Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παντως τα crash με τις κλοκαρισμενες καρτες γραφικων καλα κρατουν, copy paste απο battlefield 3. Τολμησα να ξεχασω τις καρτες στα 1100 και μετα απο 10 λεπτα τσιμπησα ωραιοτατο directx error to the head. Μπραβο ρε παιδες εκει στην EA-DICE, καθε φορα που λεω να παρω το premium κατι γινεται και θυμαμαι γτ δεν το εχω παρει τοσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν server 64άρη και μετά μιλάμε

Απανταω εδω ωστε να μην τους χαλαμε το θεμα του COD

Ας το φτιαξουν και αυτοι ωστε να δουλευει και μετα μιλαμε.

Και εγω μπορει να λεω για 300αρι σερβερ και destruction και γραφικα και οπλα και, και .... και να δουλευει μονο στο lan της εταιρειας μου.

Μεχρι να φτιαχτει ωστε να δουλευει οπως πρεπει, παραμενει η χαρα του καθε randomα.

(Α, μην το ξεχασω. Ειναι και μια καλη πλατφορμα για να φτιαχνεις εντυπωσιακα cinematics.)

Τι ειπα; Να φτιαχτει; Δεν νομιζω. Την εχουν κανει ηδη για αλλου και γελανε με μας (βαζω πρωτο και μενα μεσα, ετσι; )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DqukTh4qql0]☼ BattleFAILED - Episode #2 Pre-Orders (GMod & Battlefield4 Machinima) - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Ας το φτιαξουν και αυτοι ωστε να δουλευει και μετα μιλαμε.

Το παιχνίδι δουλεύει μια χαρά. Έχει κάποια bugs όπως έχουν ΟΛΑ τα παιχνίδια και ειδικά τα online.

Συμφωνώ ότι στην αρχή έπαιζε σωστά μόνο με ATI+Win8, ενώ για τους υπόλοιπους είχε σοβαρά θέματα, αλλά πλέον διορθώθηκαν και εσείς έχετε μείνει με το αρχικό hype. Γράφετε όλη την ώρα για πρόβλημα στο netcode, που οι περισσότεροι δε γνωρίζετε τι είναι code. Καραμελίτσα. Η Dice και το ΒF4 δε φταίνε που εσύ έχεις 50ms, ο άλλος 5 και κάποιοι άσχετοι μπαίνουν με 100-200-400, ούτε που η Gameservers στριμώχνει 100 64ρηδες σε ένα μηχάνημα και τις ώρες αιχμής lagάρουν σαν τρελοί.

Επιλέγεις καλούς servers, κατά προτίμηση 48ρηδες, ή 64ρηδες που δεν παρουσιάζουν πρόβλημα και παίζεις μια χαρά.

Παίζεις λίγο με το network smoothing factor και το προσαρμόζεις στο ping σου.

Άλλωστε, όπως είδες και στο video που μπήκε σε 3 διαφορετικά threads, το lag είναι γενικό θέμα και υπάρχει παντού, δεν είναι προνόμιο του BF4. Όπως εξηγούσα και στον [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] τις προάλλες, που μου έλεγε για το cover lag, ναι υπάρχει, αλλά το έχουν όλοι. Αυτό σημαίνει ότι παίζεις με τους ίδιους όρους. Όπως τρώνε εσένα ενώ έχεις κρυφτεί, τρως κι εσύ κάποιον άλλον.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι έχει πέσει τρελή δουλειά στην ισορροπία του παιχνιδιού, δεν υπάρχει M16 στο παιχνίδι, δεν σου χαλάει το παιχνίδι ένα ελικόπτερο ή ο GreekKiller με το αεροπλάνο και ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από ότι στο 3. Το παιχνίδι έχει γίνει πιό δύσκολο, δε βλέπεις κάτι 120:0 που έβλεπες στο 3 όταν έπαιρνε ο Άκης το άρμα, κλπ.

Δε λέω ότι δε χρειάζεται βελτιώσεις, αλλά ίσως αυτές που θέλω εγώ, να μην αρέσουν σε άλλους κι αντιστρόφως. Κανένα παιχνίδι δε μπορεί να τους ικανοποιήσει όλους. Το να συγκρίνουμε όμως μήλα με πορτοκάλια, είναι άστοχο.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι δουλεύει μια χαρά.
Μεχρι να φτιαχτει ωστε να δουλευει οπως πρεπει, παραμενει η χαρα του καθε randomα.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι έχει πέσει τρελή δουλειά στην ισορροπία του παιχνιδιού, δεν υπάρχει M16 στο παιχνίδι

QqvblIo.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.