Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο ονλινε φπς ποθ να μπορει να το συναγωνιστει?

Οχι.

Το bf4 ειναι ασυναγωνιστο στην εμπειρια που προσφερει.

Γίνεται να δώσω το παίγνιο σε κάποιον άλλον χωρίς να παραχωρήσω τον Οrigin λογαριασμό μου;

Όχι να το πουλήσω σε κάποιον!Υπάρχει κάτι σα δώρο πχ;

Δυστυχως δεν γινεται.

Δεν κανεις καμια προσπαθεια να μιλησεις με το live chat του origin μπας και;.... αλλα πολυ δυσκολο το βλεπω να στο κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο ονλινε φπς ποθ να μπορει να το συναγωνιστει?

Υπάρχουν πολλά online fps. Το καθένα έχει τα καλά του και τα κακά του. Εξαρτάται τι ψάχνεις σε ένα παιχνίδι.

Προσωπικά μου αρέσει ακριβώς αυτό που προσφέρει:

Σύγχρονη εποχή

Να είναι κάπου στη μέση μεταξύ πραγματικότητας και διασκέδασης

Μεγάλες πίστες

Άρματα, αεροπλάνα, ελικόπτερα, βάρκες

Ομάδες

Ποικιλία όπλων που να απευθύνονται σε διαφορετικό style παιχνιδιού (αν και έχει πάρα πολλά gadgets, που δεν έχουν λόγο ύπαρξης)

Modes που να απαιτούν συνεργασία (conquest, rush, ctf, ca), αλλά και αυτά που είναι απλά για να χαλαρώσεις λίγο με την παρέα (tdm, sdm, domination)

To bf4 είναι ένα παιχνίδι που χαίρεσαι πολύ περισσότερο με παρέα πάντως, και ειδικά αν παίζετε σε squad. Μόνος, τρέχω και βαράω, δεν παίρνεις το 100% του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλο το ΠΠΣΚ που έπαιξα αρκετά, μου έσκασε μόνο μια φορά στο τέλος γύρου. Μπήκα μετά και συνέχισε κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Όπως έγραψα και πριν, με ελάχιστες εξαιρέσεις, οι περισσότεροι γκρινάζουν από αδράνεια, επειδή το παιχνίδι είχε προβλήματα στην αρχή και τους έμεινε η τσαντίλα που έδωσαν 30, 40, 70€ και δεν το ευχαριστήθηκαν.

Ευχαριστώ για την απάντηση George. E δεν νομίζω ότι είναι πολλά 30-40 ευρώ για ένα παιχνίδι που θα το λιώσεις για 2 χρόνια τουλάχιστον όπως γίνεται συνήθως με τα BF.

PS.Nα σου ζήσει ο διάδοχος.

[MENTION=11666]wolves[/MENTION]

Τhanks για την απάντηση.

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε FPS; Δυστυχώς δεν υπάρχει, μετά το BF το χάος, όλα μοιάζουν παιδικά μπροστά του οπότε το ανεχόμαστε με όλα τα κακά του.

Link to comment
Share on other sites

Μονο counter strike σε competitive .. Για fun titanfall και cod ... και σαν σύνολο το battlefield είναι καλλυτερο,

δεν μπορώ να πω ότι το bf είναι πιο competitive απο το counter ειναι ντροπη, το cod kai titanfall μαρεσει που εχει πιο smooth αίσθηση το bf μου φαίνεται κάπως αργό δες βιντεάκια ... άσχετα που λέω αυτά για το battlefield μετά από καιρό μπαίνω και παίζω. Νομίζω ότι ψιλό έχει στρώσει λίγο Ε όχι πολύ :tongue::tongue::tongue:

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι σταθεροτατο ειτε default ρολογια ειτε στα 1200/1600.(και dx11 και mantle)

Το θεμα με το net-code ειναι μεν υπαρκτο αλλά μαθαινεις να ζεις με αυτο

Στις σχεδον 270 ωρες δεν εχω δει cdt ή λοιπες @@ριες που διαβαζω στα fora

Οσον αφορα τα υπολοιπα(gameplay, maps κτλ), συνεχιζω να λεω οτι το Bad Company 2 ειναι(κατ'εμε) το κορυφαιο bf μαζι με το BF2...

