Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Που ακριβώς φταίει η DICE; Λες να έχει βάλει κώδικα κι αν αναγνωρίζει overclocked κάρτες να σκάει;

Καλα δεν έχεις πάρει γραμμή το χαμό που εγινε όταν βγήκε το bf3 με το directx error όταν ανεβάζεις τα ρολόγια στην κάρτα; Το οποίο φυσικά και δεν διορθώθηκε ποτε, ούτε με driver αλλα ούτε και απο το game και εγινε copy paste και στο bf4. Αν και ακούω οτι στο 4 το θέμα το εχει το sli πλέον γτ με μια κάρτα βάζεις οτι ρολόγια θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν έχεις πάρει γραμμή το χαμό που εγινε όταν βγήκε το bf3 με το directx error όταν ανεβάζεις τα ρολόγια στην κάρτα; Το οποίο φυσικά και δεν διορθώθηκε ποτε, ούτε με driver αλλα ούτε και απο το game και εγινε copy paste και στο bf4. Αν και ακούω οτι στο 4 το θέμα το εχει το sli πλέον γτ με μια κάρτα βάζεις οτι ρολόγια θες.

Αυτό που είχα πάρει γραμμή είναι πως το BF3 ήταν ιδιαίτερα απαιτητικό και αν το oc δεν ήταν 100% stable (όχι 99%), τότε φαινόταν αμέσως. Αρκετοί είχαμε o/c και το κατεβάσαμε, όπου μετά έπαιζε άνετα. Αν σου σκάει, δεν είσαι 100% stable.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται δεν εχεις ακουσει το προβλημα. Το BF3 παρουσιαζε ενα θεμα με καποιες καρτες γραφικων, κυριως με καρτες που ηταν υπερχρονισμενες ακομα και εργοστασιακα π.χ asus dcuii και ειδικα στην GTX570 γινοταν χαμος, ακομα και με μια καρτα το παιχνιδι πεταγε directx error, για sli δεν το συζηταγαμε. Η λυση ηταν να γυρισεις την dcuii στα ρολογια του reference μοντελου με οτι αυτο συνεπαγεται και ολα κομπλε. Το θεμα στο BF4 διορθωθηκε για τη μια καρτα, παιζεις στα 1100 με τιταν ανετα. Μολις ανοιξεις το sli βαλε τις καρτες απο τα 875mhz που ειναι τα μαμα στα 900mhz και εχεις ωραιοτατο error in da face σε 10 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδιά εγώ με oc είμαι πολύ σταθερός στο bf4 άσε που είχα καιρό να παίξω νομίζω ότι διορθώθηκε αρκετά... μπορεί να είναι και η ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει σε όλες. Φιλος με 570dcuii επρεπε να ρίξει 10mhz απο το μαμά OC για να παίξει το παιχνιδι. Εμένα με 580 dcuii +200mhz ηταν μια χαρα, με Τιταν sli +50mhz game over, με sli off 1100 κομπλε. Βγάλε ακρη τώρα με αυτή την εταιρία :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά. Έχοντας μείνει πίσω και έχοντας χάσει επεισόδια δεν ξέρω ποια έκδοση BF4 να επιλέξω για αγορά. Ποιο πακετάκι αξίζει κατά τη γνώμη σας;

Πείτε και κανένα online store για digital download.

Τhanks! :D

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά. Έχοντας μείνει πίσω και έχοντας χάσει επεισόδια δεν ξέρω ποια έκδοση BF4 να επιλέξω για αγορά. Ποιο πακετάκι αξίζει κατά τη γνώμη σας;

Πείτε και κανένα online store για digital download.

Ουσιαστικά υπάρχουν δύο εκδόσεις:

1. BF4 digital

2. BF4 Premium Edition.

Στην 1 είναι μόνο το παιχνίδι. Αν θέλεις DLC τα πληρώνεις εξτρά και τα παίρνεις 1 (ή 2) εβδομάδες αργότερα από τους Premium.

Το 2 είναι το παιχνίδι και Premium Membership μαζί. Πρόσεξε, είναι Premium Edition και όχι σκέτο Premium ή Premium membership. Αυτά είναι εξτρά, και πρέπει να έχεις ήδη το παιχνίδι. Μπορείς να το πάρεις μετά, αλλά κοστίζει περισσότερο στο σύνολο.

