Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

O βουρδουλας θα πεσει σε 1 μηνα απο τωρα, εσωτερικος ανταγωνισμος ftw :hehe:

εσυ εννοεις την τιμωρια απο τον πελατη,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα ενα προιον για να χει διαρκεια και μακροζωια δεν πρεπει φτανει στο σημειο να τρωει την καρπαζια απο τον πελατη.η καρπαζια πρεπει να πεφτει απο τον τρελο πατερα του προιοντος πριν βγει εξω στην αγορα.δεν ευχομαι να μην ξαναβγει το βφ δεν ειναι αυτο που τελω με πιανεις?

Εγώ είχα θέματα με τα 7, όπως έγραψα, που όμως ήταν τα ίδια και για το CoD, οπότε δε ρίχνω το φταίξιμο στο παιχνίδι.

Με τα 8.1 που έβαλα πάλι, μπορώ να πω ότι δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Ούτε crashes, ούτε κάποια κουλά, ούτε τίποτα περίεργο, πέραν των γνωστών net-related, που ειδικά εγώ με τα 2mbits και την ασύρματη σύνδεση, δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.

παρε ενα παραδειγμα που συμβαινει σε αρκετους και σε μενα μετα το πατς (που δεν εκανα φορματ..) δεν μιλαμε οτι δεν εχει μονο ηχο αλλα και το οτι κολαει το γκεημ μεχρι να το κλεισεις απο τασκ

Heavy Sound loop cr - Forums - Battlelog / Battlefield 4

Έγινε επεξεργασία από gousias1979
Link to comment
Share on other sites

Το titan mode που επιστρέφει με το Naval Strike πως σας φαίνεται;

Δεν το χω παίξει, οι παλιοί τι εντυπώσεις έχουν;

Battlefield 4 DLC pays homage to Titan mode - GameSpot

παρε ενα παραδειγμα που συμβαινει σε αρκετους και σε μενα μετα το πατς (που δεν εκανα φορματ..)

Heavy Sound loop cr - Forums - Battlelog / Battlefield 4

Πάρτε μια κάρτα ήχου της προκοπής :devil:

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 4 DLC pays homage to Titan mode - GameSpot

Πάρτε μια κάρτα ήχου της προκοπής :devil:

εεε τζωρτ θες να πεις οτι κολαει ολο το παιχνιδι και κρασαρει επειδη δεν εχω καλη καρτα ηχου?και ολα αυτα αντι να τα κανει απο τη μερα που το αγορασα τα κανει μετα το τελευταιο πατς?? δε νομιζω ρε παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

Το titan mode δεν ητανε οτι καλυτερο στην πραξη, λιγο το "ατσαλο" feel στην πεζομαχια(δεν ηθελαν να μοιασουν στο COD τοτε), λιγο το rubber banding και το hitreg που εμπαζε λογω refractor engine(ενω τωρα που "αναβαθμιστηκαμε" σε frostbite ειμαστε μια χαρα :rofl: ), ολα αυτα σε κλειστους χωρους ενοχλουσανε πολυ.

Θυμαμαι οταν αποφασιζε ο commander να αλλαξει θεση στον τιτανα, ολοι οσοι ητανε μεσα σε αυτον λαγκαρανε σαν τρελοι :S το μονοι σιγουρο ειναι οτι οποιος βλεπει την squad του σαν 3 κινητα spawn point και τιποτα αλλο θα ριξει πολυ καντηλι :p

edit :

[MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] το ιδιο πραγμα λεμε, πιστευω πως οταν δει η μαμα EA το feedback και τις πωλησεις απο το titanfall της respawn θα πεσει μετα γερος βουρδουλας στην Dice, παιζει να δουμε και απολυσεις κατι που ειναι χαζο γιατι το ιδιο το studio δεν φταιει σε τιποτα !

Δεν γινεται να λες σε καποιους κακομοιρους προγραμματιστες "θα δουλευετε σαν σκλαβοι 14 ωρες την ημερα και το προιον το θελω ετοιμο σε 1 χρονο " μετα να θυμασαι ξαφνικα οτι βγαινει το cod φετος και να τους λες "κοψτε τον λαιμο σας, 29 οκτωβριου εχουμε launch, παρτε και μια μειωση μισθων γιατι πρεπει δωθουν πολλα εκατομυρια σε διαφημιση και πρωωθηση μπας και το αγορασει κανα προβατο παραπανω για να τσιμπησω κι εγω το bonus μου "

Το τραγικο στην ολη ιστορια ειναι οτι η Ιnfinity Ward ιδρυθηκε απο πρωην εργαζομενους της EA που προφανως δεν αντεξαν την ολη φαση με το ξεζουμισμα του allied assault και πηγανε στην Activision, πως τα φερνει η ποτανα η ζωη ε ? :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Battlefield 4 DLC pays homage to Titan mode - GameSpot

Πάρτε μια κάρτα ήχου της προκοπής :devil:

H νοοτροπία της apple σου χει περαστεί βλέπω... :baby:

Δεν το κρατάς καλά! - Σκάστα για κάρτα ήχου και βλέπουμε τι θα βγει... :devil:

Aπό το BC2 είχα αυτό το θέμα..

