Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ρε παιδια μια ερωτηση..

Σε single player εχει κανεις θεμα με κρασαρισματα, η μονο στο Multi εχει θεμα το παιχνιδι?

Ξεκινησα εχθες να παιζω το game (single player) και μου εχει κρασαρει 4 φορες μεχρι τωρα σε random σημεια..

Παγωνει η εικονα, παταω control+alt+delete, βγαινω επιφανεια εργασια και λεει το bf4 δεν αποκρινεται..(δεν χρειαζεται να κανω hard reset δεν κρασαρει ολο το Pc)

Εχει "παθει" κανεις κατι τετοιο σε single player η οχι?

σε single player μου έχει κρασάρει μερικές φορες προς το παρόν έχει μουλαρωσει εδω και 3 μέρες στο BAKU στο φράγμα εκεί έχασα μια φορα και από τότε το game δεν ξαναφορτώνει όταν φορτώνει το map κολλάει και μένει με μαύρη οθόνη αν βγω από το game με control+alt+delete μου λέει ότι δεν ανταποκρίνεται

έκανε και μερικά κολλήματα - σπασίματα στο map μέσα στον ουρανοξύστη ενώ το pc cpu και gpu ήταν ok και τα fps από 53 έως 60

δοκίμασα 2-3 φορες να κάνω uninstall και install κρατώντας το save αλλα πάλι τίποτα δοκίμασα και τους τελευταιους beta drivers από amd πριν είχα την προτελευταία beta αλλα δεν έφτιαξε

το game το έχω από τον θείο προς το παρόν μέχρι να βρω χρόνο μάλλον αύριο να πάω να το πάρω από έναν φίλο που το παρέλαβε για μένα απο online παραγγελια, δεν ξέρω αν φταίει που δεν είναι original πάντως δοκίμασα 2-3 που κυκλοφορούν στο net μαζί με κάποια updates η χωρίς και δεν άλλαξε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση..

Σε single player εχει κανεις θεμα με κρασαρισματα, η μονο στο Multi εχει θεμα το παιχνιδι?

Ξεκινησα εχθες να παιζω το game (single player) και μου εχει κρασαρει 4 φορες μεχρι τωρα σε random σημεια..

Παγωνει η εικονα, παταω control+alt+delete, βγαινω επιφανεια εργασια και λεει το bf4 δεν αποκρινεται..(δεν χρειαζεται να κανω hard reset δεν κρασαρει ολο το Pc)

Εχει "παθει" κανεις κατι τετοιο σε single player η οχι?

Εχθες το τερματισα και δεν ειχα ουτε ενα κρασαρισμα στο single , με το συστημα της υπογραφης..;)

Link to comment
Share on other sites

edit : πλακα κανουν ετσι ??

Δεν είναι ακριβώς glitch αυτό.

Υπάρχει σε όλα τα όπλα ανεξάρτητα από attachments.

Έχουν κάνει να υπάρχει delay στο accuracy όταν κάνεις ads,με αποτέλεσμα αν πυροβολήσεις πολύ νωρίς,να έχεις μείνει με hip fire accuracy.

Στα assault rifles δεν με ενοχλεί,αλλά στα bolt action που είσαι ήδη σε μειονεκτική θέση είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η Dice 11 χρονια τωρα που παραδιδει το καθε BF μισοτελειωμενο για κυκλοφορια αλλα η EA που εχει αρμεξει το franchise με ανουσια spin-off ( BF heroes, BF1943 κλπ ) και βαζει deadline οποτε την βολευει για να τα αρπαξει απο τον κοσμο πριν βγει το επομενο cod, οσοι δεν θυμαστε το ποτε ητανε κανονικα να κυκλοφορησει το BF4, μπορειτε να κανετε μια επισκεψη στην πρωτη και δευτερη σελιδα του thread.

Συμφωνω 98% με αυτο που λες η μεγαλυτερη ευθύνη ανηκει στην ΕΑ, δεν χωραει συζητηση σε αυτο, αλλα ρε γ@μωτο εχει κανει και η dice τη πατατα της.

Δηλαδη ξερεις αν οχι το ακριβες deadline, εστω στο περιπου ξερεις ποτε θα φας το τρεξιμο για τη νεα κυκλοφορια. Eδω λεμε δε δουλευουν πλεον απλα πραγματα που τα ειχες ετοιμα απο το bf3 και εισαι οκ.

Πραγματακια που δουλευαν ακομα και στη βετα.

Πραγματικα σου δινουν την αισθηση οτι προκειται για αλλη εταιρια που δουλευε παραλληλα κατι διαφορετικο.

Μαρτιο βγαινει Titanfall, bug free και .....