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι σταθεροτατο ειτε default ρολογια ειτε στα 1200/1600.(και dx11 και mantle)

Το θεμα με το net-code ειναι μεν υπαρκτο αλλά μαθαινεις να ζεις με αυτο

Στις σχεδον 270 ωρες δεν εχω δει cdt ή λοιπες @@ριες που διαβαζω στα fora

Οσον αφορα τα υπολοιπα(gameplay, maps κτλ), συνεχιζω να λεω οτι το Bad Company 2 ειναι(κατ'εμε) το κορυφαιο bf μαζι με το BF2...

Ξεχάσαμε να πάρουμε όλοι AMD για να μπορούμε να παίτσουμε ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΑ. :p

(Αν κι εγώ AMD έχω έστω παλαιότερη σειρά και δεν είδα φως..)

Παιδιά παιχνίδι είναι.Όχι ανίατη αρρώστια...φτου φτου έξω από δω!!Τι να μάθουμε να ζούμε με αυτό;

Από το BC2 δε μπορούν να διορθώσουν το netcode;Σε FPS παιχνίδι;

Ε τότε μη μας πασσάρετε 64άρη σέρβερ, μείνετε πιο χαμηλά και προσπαθήστε να μηδενίσετε τη διαφορά..

Το λοιπές @@ριες είναι ολίγον τραγικό σαν έκφραση, όταν αυτές οι λοιπές @@ριες μου κοστίζουν σε χρήμα και ψυχική ηρεμία. :)

Και για να μη τρελαθούμε και το BF3 είχε πολλά προβλήματα αλλά αφορούσαν ένα μικρό ποσοστό του συνόλου των παικτών.

Μόνο από το Λάμπη να κάτσεις και να δεις, πόσοι αντιμετώπισαν πρόβλημα στο BF3 και πόσοι στο BF4, ε ένα γενικό πλάνο αρχίζει και σχηματίζεται...

Στο τελευταίο θα συμφωνήσω..

Μπορεί σαν gameplay να είναι λίγο πιο ισορροπημένο το BF4 (απ' ότι λέει ο Wiz καθώς δεν κατάφερα να παίξω και πολύ) αλλά τα Maps του BF4 είναι tragic.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το Λάμπη να κάτσεις και να δεις, πόσοι αντιμετώπισαν πρόβλημα στο BF3 και πόσοι στο BF4, ε ένα γενικό πλάνο αρχίζει και σχηματίζεται...

Συμφωνώ με την πρόταση, διαφωνώ με τον χρόνο. Αντιμετώπιζαν. Και ο Lazy είναι λιγότερο επηρεασμένος από όλους, γιατί αγόρασε το παιχνίδι αρκετά μετά, έτσι απέφυγε το φιάσκο του lunch. Άρα, βλέπει τα πράγματα με καθαρότερο μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα μιλησω για το δικο μου συστημα. Ετυχε να εχω amd, τι να κανω;

Αν σε ενοχλησε το @@ριες ξαναδιαβασε και προσπαθησε να καταλαβεις το υφος μου.

Αφου εκει στην ΕΑ ειναι @@ρες, πως θες να τα πω τα οποια προβληματα δημιουργουν(εμμεσα ή αμεσα); :)

Και στην τελικη αν ενα παιχνιδι αρνειται για τον οποιο λογο να παιξει(ή παιζει εν μερη) στο συστημα μου πολυ απλα τρωει ποδι(και ας το πληρωσα...δεν θα πεθανω κιολας). Ετσι πολυ απλα εφαγε ποδι το titanfall και ας το γουσταρω τρελα σαν παιχνιδι(το tearing απλα δεν αντεχεται) και τη θεση του στον ssd πηρε το bc2(ετσι για να θυμηθω τα παλια)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION]

Δε με ενόχλησε βρε..

Απλά επειδή κατάλαβα το ύφος σου, είπα ότι ήταν λάθος η έκφραση που χρησιμοποίησες..

"Και στην τελικη αν ενα παιχνιδι αρνειται για τον οποιο λογο να παιξει(ή παιζει εν μερη) στο συστημα μου πολυ απλα τρωει ποδι(και ας το πληρωσα...δεν θα πεθανω κιολας). Ετσι πολυ απλα εφαγε ποδι το titanfall και ας το γουσταρω τρελα σαν παιχνιδι(το tearing απλα δεν αντεχεται) και τη θεση του στον ssd πηρε το bc2(ετσι για να θυμηθω τα παλια)"

Συμφωνώ 100% αλλά το θέμα μου είναι ότι όταν κάτι το γουστάρεις, αφιερώνεις χρόνο και χρήμα και ξαφνικά στα κάνουν όλα αχταρμά είναι λίγο mindf@ck..Το ακόμα χειρότερο βέβαια είναι ότι νιώθεις ότι δε σε σέβονται σα πελάτη.

