Jump to content



4 6pin crossfire psu


stev

Recommended Posts

παιδια σκεφτομαι να απρω μια 7870...θελω να εχω την δυνατοτητα αναβαθμισης στο μελλον για να βαλω αλλη μια..στο σιτε της αμδ λει πως η 7870 θελει 1 6πινο και 2 6πινα για κροσσφιρε..ειναι λαθος απο οτι βλεπω στα video ths ghz edition ...με αλλα λογια ψαχνω για ενα οσο πιο σφθηνο γινεται τροφοδοτικο με 4 6πινα και παραπανω απο 600 βαττ..θα προτιμουσα να μου το βρισκατε απο vision studio αλλα απο οπουδηποτε και να το βρειτε δεν εχω προβλημα..ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

τι επεξεργαστη εχεις ? ειναι πολυ καλο τροφοδοτικο....απλα το μονο που με κανει να εω αμφιβολιες ειναι κατα ποσο θα σηκωσει 2χ crossfire 7870 (παντα αναλογα τον επεξεργαστη τον οποιο εχεις...)

αν εισαι σε κανεναν ι5 ι7 καλως αλλα γενικα προσεξε το γιατι αν εχεις μπουλντοζα και την εχεις κλοκαρει ισως να εισαι οριακα....

εχω χασει τολ ινκ ρε γαμωτο που λεει ποσα amber -->12v εχουν 2x 7870 crossfire...

το ψαχνω κανα δεκαλεπτο και δεν το βρισκωωωωωωωωωω grrrr

παντως ειναι πολυ καλη επιλογη!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι επεξεργαστη εχεις ? ειναι πολυ καλο τροφοδοτικο....απλα το μονο που με κανει να εω αμφιβολιες ειναι κατα ποσο θα σηκωσει 2χ crossfire 7870 (παντα αναλογα τον επεξεργαστη τον οποιο εχεις...)

αν εισαι σε κανεναν ι5 ι7 καλως αλλα γενικα προσεξε το γιατι αν εχεις μπουλντοζα και την εχεις κλοκαρει ισως να εισαι οριακα....

εχω χασει τολ ινκ ρε γαμωτο που λεει ποσα amber -->12v εχουν 2x 7870 crossfire...

το ψαχνω κανα δεκαλεπτο και δεν το βρισκωωωωωωωωωω grrrr

παντως ειναι πολυ καλη επιλογη!

θαβαλω εναν ι5 3450 τελκ και για τροφοδοτικο αυτο...PSU :: Thermaltake Power Supply 730W ATX 24 pin Smart SP-730P Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

θαβαλω εναν ι5 3450 τελκ και για τροφοδοτικο αυτο...PSU :: Thermaltake Power Supply 730W ATX 24 pin Smart SP-730P Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

η ΤΤ δεν ειναι και η πιο αξιόπιστη στον τομέα των τροφοδοτικών

γιατί δεν παίρνεις αυτο ? για 9 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3 χρόνια περισσότερη εγγύηση απο το ΤΤ.

άλλωστε στο τροφοδοτικό οι περισσότεροι την εξαντλούμε πριν το αλλάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

η ΤΤ δεν ειναι και η πιο αξιόπιστη στον τομέα των τροφοδοτικών

γιατί δεν παίρνεις αυτο ? για 9 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3 χρόνια περισσότερη εγγύηση απο το ΤΤ.

άλλωστε στο τροφοδοτικό οι περισσότεροι την εξαντλούμε πριν το αλλάξουμε.

δεν νομιζω γτ θα τα παρω απο το vision studio για να μου το φερουν συναρμολογημενο..και πιστεβω πως θα ειναι αρκετο για αυτο που θελω να κανω...

Link to comment
Share on other sites

γτ αμα παθει κατι θα το στειλω δν ξερω κ εγω που για να τ φτιαξουν?λογικα σε κανα τεχνικο θα το στειλω...

άμα εχεις εγγύηση το πηγαίνεις στο μαγαζί που το πήρες και είτε στο αλλάζουν αυτοί είτε το στέλνουν στην εταιρεία για επισκευή ή αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό και καθάρισες: PSU :: Corsair Power Supply 750W ATX 24 pin TX V2 CMPSU-750TXV2EU Active-PFC Retail - Visionstudio.gr Θα είσαι άνετος με 2 Χ 7870. Το καλό thermaltake του vsionstudio είναι υο toughpower 775w και βγαίνει παραπάνω.

Καλύτερο από αυτό που κοιτάς, περίπου στα ίδια χρήματα και με μεγαλύτερη εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια ενημέρωση/διευκρίνηση. Το ΤΤ που προτάθηκε πιο πάνω ΔΕΝ έχει 2 χρόνια εγγύηση αλλά 3 και ας γράφει το vision και σχεδόν όλα τα καταστήματα 2.

Αλλά ούτε εγώ θα το έπαιρνα αν κρίνω απο το review του φίλου Αρη

Thermaltake SMART 730 W Review | techPowerUp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.