Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ενας μεσος παιχτης που δεν "καιγεται" με το ειδος δεν θα αντιμετωπισει κανενα προβλημα. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

 

Ακομη και γω που ειμαι ασχετος αλλά καιγομαι καθημερινα, το χαιρομαι και με το παραπανω.

 

Εχει προβληματα; Ναι, το εχω χιλιογραψει οτι πασχει απο το launch day...Αρκετα ομως διορθωθηκαν

 

Αξιζει να το αγορασει κανεις; Ναι γιατι και φτηνα θα το βρει και παντα θα βρισκει populated servers και η κοινοτητα παραμενει ενεργη...

 

Ιδιαιτερα τωρα που ερχονται νεα maps και ειναι free to all.

 

 

[Εχθες επαιξα στους πρωτους public servers της dice που δοκιμασαν με 60Hz(αντι για 30 που ειναι το norm μεχρι τωρα)...Εντελως διαφορετικο παιχνιδι :T:]

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε @Lazy Dog, στο έγραψα κι εχθές. Με 120-144Hz μόνιτορ, είναι διαφορετικό παιχνίδι.

Με 60-100Hz tick rate, είναι διαφορετικό παιχνίδι.

Αλλά ότι και να κάνουν, με όλες αυτές τις @@ που έχουν κάνει, πάλι σκ@τά είναι, αλλά πάλι δεν υπάρχει αντίστοιχο.

Εντάξει, το Insurgency είναι καλό, αλλά όχι τόσο fun. Περνάς όμως καλά τη μιά στιγμή και σου σπάνε τα @@ την άλλη.

Led στις νάρκες δηλαδή...; Ποιός ηλίθιος το σκέφτηκε;;;;!!!!

Εσύ παίζεις assault only στις περισσότερες των περιπτώσεων και δε σε νοιάζει. Εχθές έριξα RPG σε ελικόπτερο, του κάνω mobility kill και φυσικά φεύγει και γλιτώνει. RPG σε ελικόπτερο και γλίτωσε! (αυτοί στο Black Hawk Down θα ήταν πολύ άτυχοι φαίνεται)

Χτυπάω τον άλλον στην πλάτη και ξαφνικά κάνει άλλος spawn απάνω του. Γυρνάνε μαζί και με σκοτώνουν... Εγώ πάω να κάνω spawn σε δικό μου μέσα στο δάσος στη Zavod και μου λέει "in combat". Έλεος δηλαδή...

Κρύβεται ο άλλος μέσα σε κτήριο, ακριβώς πίσω από τον τοίχο, του ρίχνω RPG, πέφτει το μισό κτήριο και ο τύπος ούτε γρατσουνιά (επαναλαμβάνω, ακριβώς πίσω από τον τοίχο!).

Επίσης τελευταία με σκοτώνουν πολύ συχνά άρματα με headshot! Ή έγιναν όλοι ξαφνικά τόσο καλοί, ή μ@κία έχουν κάνει πάλι.

Όσο για το animation που και καλά έφτιαξαν, τώρα κάνει το ανάποδο μερικές φορές. Πατάς Reload, δεν κάνει animation, αλλά έχει αλλάξει γεμιστήρα...

 

Δε βλέπουν ότι υπάρχει ακόμα κόσμος που παίζει BFBC2 και BF3, ενώ τα νούμερα στο BF4 πέφτουν συνέχεια;

Δε βλέπουν ότι οι προπαραγγελίες για το Battlefront είναι ελάχιστες;

Τι σκ@τά δηλαδή, έχουν ασφαλισμένη την εταιρία για πτώχευση και θέλουν να τα εισπράξουν;

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε γερο παιζω και engi και support ενιοτε...Περα απο καποιους συγκεκριμενους σερβερ που οντως ειχα προβληματα, ουτε πριν το τελευταιο patch ειχα θεματα με τζουφια rpg hits ουτε διπλωμαχαιρωματα ουτε τιποτα αλλο...

 

Δεν εχει να κανει με τα 120-144Hz...εχθες πηρα την οθονη, οχι πριν 2 χρονια...

 

Αλλαξτε τους servers που παιζετε...δοκιμαστε και αλλους...Εχω βρει 2-3 και παιζω μονιμα εκει. Προβληματα μηδεν...

