Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μιας και βλέπω πολύ AMD να πω ότι με την GTX 770 εδώ και μήνες τρέχει το παιχνίδι νεράκι με Win 7 - Resolution Scale στο 150% και mixed ρυθμίσεις

gfh7.jpg

AVG Fps σε όλες τις πίστες πάνω από 70 fps

Αν είχα win 8 θα έτρεχε αρκετά καλύτερα λογικά.

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν παιζω bf4 βαζω το smooth στο 15 για να απολαμβανω τελειως νερο την κινηση.Ε ενω με mantle πλεον παιζει χωρις να κοβει καθολου ,το smooth ειτε το βαλεις 100 ειτε 0 παει χωρις να εχεις βαλει καθολου.Οποτε 2η προσπαθεια mantle off πισω στο DX11.

για 60 - 70 ping πόσο πρέπει να βάλω το Net κάτι ....

Link to comment
Share on other sites

Το resolution scale τι ακριβώς κάνει; :hmm:

είναι σαν να αυξάνει την ανάλυση οθόνης. Κάνει την εικόνα πιο ευκρινή αλλά με τεράστιο κόστος στα fps

νομίζω το 200% είναι σαν να έχει ανάλυση 2560X1440 ή 4Κ δεν θυμάμαι ακριβώς.

Εγώ το βάζω εκεί γιατί με βολεύει στην ευκρίνεια σε μακρινές αποστάσεις

Αλλά γούστα είναι αυτά φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυξήσεις το resolution scale πάνω από το 100% τότε είναι ισοδύναμο του Supersampling. Στο 200% ουσιαστικά renderαρεις για 4K.

Προσωπικά το έχω στο 150% και τα υπόλοιπα λίγο ψηλότερα(high-ultra) από τον [MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] και έχω πάνω από 70 παντού, αλλά είμαι σε 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αν αυξήσεις το resolution scale πάνω από το 100% τότε είναι ισοδύναμο του Supersampling. Στο 200% ουσιαστικά renderαρεις για 4K.

Προσωπικά το έχω στο 150% και τα υπόλοιπα λίγο ψηλότερα(high-ultra) από τον [MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] και έχω πάνω από 70 παντού, αλλά είμαι σε 8.1

ίσως πρέπει να δοκιμάσω τα 8άρια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βρεθει λυση για τα freezes και το sound loop?

Πριν το update ημουν μια χαρα και τωρα με το που μπαινω σε καθε πιστα κολλαει...

Δοκιμασα και επιδιορθωση και update το punkbuster αλλα τπτ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βρεθει λυση για τα freezes και το sound loop?

Πριν το update ημουν μια χαρα και τωρα με το που μπαινω σε καθε πιστα κολλαει...

Δοκιμασα και επιδιορθωση και update το punkbuster αλλα τπτ!!

Και γω το ίδιο προβλημα εχω. Με πεταει μια φορα στους 3 γυρους, επισης καθε φορα στον πρωτο γυρο δεν εχω ηχο!!!

Αντι για καλο, για κακο τα κανουν τα update..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βρεθει λυση για τα freezes και το sound loop?

Πριν το update ημουν μια χαρα και τωρα με το που μπαίνω σε καθε πιστα κολλαει...

Δοκιμασα και επιδιορθωση και update το punkbuster αλλα τπτ!!

Είμαστε δυο,

Είμαστε τρεις,

Είμαστε χίλιοι δεκατρείς!

Που δεν μπορούμε να παίξουμε μια πίστα!

Γιατί η DICE γουστάρει βίτσια!

(Όλοι μαζί παιδιά!!!)

ΓΙΑΤΙ Η DICE ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΒΙΤΣΙΑ!!!

Προσωπικά το παράτησα το παιχνίδι..

Εν αναμονή Titanfall, ξαναπέρασα Planetside 2 να χω τπτ να περνάει η ώρα, χωρίς καντήλια κι επικλήσεις στις μεγάλες δυνάμεις του Σύμπαντος...

Αν και όταν το φτιάξουν το ρημάδι (όταν με το καλό βγει το 5 δλδ :p ) θα με ξαναδούν..

JCDenton over and out :p

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το battlelog τα έπαιξε και λέει ότι είμαι level 0:tomato::suicide:

i60jd3z.png

τελικά με κάθε update αντί να βελτιώνεται χαλάνε και ότι κουτσα η στραβά δουλεύει

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το battlelog τα έπαιξε και λέει ότι είμαι level 0:tomato::suicide:

i60jd3z.png

τελικά με κάθε update αντί να βελτιώνεται χαλάνε και ότι κουτσα η στραβά δουλεύει

Και δεν χαιρεσε?? :) :)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3Q4htpIqibU]ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ "ΦΑΝΕΡΟΣ ΠΡΑΚΤΩΡ ΘΟΥ-ΒΟΥ 000" (ΟΛΟΚΛΗΡΗ) ΒΕΓΓΟΣ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το battlelog τα έπαιξε και λέει ότι είμαι level 0

Αυτό δεν είναι καινούριο, γινόταν και στο 3. Συνήθως συμβαίνει όταν έχει πέσει η κεντρική βάση και δε μπορεί να τραβήξει τα stats. Μη σε ανησυχεί, θα επανέρθει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ολα αυτα,με τα κρας τα σαουντ λουπ τα οτι ναναι ''μπαλανς'' ελικοπτερων οπλων κλπ, η εταιρεια μου δινει την εντυπωση του αποκεφαλισμενου κοτοπουλου που τρεχει απο δω και απο κει σα παλαβο χωρις στοχο μεχρι να πεθανει. :bye:

δεν υπαρχει ενας ερωτευεμενος ,με τη δουλεια του, παλαβος εγκεφαλος να τους βαλει τα ορια και να τους κοπαναει με το βουρδουλα οταν κανουν μαλακι@.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέματα με τα 7, όπως έγραψα, που όμως ήταν τα ίδια και για το CoD, οπότε δε ρίχνω το φταίξιμο στο παιχνίδι.

Με τα 8.1 που έβαλα πάλι, μπορώ να πω ότι δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Ούτε crashes, ούτε κάποια κουλά, ούτε τίποτα περίεργο, πέραν των γνωστών net-related, που ειδικά εγώ με τα 2mbits και την ασύρματη σύνδεση, δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.