Jump to content



Asrock P67 extreme4


TEXAN

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω πάρει εδώ και λιγο καιρό μεταχειρισμένη μια asrock p67 extreme4 και πριν λίγες μερες παρέλαβα και τα υπολοιπα κομματια και σύνθεσα έναν υπολογιστη. Πατάω το power να ανοίξει και αναβει για 1-2 δευτερολεπτα και επιτοπου σβήνει...

Βγαζει κωδικο 55 ή 19 (πάνω στην μητρική)...Δοκίμασα το τροφοδοτικό , κάρτα γραφικών , μνήμες σε άλλο pc και δουλεύουν..Τα μόνα που δεν έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ είναι η μητρική και ο επεξεργαστής...(i7 3770k)..Ο κωδικος 55 ειναι για τις μνήμες αλλά δεν εχουν προβλημα στο αλλο pc που τις εβαλα παιζουν μια χαρα..Πιστεύω οτι εχει πρόβλημα η μητρική...Αν καποιος μπορει να βοηθήσει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Predator_7 Οι Μνήμες εχω τις Corsair Vengeance 8GB (2x4gb) CMZ8GX3M2A1600C9. Εκτος απο αυτές εβαλα και και απο τον αλλο υπολογιστη που εχω τις Mushkin xp3-12800. Παλι τπτ...

Volrath την μητρικη την εχω παρει απο φιλο μεσα απο το thelab. θα επικοινωνησω μαζι του να μου πει και θα ενημερωσω...

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απλα πως θα το κανω αυτο απο την στιγμη που δεν μπορει να ξεκινησει καθολου το pc?..

Θα παω σε ενα φιλο αυριο να μου δωσει ενα i5 2500 που θεωρητικα παιζει χωρις να χρειαζεται update η μητρικη θα κανω το update σε 3.1. Επειτα θα βάλω τον 3770k ελπίζοντας να δουλεψει το συστημα....

Link to comment
Share on other sites

@ΤΕΧΑΝ ρώτησα για τις μήνμες μπάς και υπάρχει κάποιο θέμα συμβατότητας με την συγκεκριμένη μητρική που είναι σπάνιο αλλά υπάρχουν περιπτώσεις. Δέν βλέπω κάτι αλλά μιάς και τα δοκίμασες και εσύ αλλού δέν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς με τις μνήμες ακόμα και άν δοκίμαζες ένα ένα module σε ένα ένα slot.. Κάνε πολύ σωστά αυτό που σκέφτηκες με τον 2500άρη και αναμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα ηταν οντως οτι η μητρική δεν ειχε αναβαθμιστη σε 3.1 και γι αυτο δεν επαιζε με επεξεργαστη 3770k. Εγινε update και ολα μια χαρα...

Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.