 

(Με αγαπη παντα) :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρατηρησει αυτο με τις ναρκες που λες...ισως γιατι δεν τις χρησιμοποιω(slams + magnum ή deagle = ατελειωτο love)

 

(θα το κοιταξω το βραδακι)

<3 slams που και αυτές έφαγαν nerf. το ποιο κλασσικό είναι γεμίζεις slam το άρμα και rpg μετά. κοιτάς chat OMG HACKS one shot rpg!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα... Στις κανονικές νάρκες, έβαλαν led στο τελευταίο patch. Τις SLAMs, τις είχαν nerfάρει εδώ και μήνες, ώστε 3 να μη διαλύουν άρμα, αλλά να το κάνουν disable.

Έβαλαν και στις SLAMs led?

 

Πάντως, γιατί να το κάνεις αυτό με το RPG...; Η νάρκη έχει νόημα να προστατέψει ένα πέρασμα, ενώ εσύ φυλάς το άλλο. Αν είναι να κυνηγάς το άρμα από πίσω, βάλε κατευθείαν C4...

Link to comment
Share on other sites

Ρε @Lazy Dog, στο έγραψα κι εχθές. Με 120-144Hz μόνιτορ, είναι διαφορετικό παιχνίδι.

Με 60-100Hz tick rate, είναι διαφορετικό παιχνίδι.

Αλλά ότι και να κάνουν, με όλες αυτές τις @@ που έχουν κάνει, πάλι σκ@τά είναι, αλλά πάλι δεν υπάρχει αντίστοιχο.

Εντάξει, το Insurgency είναι καλό, αλλά όχι τόσο fun. Περνάς όμως καλά τη μιά στιγμή και σου σπάνε τα @@ την άλλη.

Led στις νάρκες δηλαδή...; Ποιός ηλίθιος το σκέφτηκε;;;;!!!!

Εσύ παίζεις assault only στις περισσότερες των περιπτώσεων και δε σε νοιάζει. Εχθές έριξα RPG σε ελικόπτερο, του κάνω mobility kill και φυσικά φεύγει και γλιτώνει. RPG σε ελικόπτερο και γλίτωσε! (αυτοί στο Black Hawk Down θα ήταν πολύ άτυχοι φαίνεται)

Χτυπάω τον άλλον στην πλάτη και ξαφνικά κάνει άλλος spawn απάνω του. Γυρνάνε μαζί και με σκοτώνουν... Εγώ πάω να κάνω spawn σε δικό μου μέσα στο δάσος στη Zavod και μου λέει "in combat". Έλεος δηλαδή...

Κρύβεται ο άλλος μέσα σε κτήριο, ακριβώς πίσω από τον τοίχο, του ρίχνω RPG, πέφτει το μισό κτήριο και ο τύπος ούτε γρατσουνιά (επαναλαμβάνω, ακριβώς πίσω από τον τοίχο!).

Επίσης τελευταία με σκοτώνουν πολύ συχνά άρματα με headshot! Ή έγιναν όλοι ξαφνικά τόσο καλοί, ή μ@κία έχουν κάνει πάλι.

Όσο για το animation που και καλά έφτιαξαν, τώρα κάνει το ανάποδο μερικές φορές. Πατάς Reload, δεν κάνει animation, αλλά έχει αλλάξει γεμιστήρα...

 

Δε βλέπουν ότι υπάρχει ακόμα κόσμος που παίζει BFBC2 και BF3, ενώ τα νούμερα στο BF4 πέφτουν συνέχεια;

Δε βλέπουν ότι οι προπαραγγελίες για το Battlefront είναι ελάχιστες;

Τι σκ@τά δηλαδή, έχουν ασφαλισμένη την εταιρία για πτώχευση και θέλουν να τα εισπράξουν;

εαν ρίξεις σε transport ναι κάνει γερό damage ΕΚΤΟΣ κ αν την φάει απο κάτω η στο πίσω μέρος που 99% των περιπτώσεων ειναι μια και έξω.

Στα attack heli's οσες φορές έχω ρίξει με smaw ειναι One shot down.

Link to comment
Share on other sites

εαν ρίξεις σε transport ναι κάνει γερό damage ΕΚΤΟΣ κ αν την φάει απο κάτω η στο πίσω μέρος που 99% των περιπτώσεων ειναι μια και έξω.