Σα να πηγαίνεις στην αγαπημένη σου ταβέρνα και να σου σερβίρουν κουνάβι αντί για κοκορέτσι και Pepsi αντί για Coca Cola.. :p (Την έχω κόψει τόσο καιρό και μου λείπει... :( )

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]Μια χαρά είναι ο χρόνος.. :p

Το launch έγινε 5(?) μήνες πρωτού σουτάρω το παιχνίδι από το SSD.

Αν μέσα σε 5 μήνες κατάφεραν να κάνουν το παιχνίδι χειρότερο από ότι ήταν στο launch, (για μένα τουλάχιστον) ε συγνώμη αλλά δε θα κάτσω να τους περιμένω..

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσαμε να πάρουμε όλοι AMD για να μπορούμε να παίτσουμε ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΑ. :p

(Αν κι εγώ AMD έχω έστω παλαιότερη σειρά και δεν είδα φως..)

Παιδιά παιχνίδι είναι.Όχι ανίατη αρρώστια...φτου φτου έξω από δω!!Τι να μάθουμε να ζούμε με αυτό;

Από το BC2 δε μπορούν να διορθώσουν το netcode;Σε FPS παιχνίδι;

Ε τότε μη μας πασσάρετε 64άρη σέρβερ, μείνετε πιο χαμηλά και προσπαθήστε να μηδενίσετε τη διαφορά..

Το λοιπές @@ριες είναι ολίγον τραγικό σαν έκφραση, όταν αυτές οι λοιπές @@ριες μου κοστίζουν σε χρήμα και ψυχική ηρεμία. :)

Και για να μη τρελαθούμε και το BF3 είχε πολλά προβλήματα αλλά αφορούσαν ένα μικρό ποσοστό του συνόλου των παικτών.

Μόνο από το Λάμπη να κάτσεις και να δεις, πόσοι αντιμετώπισαν πρόβλημα στο BF3 και πόσοι στο BF4, ε ένα γενικό πλάνο αρχίζει και σχηματίζεται...

Στο τελευταίο θα συμφωνήσω..

Μπορεί σαν gameplay να είναι λίγο πιο ισορροπημένο το BF4 (απ' ότι λέει ο Wiz καθώς δεν κατάφερα να παίξω και πολύ) αλλά τα Maps του BF4 είναι tragic.

Tα πάντα είναι σχετικά. Για το BF4 δεν έχω γνώμη μιας και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Το BF3 που το έλιωσα αν εξαιρέσει κανείς το CTD που μια εποχή ήταν πάρα πολύ έντονο για καμιά βδομάδα (μπορεί και παραπάνω) και το είχαν παραδεχθεί και οι ίδιοι τη περίοδο εκείνη, δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Διάβαζα στα φόρα διαφόρων λογιών προβλήματα και αναρωτιόμουν αν ήμουν τόσο geek ή απλά τυχερός. Με τη πάροδο του χρόνου αποδείχθηκε ότι σχεδόν τα μισά προβλήματα του παιχνιδιού ήταν κυρίως υπαιτιότητα του χρήστη.

Μη ξεχνάμε ότι το BF3 αποτέλεσε το καλύτερο overclocking stress test :hehe: και δεν ήταν λίγοι εκείνοι που γκρίνιαζαν για τα αμέτρητα BSoD που έτρωγαν στη μάπα και έψαχνα για drivers...

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα υπολοιπα(gameplay, maps κτλ), συνεχιζω να λεω οτι το Bad Company 2 ειναι(κατ'εμε) το κορυφαιο bf μαζι με το BF2...

Ακριβώς. Γιαυτό από τις 700+ ώρες του BFBC2 έπεσα στις 20 ώρες στο BF3 και δεν αγόρασα καν το BF4 ;)

Link to comment
Share on other sites

~400 ωρες μεχρι στιγμης και καμια 60αρα ωρες στη beta.

Θεματα με performance και crash δεν ειχα σχεδον καθολου απο την αρχη που βγηκε.

Το game το εχω μαθει, και τα mechanics του αλλα και τη λειτουργια του. Ειναι διαφορετικο αρκετα απο το 3.

Το λεω αυτο γιατι πολυ εκλαιγαν στην αρχη επειδη εμπαιναν να παιξουν σαν το 3 και ετρωγαν το ξυλο της αρκουδας και πηγαινε το μπινελικι συννεφο μετα στα φορα.