Μακαρι να εχεις δικιο γιατι ειναι απο τους τιτλους που περιμενω με αγωνια, αλλα ασε να τους δουμε και αυτους οταν ερθει η ωρα... Απο μπουρου-μπουρου χορτασαμε.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως παίζει ο κόσμος αυτό το απαράδεκτο πράγμα που λέγεται battlefield 4. Ειπα κι εγώ να του δώσω το χρόνο του, ολοι λενε οτι αμα το μαθεις θα είναι ωραίο κλπ. Εκτός απο τα κολλήματα που τρώει το παιχνίδι, sound stutter συνέχεια όμως, εχεις και τους φοβερούς snipers που σε σκοτώνουν απο τοσο μακριά που ούτε ξέρεις που ειναι. Που παιρνω recon για να δοκιμάσω το sniper και δε μπορω να φάω ουτε δέντρο. Πως γινεται και οι άλλοι το καταφέρνουν και να τρεχω και να με σκοτώνει ο sniper. Οτι ναναι. Μαλλον αλλα βλέπω στο monitor μου κι άλλα γίνονται στη πραγματικότητα, δεν εξηγείται αλλιώς.

Πραγματικά μετανοιώνω τα λεφτά που έδωσα, καλύτερα να παίζω dota....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας το κάνει, πάντως εγώ έχω πάρει όλα τα levels 2 φορές. Μου το δίνει πχ όταν τελειώσει ο γύρος, ξεκινάει ο επόμενος, μετά από λίγα kills, το παίρνω πάλι... :confused:

Ναι το ιδιο και μενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει multiplayer παιχνίδι που να είναι bug free.

Θα παω λιγο πισω αλλα το quake3 απο beta ακομη ηταν bug free.Δε ειναι τυχαιο οτι το netcode του το χρησιμοποιουν games ακομα μετα απο 15 χρονια.

[ame]

[/ame]

Tρελο :rofl: η περιγραφη

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τρια map και ενω νομιζα οτι εφτιαξαν τα crash ξανα μια απο τα ιδια...

bf4 stopped working..Το netcode καμια διαφορα,οπως ηταν και πριν και αυτο με την εικονα

να θολωνει και να επανερχεται κουραζει τα ματια.

Εν τω μεταξυ τα level τα περναει οποτε θυμαται,ενταξει ειναι τραγικοι οι τυποι απορω τι

ηταν το 1 gb που περασαν....

Έγινε επεξεργασία από argi
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό:

battlefield-4-motion-blur.jpg

Το αποκαλούν "chromatic abberation" και μάλλον συμβαίνει για τον εξής λόγο. Όταν κάποιος βρίσκεται κάτω από εχθρικό commander drone το οποίο προκαλεί EMP pulses και το οποίο συμβαίνει μετά το τελευταίο patch.

Δυο εργαζόμενοι της EA's απάντησαν σε ένα thread στο battlelog και ενημέρωσαν ότι γνωρίζουν το θέμα και εργάζονται να το διορθώσουν.

Έδωσαν έναν τρόπο παράκαμψης του που το απενεργοποιεί το motion blur μέσω config αρχείων, αλλά δεν φαίνεται να λειτουργεί σε όλους.

Πιθανόν γιατί δεν σχετίζεται με το motion blur αλλά με το post processing.

Κάντε τα εξής:

1. Open Notepad.

2. Paste the following:

WorldRender.MotionBlurEnable 0

WorldRender.MotionBlurFixedShutterTime 0

WorldRender.MotionBlurForceOn 0

WorldRender.MotionBlurMax 0

WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0

WorldRender.MotionBlurQuality 0

3. File > Save As >

Choose > Save as type: All files

Choose > File name: user.cfg

Navigate to the "Origin Games\Battlefield 4" folder and click save.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εχθές, σε εμένα δεν λειτούργησε. Επίσης κάτι πείραξαν στα γραφικά, το terrain decoration σε κάποιους το low έγινε ultra και το αντίστροφο.

Σε εμένα low και ultra έχει το ίδιο αποτέλεσμα, ενώ πριν το patch λειτουργούσε κανονικά. Επίσης λένε πως έχουν κλείσει κάποια εφέ όπως την κίνηση των θάμνων όταν περνάς από πάνω.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Tρελο :rofl: η περιγραφη

Σαν τον Βοο, κανενας....

αντε ισως ο [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]

:hehe:

2. Paste the following:

WorldRender.MotionBlurEnable 0

WorldRender.MotionBlurFixedShutterTime 0

WorldRender.MotionBlurForceOn 0

WorldRender.MotionBlurMax 0

WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0

WorldRender.MotionBlurQuality 0

απο bf3 εποχη, υπαρχουν μεσα στο config αρχειο μου αυτες οι εντολες...

δεν διορθωνουν το blur στην περιπτωση μου...

αμφιβαλω αν διορθωνουν σε κανεναν, τυπικη απαντηση της dice ηταν για να πει οτι ειπε κατι

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εχθές, σε εμένα δεν λειτούργησε. Επίσης κάτι πείραξαν στα γραφικά, το terrain decoration σε κάποιους το low έγινε ultra και το αντίστροφο.

Σε εμένα low και ultra έχει το ίδιο αποτέλεσμα, ενώ πριν το patch λειτουργούσε κανονικά. Επίσης λένε πως έχουν κλείσει κάποια εφέ όπως την κίνηση των θάμνων όταν περνάς από πάνω.

Αυτο με το terrain εγινε και σε μενα... Παρατηρησα σε καποια φαση οτι φαινοταν πολυ απλο, ενω εχω ρυθμιση high. Βαζω ultra και μετα ξανα high και επανηλθε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.