Στα attack heli's οσες φορές έχω ρίξει με smaw ειναι One shot down.

τα scout θέλουν ένα. τα attack την βγάζουν, αλλά χάνουν ισορροπία αν είναι καλός ο πιλότος το σώνει 

Link to comment
Share on other sites

τα scout θέλουν ένα. τα attack την βγάζουν, αλλά χάνουν ισορροπία αν είναι καλός ο πιλότος το σώνει 

scout,attack θέλουν 1

τα transport ειναι λιγο ζάρι αν θα πέσουν με τη μια η οχι.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ρουκέτα,έχω σταματήσει τα rpg γιατι τo smaw πάει πιο ευθεία.

Link to comment
Share on other sites

δεν πάει εκεί αποκλειστικά. απο μακριά just rpg από κοντά  slam+ rpg 

Ναι, από μακρυά θέλεις 5 RPGs για να βγάλεις εκτός ένα άρμα... Σε jeep ρίχνεις και θέλει 2...

 

εαν ρίξεις σε transport ναι κάνει γερό damage ΕΚΤΟΣ κ αν την φάει απο κάτω η στο πίσω μέρος που 99% των περιπτώσεων ειναι μια και έξω.

Στα attack heli's οσες φορές έχω ρίξει με smaw ειναι One shot down.

Από κάτω πέτυχα το transport και έφυγε με mobility kill.

Από κάτω πέτυχα scout και έφυγε με mobility kill επίσης.

Σε διαφορετικούς servers για να καλύψω και τον νεαρό μας φίλο @Lazy Dog :p

 

Κι άμα κάνετε μια βότλα από τα forums του battlelog, θα βρείτε αρκετούς με παρόμοια παράπονα.

Ο άλλος έριξε rpg σε scout, πέθανε ο πιλότος και το ελικόπτερο έπεσε μόνο του... Έλεος δηλαδή... Μερικά υπάρχουν και σε video να τα δείτε.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Αν του ρίξεις από άσχετη γωνία, κάνει 21-23 damage. Άρα θέλει 5 για να καταστραφεί.

Επειδή όμως κινείται, μέχρι να οπλίσεις και μέχρι να το πετύχεις πάλι, γιατί δε θα κάτσει κι ακούνητο, μπορεί να μη φτάσουν ούτε τα 5.

Αν δε, βγει και το επισκευάσει, τότε καλά κρασά...

Οκ, συμφωνώ με τη γωνία, να χρειάζεται κάποιο skill και όχι το πέτυχα στο φλας και ανατινάχθηκε, αλλά κάνε να πάει 35 damage. Με 3 να του ρίχνεις, όπου και πάλι μπορεί να την κοπανήσει γρήγορα.

Και το RPG κάνει περισσότερη ζημιά από το SMAW, ακόμα και μετά το buff

http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955065245069558975/

 

Εδώ έτσι όπως είναι, χρειάζετια μια ομάδα ολόκληρη να του ρίξει ταυτόχρονα για να διαλυθεί... Εντάξει, είπαμε, ομαδικό παιχνίδι, αλλά μην το χ3ζουμε...

Αλήθεια, τα Javelins υπάρχουν; Καιρό έχω να δω κάποιον να χρησιμοποιεί... Τα PLDs & SOFLAMs το ίδιο... Γιατί άραγε, μήπως γιατί είναι άχρηστα;

Αυτά ήθελαν καλή συνεργασία για να κάνουν ζημιά, άμα θέλουν ομαδικό παιχνίδι, γιατί τα έβγαλαν;

 

Το είπα ξανά, ακόμα είναι το καλύτερο στην κατηγορία του. Αλλά πλέον:

1. Δεν πρόκειται να προπαραγγείλω το BF5, ούτε το Battlefront

2. Δεν πρόκειται να πάρω Premium at day 1

3. Δεν ξέρω αν θα το πάρω καν, θα διαβάσω πρώτα και μετά.

4. Ήδη κοιτάω εναλλακτικά για να ευχαριστηθώ

5. Αν δεν είχα γνωρίσει τα παιδιά από την CeltS clan που μιλάμε TS, μάλλον δε θα έπαιζα ούτε αυτά τα 1-2 παιχνίδια την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.