Το θεμα με το net-code ειναι μεν υπαρκτο αλλά μαθαινεις να ζεις με αυτο

Πες τα ρεπαιδακιμου, γιατι θα μας βγαλει τρελους...

Αυτο το δεχομαι και ισχυει, αλλα ρε συ μηπως κανουμε λαθος τελικα επειδη δεν ξερουμε απο netcode και δεν κανουμε σωστα τις ρυθμισεις του NSF; :p

αλλα ξεχασα, αφου εχω εγω προβλημα αλλα και ο αντιπαλος, αρα δεν υπαρχει προβλημα :tomato:

Ετσι πολυ απλα εφαγε ποδι το titanfall και ας το γουσταρω τρελα σαν παιχνιδι(το tearing απλα δεν αντεχεται) και τη θεση του στον ssd πηρε το bc2(ετσι για να θυμηθω τα παλια)

Εχεις φυλαξει χωρο πιστευω, ετσι; Γιατι θα φτιαχτει το θεματακι αυτο.

BC2 προλαβες καθολου να παιξεις; γιατι πλεον δεν δουλευει λογω κλεισιματος του gamespy, οπως και το bf2, bf2142 κλπ

Υπάρχουν πολλά online fps. Το καθένα έχει τα καλά του και τα κακά του. Εξαρτάται τι ψάχνεις σε ένα παιχνίδι.

Προσωπικά μου αρέσει ακριβώς αυτό που προσφέρει:

Σύγχρονη εποχή

Να είναι κάπου στη μέση μεταξύ πραγματικότητας και διασκέδασης

Μεγάλες πίστες

Άρματα, αεροπλάνα, ελικόπτερα, βάρκες

Ομάδες

Ποικιλία όπλων που να απευθύνονται σε διαφορετικό style παιχνιδιού (αν και έχει πάρα πολλά gadgets, που δεν έχουν λόγο ύπαρξης)

Modes που να απαιτούν συνεργασία (conquest, rush, ctf, ca), αλλά και αυτά που είναι απλά για να χαλαρώσεις λίγο με την παρέα (tdm, sdm, domination)

Συμφωνω με το παραπανω και ειναι και ο λογος που εχω ριξει τοσες ωρες σε ολη τη σειρα Battlefield.

Στο 4 ομως εχασαν τη μπαλα τα ατομα.

Το 3 ειχε θεματα με το launch και προεκυψαν και αλλα μικρα στην πορεια. 6 μηνες μετα ομως τα περισσοτερα ειχαν λυθει. Εδω 6 μηνες μετα εχουν ανακυκλωθει σε απανωτα λαθη, 1 βημα μπροστα 2 πισω και παλι απο την αρχη.

Και το πιο βασικο; Ειναι ηδη αφαντοι και ικανοποιημενοι οτι εχουν παραδωσει πλεον ετοιμο προιον. Εχουν τσεπωσει και το παραδακι, αντε βρες τους τωρα....

Το bf4 σαν ιδεα και σκεψη ειναι καλο.

Η εκτελεση ειναι GTP.

Βρισκονται σε λαθος δρομο και δεν υπαρχει δυστηχως γυρισμος.

Πανικος και μπαλωματα μπας και το σωσουν αλλα.... παει το πουλακι.

Δεν το πιστευετε; Ριξτε απλα μια ματια στη friend list σας στο battlelog ενω ειμαστε 6-7 μηνες μετα το launch.

Πλεον μπαινω με την παρεα (πολυ λιγοτερο πλεον) αλλα ξερω τι παιζω. Το εχω ξεπερασει το σταδιο του χαλασματος και περισσοτερο γελαω με τα χαλια τους, παρα βριζω.

Το ξαναλεω συνεχιζω και παιζω, λιγοτερο βεβαια.

Αλλο αυτο και αλλο το "το BF4 ειναι για μενα το καλυτερο ονλινε φπς εβερ" και το "ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα" :suicide2:

Και οχι τιποτα αλλο, αλλα ξερω οτι θα με τουμπαρουν παλι οι π@υστηδες οταν βγαλουν τη καινουργια Faith :wall:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] τους servers τους αναλαμβανει η ΕΑ(με οτι αυτο συνεπαγεται). Το παιχνιδι παιζει κανονικα

οσον αφορα το TF, οοοοταν το φτιαξουν εννοειται οτι θα το ξαναβαλω(δεν το απεγκατεστησα εντελως, μετεφερα το φακελο σε αλλο σκληρο). Μεχρι τοτε θα εχω παρει και κανα δυο απο δαυτους και θα το λυσω το προβλημα με τα gb :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθισα και το είδα όλο, σε μεγάλο βαθμό είναι αστείο.