Πριν το πατς έτρωγα crash σε άσχετες στιγμές..

Τώρα ειλικρινά δεν μπορούσα να παίξω ένα μαπ πάνω από 2 λεπτά..

Έκανα φορμάτ, underclock, drivers τα πάντα όλα και πάλι τα ίδια!Ε να πα να μ@μηθούν στην τελική!

Γιατί και τότε, για την onboard, Realtek συγκεκριμένα λέγανε /συνδιασμό με το punkbuster ότι σκαλώνει το game!

7 χρόνια περάσανε δεν μπορούνε να βρουν τι φταίει;;;

Link to comment
Share on other sites

H νοοτροπία της apple σου χει περαστεί βλέπω... :baby:

Δεν το κρατάς καλά! - Σκάστα για κάρτα ήχου και βλέπουμε τι θα βγει... :devil:

Aπό το BC2 είχα αυτό το θέμα..

Πριν το πατς έτρωγα crash σε άσχετες στιγμές..

Τώρα ειλικρινά δεν μπορούσα να παίξω ένα μαπ πάνω από 2 λεπτά..

Έκανα φορμάτ, underclock, drivers τα πάντα όλα και πάλι τα ίδια!Ε να πα να μ@μηθούν στην τελική!

Γιατί και τότε, για την onboard, Realtek συγκεκριμένα λέγανε /συνδιασμό με το punkbuster ότι σκαλώνει το game!

7 χρόνια περάσανε δεν μπορούνε να βρουν τι φταίει;;;

είχα βρει όμως όπως και άλλοι ότι με σπασμένα windows το κάνει ποιο συχνά κλπ κλπ τότε και έπρεπε να απενεργοποιήσεις κάποιο update κλπ ολόκληρη μανούρα

Link to comment
Share on other sites

είχα βρει όμως όπως και άλλοι ότι με σπασμένα windows το κάνει ποιο συχνά κλπ κλπ τότε και έπρεπε να απενεργοποιήσεις κάποιο update κλπ ολόκληρη μανούρα

αυτα μου θυμιζουν κατι δικαιολογιες που μου ελεγε η φορθνετ το 2007 οταν επαιζα κοντ και εκανε ντισκονεκτς..

goys: -''ναι γεια σας εχω προβλημα με τυχαια ντισκονεκτς''

φορθ : -''χμμ ποσο μακρυ ειναι το καλωδιο σας?''

goys : -''2 μιση μετρα γιατι?''

φορθ: -''αααααααααααα αυτο φταιει μαλλον''

goys: -''μα ξηλωσα το πισι και το δοκιμασα και με πιο μικρο καλωδιο'' (..εμενα βρηκες να δουλεψεις γαμωτημπανγ σου?...)

φορθ: -''εεε θα ενημερωσω το τεχνικο τμημα και θα σας καλεσουμε''

goys: -"μαλιστα.. καταλαβα.." (....πουστh οτε ερχομαι να μου τα παρεις παλι.)

Link to comment
Share on other sites

είχα βρει όμως όπως και άλλοι ότι με σπασμένα windows το κάνει ποιο συχνά κλπ κλπ τότε και έπρεπε να απενεργοποιήσεις κάποιο update κλπ ολόκληρη μανούρα

Καλά αυτά είναι μπακαλίστικα!15.000 λύσεις υπήρχαν να παίξεις με άλλη κάρτα ήχου, να ρυμίσεις το bitrate να να να...

Εγώ που δεν έκανα κανένα από τα παραπάνω γιατί μπορούσα να παίξω απροβλημάτιστα μετά από ένα patch τους;

Η μλκία είναι των devs όχι του παίχτη που παίζει με onboard..

Tώρα μια χαρά κανονικότατα windows έχω, και μάλιστα αυτά που θεωρούν recommended!8.1!Και πάλι μετά από τόσα χρόνια έχω το ίδιο bug!!!

