα specs και πες τι γραφουν.

[MENTION=9888]Papakitou[/MENTION] πρεπει να βαλεις τον driver χειροκινητα οχι με το exe.πρεπει να unzip και να βρεις τον driver στο φακελο που θα προκυψει και να κανεις χειροκινητο install.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6133]honda22[/MENTION] κατα πασα πιθανοτητα θα σου λειτουργει σε ide mode η αν εχει οντως ahci η μητρικη σου παιζει να μην υποστηριζει ncq το οποιο βελτιωνειτις επιδοσεις. τσεκαρε τα specs και πες τι γραφουν.

Απ' ότι βλέπω υποστιρίζει achi και ncq.

Το πολύ πολύ να πάω σε κανά φθηνότερο ssd.

TVuwPdi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.