Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

AN Τρέχετε το game ΜΕ MANTLE ΔΕΝ πρόκειται να δείτε msi ούτε το fraps διότι δεν είναι DX ,διότι δεν υποστηρίζουν mantle , ούτε το αφ ούτε το φραπς ουτε κανένα οπότε υπομονή μέχρι να βγει νέα έκδοση FRAPS - AFTERBurner κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδέυεστε με msi και fraps ! μην αγχώνεστε in game console ftw :D

και ένα προγραμματάκι στο background για να βλέπετε gpu - cpu

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη πραγματικα βρηκα το φως το αληθινο και δε νοειται ανθρωπος να μην εχει gpu monitoring στις μερες μας

πατε κατεβαζετε msi afterburner 1.8 εδω

MSI Afterburner 3.0.0 Beta 18 Download

ή εναλλακτικα κρατατε το afterburner που εχετε και βαζετε μονο αυτο

http://archive.sunet.se/pub/games/PC/guru3d/afterburner/RTSSSetup600Beta2-Guru3D.rar

Aνοιγετε το RTSS (κατω δεξια υπαρχει και στην taskbar) ,πατατε το εργαλειο(καβουρα) πανω δεξια και βλεπετε να ναι τικαρισμενο αυτο που εχω στην φωτογραφια.

Αν δε σας δουλεψει παλι μου λετε να βρουμε τι φταιει.

P.S Δε νομιζω να χετε κανενα sweetfx ε?

post-163-1416078112,6333_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=163]Helly[/MENTION]

ewFk4NP.jpg

[MENTION=163]Helly[/MENTION] edit άκυρο κατέβασα τον BETA και είναι όλα οκ

Αλλά ούτε σι άλλος άκυρο δεν φαίνεται τίποτα.. και όταν το έχω ανοιχτώ δεν ανοίγει το Game..Το γύρισα και DX τίποτα..

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

AN Τρέχετε το game ΜΕ MANTLE ΔΕΝ πρόκειται να δείτε msi ούτε το fraps διότι δεν είναι DX ,διότι δεν υποστηρίζουν mantle , ούτε το αφ ούτε το φραπς ουτε κανένα οπότε υπομονή μέχρι να βγει νέα έκδοση FRAPS - AFTERBurner κλπ κλπ κλπ

Το Fraps δουλεύει ρε συ Armagedon

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μου με την ενεργοποίηση του mantle το παιχνίδι άρχισε να λαγκαρει... Έπαιξα μονο2-3 γύρους (team deathmatch) και το παράτησα από τα νεύρα μου. :angry:

Συνέβη σε κάποιον από εσάς;

ναι το είχα όσο έπαιζα με borderless. Το έβαλα Fullscreen και έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=163]Helly[/MENTION]

ewFk4NP.jpg

[MENTION=163]Helly[/MENTION] edit άκυρο κατέβασα τον BETA και είναι όλα οκ

Αλλά ούτε σι άλλος άκυρο δεν φαίνεται τίποτα.. και όταν το έχω ανοιχτώ δεν ανοίγει το Game..Το γύρισα και DX τίποτα..

Σε 32 bit σου λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Σε 32 bit σου λειτουργει?

Πως βάζω 32 bit BATTLEFIELD?

edit : άσε το βρήκα επανερχομαι..

edit : Ναι κομπλέ αλλά παιζει μονο DX μου είναι σβηστει η επιλογή Mantle.. μου βγαζει κατευτειαν το μονιτορ

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές πληροφορίες για το patch, αν και δεν είναι επιβεβαιωμένες, αφού το video γυρίστηκε πριν την κυκλοφορία. Αναφέρεται πολύ σε rockets, mines, vehicles, τις αλλαγές που θα υποστούν και τους λόγους των αλλαγών.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2-vqkKKjC9k]M2 SLAM Nerf Not Enough? - Balance Patch Update - Battlefield 4 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

μιας και παιδευτικά όταν πήρα την δεύτερη κάρτα να βγάλω άκρη το αναφέρω εδώ για να υπάρχει ίσως βοηθήσει όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το usage στη μια κάρτα

σε όλα τα benchmarks το cf δούλευε full στο BF4 όχι

το cf στο bf4 δουλεύει μονο με full screen διαφορετικά η μια κάρτα παίζει με χαμηλό usage η καθόλου η κάνει κάποια spikes

για το BF4 έχω εγκαταστήσει τα 8.1 και έκανα disable το ULPS How to Disable ULPS on AMD Crossfire Setups - Disable ULPS - Tutorials

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

Ρε συς, 64bit δε λέει να ξεκινήσει με τπτ το παιχνίδι...

32 όλα κανονικά όπως πριν, 64 πάει να κάνει join server κ ακαριαία κλείνει το tab χωρίς κανένα μνμ...wtf?!

Win7 64bit Cata 14,1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.