Δηλαδή τυχαία είχε στρώσει το παιχνίδι τόσο καιρό!Δεν έκαναν κάτι να το διορθώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Μπλα, μπλα, μπλα... Εγώ μόνο με τα 7 είχα θέμα ξαναματαλέω.

Εσείς παιδεύεστε... :)

Το θεμα με το freeze του παιχνιδιου και το sound loop δεν νομιζω να οφειλεται σε os και καρτα ηχου. Ειμαι πολυ καιρο με win 8.1και πριν το τελευταιο patch επαιζα μια χαρα...

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το freeze του παιχνιδιου και το sound loop δεν νομιζω να οφειλεται σε os και καρτα ηχου. Ειμαι πολυ καιρο με win 8.1και πριν το τελευταιο patch επαιζα μια χαρα...

Κι εγώ μετά το τελευταίο patch παίζω μια χαρά. Τι συμπέρασμα βγάζεις;

Εγώ με 8.1 είμαι πάντως,και αυτά τα random crash άρχισαν μετά το τελευταίο patch.

Με nvidia είμαι btw...

Τι να σου πω...; Εγώ πιστεύω ότι το παιχνίδι δεν είνα απροβλημάτιστο, κανένα multi online δεν είναι, αλλά έχει μείνει η κακή γεύση από το βιαστικό lunch που όντως είχε πολλά θέματα. Πλέον το μόνο που αντιμετωπίζω είναι το lag σε 64άρηδες και για αυτό δεν είμαι σίγουρος λόγω της άθλιας σύνδεσης που έχω. Κάτι άλλο σοβαρό, όχι. CtD έχω να φάω, πάνω από 2 μήνες και δεν είχα φάει ποτέ στο παιχνίδι. Τα περισσότερα όταν έκανα quit ή πριν φορτώσει την επόμενη πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά είναι μπακαλίστικα!15.000 λύσεις υπήρχαν να παίξεις με άλλη κάρτα ήχου, να ρυμίσεις το bitrate να να να...

Εγώ που δεν έκανα κανένα από τα παραπάνω γιατί μπορούσα να παίξω απροβλημάτιστα μετά από ένα patch τους;

Η μλκία είναι των devs όχι του παίχτη που παίζει με onboard..

Tώρα μια χαρά κανονικότατα windows έχω, και μάλιστα αυτά που θεωρούν recommended!8.1!Και πάλι μετά από τόσα χρόνια έχω το ίδιο bug!!!

Δηλαδή τυχαία είχε στρώσει το παιχνίδι τόσο καιρό!Δεν έκαναν κάτι να το διορθώσουν!

δε μουλες μηπως εχεις και συ ενβιντια?(εγω με 770 γτξ ειμαι και μαδερμπορντ μια γιγαμπαιτ νομιζω)

ισχύει αφού το είχα δοκιμάσει και μετά δούλευε μια χαρά το BC2 άρα γιατί να μην ισχύει !
νταξει ρε παιδι μου μια τι να σου πω παιζει και μεχρι να βαλεις τα γνησια να ειχαν φτιαξει ετσι και αλλιως το θεμα τοτε η να ταν οντως τα γουιντοζ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά μετά το τελευταίο patch, το παιχνίδι λίγο απέχει από το να γίνει unplayable...με nvidia 760 (w7), μου κάνει συνεχή freez-αρίσματα (1-1.5 δευτερολέπτων) οπότε το κοντέρ γράφει deaths με το κιλό....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ,χθες είχα μερικά soundloop crash...

Και εγώ, μόλις έπεσε σε κάτι περίεργο:

Μπήκα στο Άσυλο που είναι 40άρης (όχι, 32, 48, 64).

Ενώ τα tkts φαινόντουσαν 100, μόλις φτάσαμε 100, άρχισε η μουσική του "κερδίσαμε" και δεν τέλειωσε το παιχνίδι.

Τα tkts είχαν φτάσει 115, η μουσική συνέχιζε, αλλά δεν είχα ήχο.

Βγήκα.

Πουθενά αλλού δε μου το έχει κάνει. Ίσως έχει να κάνει με ρυθμίσεις server, που παίζουν με non-standard settings.

Link to comment
Share on other sites

το μονο περίεργο που έχω δει με τον ήχο είναι κάποιες καθυστερήσεις αλλα συμβαίνει σπανια για παράδειγμα με bolt action ρίχνω οπλίζει και δεν ακούγεται κάτι, μετά από λίγο ακούγεται ο ήχος από τον πυροβολισμο και το bolt ενώ πχ εκείνη την ώρα ξεκινάω να τρέχω

win 8.1 & 7 με την onboard κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.