Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Οι blurbusters πάντως, που τους αναφέρει και στο video νομίζω, δείχνουν ότι με το GSync της nVidia δεν κερδίζεις τίποτα ουσιαστικό.

http://www.blurbusters.com/gsync/preview2/

 

Επίσης, κάπου στο thread αυτό (ή του 3, δε θυμάμαι ακριβώς) υπάρχει post που δείχνει ότι αν βάλεις vSync αλλά frame-cap στα 58-59 (ή 118-119, 142-143 αντίστοιχα) μηδενίζει και το tearing αλλά δεν έχει το input lag που έχει χωρίς frame cap, μια δοκιμή που δεν έκανε.

 

Edit: Δεν είναι αυτό που έψαχνα, αλλά το αναφέρει κι εδώ:

http://www.overclock.net/t/1246149/bf3-possible-vsync-trick-no-input-lag-frame-sync-no-tearing

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δε χάλασαν τα όπλα. Αν όμως είσαι στην άλλη άκρη της πίστας κι αρχίσεις να του ρίχνεις, παρόλο που οι σφαίρες σου θα πάνε στο γάμο του Καραγκιόζη, αυτός θα έχει αρκετό suppression για να μη σε πετυχαίνει.

Το εξηγεί ο Westie εδώ, αλλά το εξυμνεί και παράλληλα, αφού δεν παίζει recon για να δει το πρόβλημα

 

Το καλύτερο suppression ήταν μακράν του BC2, όπου όταν σε πετύχαινε ο άλλος, έχανες το στόχο και όχι τώρα που σκάνε οι σφαίρες δίπλα σου και δε μπορείς να τον πετύχεις. Η ιδέα είναι καλή, αλλά αν όλοι έπαιζαν με το ίδιο όπλο. Εγώ που παίζω με bolt action, θα αποφύγω να έρθω αντιμέτωπος στα 10μ με κάποιον που έχει ACE ή FAMAS ή MG4 πχ. Δεν είναι δυνατόν το πλεονέκτημά μου του να βρίσκομαι μακρυά, το οποίο εξισορροπείται με το rpm μου, να μου το μηδενίζει επειδή εσύ αρχίζεις τις ριπές προς το μέρος μου για να κρυφτείς. Είναι γελοίο.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά μου πετάει error όταν πάω να μπω battlelog ότι το email & password είναι λάθος ( σίγουρα βάζω σωστό)

 

 

 

Battlefield ‏@Battlefield  5 minutes ago

We are aware of login/access issues to Battlefield titles/Battlelog and working to resolve as soon as possible.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.