Jump to content



Αγορά gaming mouse


gpl

Recommended Posts

Πολλά από τα gaming mice με laser φακό έχουν tracking issues σε αρκετές επιφάνειες.

Τα optical δεν έχουν τέτοια θέματα αλλά δεν μπορούν να συναγωνιστούν σε resolution (dpi) τα laser.

Προετοιμάσου λοιπόν για το ενδεχόμενο να χρειαστείς mousepad και όχι από αυτά του κιλού. Θέλει mousepad με λεια επιφάνεια (όχι υφασμάτινα, ιδανικά μεταλλικά) και κατα προτίμηση ανοιχτόχρωμη αφού διευκολύνει το φακό να "διαβάσει".

Link to comment
Share on other sites

Ο 4g δεν είναι κατι διαφορετικο, είναι philips fail eye v2 και πέρνει παρέα και το z-axis προβλημα που είχε. (+ interpolated cpi ftw)

To mamba π.χ με τον 4g χρησιμοποιεί τον optical S3888 και τον philips twin eye.

Τον optical τον χρησιμοποιεί μόνο για το LOD και δεν σου δίνει την δυνατότητα

να χρησιμοποιείσεις κάποιον απο τους 2 ξεχωριστά. (Αν και εκει που είναι αριστερα ο S3888 :S παλι καλα που δεν μπορεις).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=559]vagsk[/MENTION] για δώσε καμιά πρόταση mousepad να έχω στο νου.μέχρι αύριο θα έχω αποφασίσει και για το αν θα πάρω το DA ή το imperator.

πάντως ήσασταν όλοι κατατοπιστικοί.Με βοηθήσατε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να πας στο DA και να γλυτώσεις και την αγορά του mousepad

Κατά τα άλλα, είναι ακριβώς όπως τα είπε ο alexopus για τον 4G φακό. Για mousepad δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να προτείνω. Τα κριτήρια είναι λεία επιφάνεια και κάπως ανοιχτό χρώμα. Από κει και πέρα όρεξη να χεις να ψάχνεις. Έχω 4 mousepad στο σπίτι. Το φθηνότερο είναι ένα μεταλλικό της sweex. Από τη μια μεριά είναι μαύρο και από την άλλη είναι λευκό με έναν τυπά να κάνει skateboard.

EDIT: για τον 4G φακό υπάρχει η απαίτηση η επιφάνεια να είναι evenly textured και single coloured αλλίως ο 4G δεν αποδίδει τα βέλτιστα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν και αποφάσισες ήδη, +1 για το deathadder BE και για τον πωλητή που έχεις στο link, από εκεί το πήρα και εγώ, δεν έχεις να φοβηθείς τπτ.

Σπυρο εγω του εδωσα το link..εσυ μ το ειχες δωσει πριν πολυ καιρο..:hehe:εγινε παραγγελια πριν μια βδομαδα..ποσο καιρο εκανε να σου ερθει??μηνα+??

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνότερο είναι ένα μεταλλικό της sweex. Από τη μια μεριά είναι μαύρο και από την άλλη είναι λευκό με έναν τυπά να κάνει skateboard.

Sweex Gaming Mouse Pad XL - mouse pad | Getitnow.gr

Αυτό? :p

νταξ δεν χάλασε και ο κόσμος για ένα mousepad.

Κλασσικά θα αποφασίσω τελευταία στιγμή για ποιο από τα 2 θα πάρω αν και δεν πιστεύω να έχουν τρανταχτές διαφορές.

υγ ένας λόγος που καλοβλέπω το imperator είναι ότι ταιριάζει ποιο πολύ στο χέρι μου.Είναι λίγο ποιο ψηλό.

Link to comment
Share on other sites

Mousepad δεν παιρνουμε μονο οταν το mouse εχει ειδικες αναγκες ( βλεπε kramba sensei copperhead κλπ ) Το talent ειδικα τωρα που το φερνει και το amazon απλα ειναι must, αν παντως ο αλλος στο ebay δινει το DA μαζι με goliathus speed τοτε δεν εχει και πολυ διαφορα, η διαφορα μεταξυ DA + goliathus και DA + talent φαινεται σε βαθος χρονου. ( οποιος καταλαβε καταλαβε ;-) )

edit : Αν πιστευεις οτι δεν θα σου κατσει καλα στο χερι το DA, ψαξε για coolermaster spawn και logitech g400, ανετα τα βρισκεις στα 40 ευρω και κατω

Γενικα οταν ψαχνεις για mouse καλο ειναι πρωτα να κοιτας αυτη τη λιστα στο ESR -> http://www.esreality.com/post/2024663/mouses-using-flawless-sensors/

Το laser και τα dpi ειναι marketing, τπτ παραπανω. ( μην μιλησω για τα reviews :p )

Link to comment
Share on other sites

Sweex Gaming Mouse Pad XL - mouse pad | Getitnow.gr

Αυτό? :p

νταξ δεν χάλασε και ο κόσμος για ένα mousepad.

Κλασσικά θα αποφασίσω τελευταία στιγμή για ποιο από τα 2 θα πάρω αν και δεν πιστεύω να έχουν τρανταχτές διαφορές.

υγ ένας λόγος που καλοβλέπω το imperator είναι ότι ταιριάζει ποιο πολύ στο χέρι μου.Είναι λίγο ποιο ψηλό.

Δεν είναι αυτό. Έχει σχήμα τραπεζίου και σε κάθε πλευρά 4 ποδαράκια σιλικόνης. Η φωτό είναι η ιδια πάντως :p

Goliathus + laser mouse = no GO από προσωπική εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Sweex Gaming Mouse Pad XL - mouse pad | Getitnow.gr

Αυτό? :p

νταξ δεν χάλασε και ο κόσμος για ένα mousepad.

Κλασσικά θα αποφασίσω τελευταία στιγμή για ποιο από τα 2 θα πάρω αν και δεν πιστεύω να έχουν τρανταχτές διαφορές.

υγ ένας λόγος που καλοβλέπω το imperator είναι ότι ταιριάζει ποιο πολύ στο χέρι μου.Είναι λίγο ποιο ψηλό.

έχω παίξει και με τα 2 και το DA μου φάνηκε ψηλότερο. Το imperator το είχα κάνα 6μηνο και είχα μείνει ευχαριστημένος αλλά το DA μου άρεσε περισσότερο όταν επαιζα με αυτό, όλα αυτά μέχρι να παίξω με το sensei και έμεινα εκεί. ;) απο αυτά τα 3 mouse το imperator έτρωγε φλασιές σε ορισμένες στιγμές, όχι συνέχεια, με τρελο positive accelaration.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

ok κατέληξα στο DA.Αύριο θα κάνω την παραγγελία και ελπίζω να φτάσει σύντομα από ebay.

Σας ευχαριστώ.Αν δεν είχα ανοίξει το θέμα θα είχα πάρει σίγουρα ότι να ναι.(Cooler Master Storm Inferno)

Link to comment
Share on other sites

ok κατέληξα στο DA.Αύριο θα κάνω την παραγγελία και ελπίζω να φτάσει σύντομα από ebay.

Σας ευχαριστώ.Αν δεν είχα ανοίξει το θέμα θα είχα πάρει σίγουρα ότι να ναι.(Cooler Master Storm Inferno)

Μολις το πηρα!!8 ημερες εκανε..:jump:Ολα κομπλε φαινονται..περισσοτερα μολις ερθει το net.(BF3)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.