Πρώτο από όλα, ο ίδιος ο LC στην αρχή κιόλας, αναφέρει ότι δεν είναι netcode τα περισσότερα από αυτά. Αλλά η καραμέλα, καραμέλα... Μάθαμε μιά λέξη, δε γνωρίζουμε καν τι αντιπροσωπεύει, αλλά είναι εύκολο να τη χρησιμοποιούμε όλη την ώρα.

Δεύτερον, πάνω από τα μισά, έχουν ήδη διορθωθεί. Παρόλο που το video έχει ημερομηνία 27/4, κάποια έχουν αλλάξει ήδη από την κυκλοφορία, ήταν δηλαδή προβλήματα της beta.

Αυτά που αναφέρει για το cover-lag, είναι όπως λέει και η λέξη, θέμα lag. Σε πίστες με 64 άτομα, όταν το μισό περιβάλλον καταστρέφεται, όταν πετάνε ελικόπτερα, περνάνε άρματα, γίνονται εκρήξεις, όλα αυτά είναι πληροφορίες που πρέπει να περάσουν από 63 παίκτες, στον server και μετά σε εσένα. Οπότε, είναι απόλυτα λογικό, κάποιες φορές να υπάρχει lag. Δε θέλεις lag; Παίξει σε 16ρη, ή 24ρη. Απλό.

Το δε τραγικό σημείο είναι που αναφέρει για την απόκλιση μεταξύ scope και που πάνε οι σφαίρες, ενώ λίγο μετά λέει ότι θέλει το παιχνίδι να είναι ρεαλιστικό! lol... Απλά δεν έχει ρίξει ποτέ με κανονικό όπλο όποιος το αναφέρει αυτό ως bug. Στο video που είχε ανέβει και έδειχνε το πρόβλημα, έβλεπες καθαρά ότι η σφαίρα πήγαινε εκεί που έδειχνε το laser, αλλά όχι εκεί που ήταν το scope και πολύ καλά έκανε. Όταν κινείται το όπλο, η ευθυγράμμιση μεταξύ των τριών σημείων (μάτι, σκόπευτρο, στόχος) αλλάζει κι έτσι το κέντρο του σκόπευτρου δείχνει σε λάθος σημείο. Για αυτό τα σωστά, χρησιμοποιούν και 4ο σημείο αναφοράς, το μπροστινό σκοπευτικό του όπλου, ώστε να μη συμβαίνει αυτό. Το laser από την άλλη, δε χάνει ποτέ στο στόχο και δείχνει πάντα εκεί που καταλήγει η σφαίρα (σε αποστάσεις που το bullet drop είναι μικρό). Αυτό είναι ατο πρώτο μάθημα σκοποβολής. Για περισσότερα δείτε εδώ και τα υπόλοιπα της σειράς.

Όταν λοιπόν μάθετε τι είναι netcode, τι είναι bug, τι είναι by design, τότε ελάτε να συζητήσουμε. Μέχρι τότε, υπάρχει και το pacman. Δεν έχει lag.

ps. Πείτε μου ένα σημείο σε όλο το video, που υπάρχει πρόβλημα... Γιατί καλά τα λέει, αλλά όσο παίζει πρόβλημα δε βλέπω

Link to comment
Share on other sites

6x6 με ένα όχημα, 10 όπλα και τίποτε destructable, είναι πολύ εύκολο να μην έχει bugs.

Ας φτιάξουν server 64άρη και μετά μιλάμε

Σε πίστες με 64 άτομα, όταν το μισό περιβάλλον καταστρέφεται, όταν πετάνε ελικόπτερα, περνάνε άρματα, γίνονται εκρήξεις
Δε θέλεις lag; Παίξει σε 16ρη, ή 24ρη. Απλό.

6RTRaOq.gif

Όταν λοιπόν μάθετε τι είναι netcode, τι είναι bug, τι είναι by design, τότε ελάτε να συζητήσουμε.

ZC1SG2H.gif

Αυτό είναι ατο πρώτο μάθημα σκοποβολής. Για περισσότερα δείτε εδώ και τα υπόλοιπα της σειράς.

UIitB6P.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό με δυσκολία βρίσκω σερβερς. Τι γίνεται. Οι περισσότεροι είναι άδειοι

Βασικα αυτο συμβαινει επειδη

Το παιχνίδι δουλεύει μια χαρά.
:hehe:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.