Jump to content



[BΟΗΘΕΙΑ] Μπλε οθονη αναζητα λυση


Skinny13

Recommended Posts

Σημερα,οταν πηγα να παιξω max payne (Α ρε Μονα τι μας κανεις),μετα το πρωτο πρωτο Loading .....

ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ:wall:

Δεν εγραφε ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ στην οθονη ,και το pc εκνανε restart

(λειτουργικο win XP)

Το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι αυτο το εκανε και πιο παλια ,και με αλλα παιχνιδια αλλα μετα το format διορθωθηκε για περιπου 1 εβδομαδα το προβλημα

Επισης συγχρονως με την μπλε οθονη ακουστηκε και ενα "τσακ" απο το σκληρο (οπως οταν αναβουμε εναν αναπτηρα)

Τι μπορει να συμβαινει (ελπιζω να μην ειναι αυτο πυ υποψιαζομαι)

Tελος οταν το αναβω μου λεει

Το συστημα εχει ανανηψει απο ενα σοβαρο σφαλμα

Βcccode100000:8e

PLEASE:help:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

Exm..εχουμε κοτζαμ χρηστη (απο οτι εχω ακουσει ..ειναι ολοκληρο βουνο..) με αυτο το ονομα.. και κανεις τοπικ .. με τετοιο θεμα ?

αμα καταλαβα τιποτα απο αυτα που μου λες......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

Exm..εχουμε κοτζαμ χρηστη (απο οτι εχω ακουσει ..ειναι ολοκληρο βουνο..) με αυτο το ονομα.. και κανεις τοπικ .. με τετοιο θεμα ?

Χεχε!

Και γώ αυτό αυτό που προτείνει ο astrolabos θα σύστηνα, αλλά το πρόβλημα θα παραμείνει. Έχει δει κανείς άλλος bsod χωρίς να λέει τίποτα??

Link to comment
Share on other sites

Μπλε οθόνη στα XP που δε γράφει τίποτα έχω δει κι εγώ.

Πιστεύεω πως, στη περιπτωσή μου, κατά 99% φταίνε οι drivers για την Audigy 2 και συγκεκριμένα το EAX.

Συνέβει πρώτη φορά μόλις εγκατέστησα τους καινούριους για το ΕΑΧ 4. Μερικές φορές που μέσα στα παιχνίδια πάω να ενεργοποιήσω το ΕΑΧ, η οθόνη χρωματίζεται μπλε! ’λλες φορές συμβαίνει έτσι στα καλά καθούμενα μέσα στα παιχνίδια.

Γύρισα πίσω στους παλιούς οδηγούς αλλά συνέβει μια φορά...... :( ενώ παλιότερα ποτέ. Υπολείματα από την προϋγούμενη εγκατάσταση δεν έμειναν λόγω Driver cleaner 3.

Εδώ που τα λέμε με τους νέους οδηγούς δεν έιδα τίποτα καλύτερο. ’σε που σε μερικά παλιά παιχνίδια πολλά ηχητικά εφέ είχαν μουγκαθεί. Και όσο κι αν ίδρωσαν τα αυτιά μου δεν κατάλαβα διαφορά από το ΕΑΧ3 στο ΕΑΧ4.

Το τσαφ στο σκληρό ακούγεται σε κάθε μπλε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13 [14-08-2004 12:49]

ναι,δεν βγαζει τιποτα

μηπως ξερετε ποσα χρονια εγγυηση εχουν οι maxtor?

οι μαξτορ με 8μβ κας εχουν 3 χρονια τωρα με τα 2 ειναι περιεργη η κατασταση πριν βγουν στην αγορα οι 8αριδες ειχαν 3 χρονια μετα επεσαν στον 1 χρονο εσυ ποτε τον αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.