Για τιμές, δες εδώ, αλλά δεν ξέρω αν το φθηνότερο είναι και αξιόπιστο:

AllKeyShop.com Buy Battlefield 4 Premium Edition CD KEY Compare Prices

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδιά εγώ με oc είμαι πολύ σταθερός στο bf4 άσε που είχα καιρό να παίξω νομίζω ότι διορθώθηκε αρκετά... μπορεί να είναι και η ιδέα μου

θα συμφωνησω με τον [MENTION=29541]AstraLgr[/MENTION] και εγω ειμαι πολυ σταθερος στο παιξιμο εχει να με πεταξει εξω εχω ξεχασει απο ποτε

επισης καρασταθερος και στα ρολογια μου στις giga 760 sli μου με boost μαμα 1200/1500 !!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον φιλο μοθ [MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] . ειμαι oc στα 1260 και δεν εχω κανενα προβλημα με το game. παιζει νερο και αμα με πεταξει θα με πεταξει απο ping :(

παιζω με τους beta 337.50 και εχω δει και αυξηση των επιδόσεων!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πακετάκι αξίζει κατά τη γνώμη σας;

Αυτη τη στιγμη ΚΑΝΕΝΑ.

Το game ειναι ακομα σε beta.

Εμεις δεν ξεραμε και μας επιασαν κοροιδα, εσυ πλεον δε θα εχεις δικαιολογια.

Πείτε και κανένα online store για digital download.

σκετο το παιχνιδι:

Battlefield 4 Origin Key - Battlefield Series

εαν εισαι αρκετα μαζοχας :p και θες και το premium:

(μονο το premium χωρις το game)

Battlefield 4 Premium DLC EA Origin Key - Battlefield Series

αν θες και τα 2 μαζι, game+premium

Battlefield 4 + Battlefield 4 Premium Service DLC (Bundle) | Origin Keys | SimplyCDKeys

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] ποσο πινγ εχεις στο σερβερ που παιζει τωρα?εγω στο δικο σου εχω 160!!! εγω εχω κανει φαστ παθ και παιζω σε σερβερ με 50-60 πινγ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλο το ΠΠΣΚ που έπαιξα αρκετά, μου έσκασε μόνο μια φορά στο τέλος γύρου. Μπήκα μετά και συνέχισε κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Όπως έγραψα και πριν, με ελάχιστες εξαιρέσεις, οι περισσότεροι γκρινάζουν από αδράνεια, επειδή το παιχνίδι είχε προβλήματα στην αρχή και τους έμεινε η τσαντίλα που έδωσαν 30, 40, 70€ και δεν το ευχαριστήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλο το ΠΠΣΚ που έπαιξα αρκετά, μου έσκασε μόνο μια φορά στο τέλος γύρου. Μπήκα μετά και συνέχισε κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Όπως έγραψα και πριν, με ελάχιστες εξαιρέσεις, οι περισσότεροι γκρινάζουν από αδράνεια, επειδή το παιχνίδι είχε προβλήματα στην αρχή και τους έμεινε η τσαντίλα που έδωσαν 30, 40, 70€ και δεν το ευχαριστήθηκαν.

αυτο ακριβως πιστευω οτι συμβαινει. ε δεν γινετε εμενα να με πεταει μια φορα τη βδομαδα και οι πιο πολλοι να κλαινε οτι δεν μπορουν καν να παιξουν. Χθες μπηκα σε ενα σερβερ και λαγαρε μπρος πισω με πηγαινε και βγηκα. Δεν ειπα ααα το παιχνιδι ειναι για το λουτσο κτλ.

Επισης το BF4 ειναι για μενα το καλυτερο ονλινε φπς εβερ.

υγ επιτελους επαναφερουν το squad απο το βφ3!!!!!!!:happy2:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] ποσο πινγ εχεις στο σερβερ που παιζει τωρα?εγω στο δικο σου εχω 160!!! εγω εχω κανει φαστ παθ και παιζω σε σερβερ με 50-60 πινγ

κοιταξε επειδη παιζω συγκεκριμενες πιστες εχω βαλει καποιες στα favorite μεχρι το πολυ 105 ping

και διαλεγω και παιζω συνηθως κοντα στα 65-75 απο αυτες που μου δινουν σταθερο ping ετσι δεν εχω καποιο θεμα

αλλα σε γενικες γραμμες αποφευγω τα μεγαλα ping

edit 1 σε αυτη που παιζεις τωρα μου λεει 60-61 ping απλα ειναι full προσπαθησα να μπω !!

εδιτ 2 μπηκα τελικα μια χαρα γρηγορη και σταθερη η πιστα !!

post-3216-1416078391,1274_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.