Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ενταξει κλασικα καποιο πιτσιρικι ανοιξε το κουτι πηρε το code το γραψε στο κινητο και γεια σας.Σκεφτομαι και το πιο τραγικο καποιος που δουλευει εκει αλλα too much για ατομο που πληρωνετε να κανει τετοια γυφτια.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει κλασικα καποιο πιτσιρικι ανοιξε το κουτι πηρε το code το γραψε στο κινητο και γεια σας.Σκεφτομαι και το πιο τραγικο καποιος που δουλευει εκει αλλα too much για ατομο που πληρωνετε να κανει τετοια γυφτια.

Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα. Το cd όμως δεν ήταν ελεύθερο. Ήταν μέσα σε σκληρό κουτί από αυτά που είναι με τους ανιχνευτές για να χτυπάνε όταν βγαίνουν από το μαγαζί. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να το ανοίξει ένα πιτσιρίκι και να το ξανατοποθετήσει χωρίς να το δει κανένας υπάλληλος...

Βέβαια στην Ελλάδα όλα γίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Πως να το ανοίξει ρε παιδιά το πιτσιρίκι; Είναι μέσα σε ειδικές συσκευασίες για να μην ανοίγονται και να μην κλέβονται. Δεν υφίσταται αυτό που λέτε.

Το άνοιξε υπάλληλος ΠΡΙΝ το βάλει στο ράφι, πήρε τον κωδικό και μετά επειδή κανείς δε θα μπορεί να αποδείξει ποιός το έκανε, απλά θα δώσουν άλλο στον [MENTION=14033]KostasNK[/MENTION].

Τώρα, αν μπορούν να γνωρίζουν ποιός το έκανε, απλά θα χάσει τη δουλειά του για 40€. Ας πρόσεχε. Κάποιος πιό τίμιος θα πάρει τη θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Ας αρχήσω με το Single Player.. (μια μικρή αναφορά)

Δεν περίμενα τίποτα παραπάνω από ένα 5ωρο Gameplay, Πέρασα ευχάριστα την ώρα μου, αν και θα ήθελα το συγκεκρίμενο να έχει και κάτι παραπάνω, άς είχε άλλες 5 ώρες Gameplay η άλλα 2 Mission (άν και θα ήθελα ακόμα πάραπάνω αλλά πόσο? τι παραπάνω να βάζανε και αυτοί).

Σε αντίθεση με το COD: Ghosts που ήταν (προσωπική μου γνώμη πάντα) πολύ πιο διασκεδαστικό/Ενδιαφέρον και με κράτησε πιο πολύ σε αγωνία σαν σενάριο από αυτό το Battlefield 4 αλλά και σαν χώρο αλλά και σε Gameplay..

Yeap, ιδια ακριβως "αίσθηση" και εδώ για τα SP BF4 και COD. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως να το ανοίξει ρε παιδιά το πιτσιρίκι; Είναι μέσα σε ειδικές συσκευασίες για να μην ανοίγονται και να μην κλέβονται. Δεν υφίσταται αυτό που λέτε.

Το άνοιξε υπάλληλος ΠΡΙΝ το βάλει στο ράφι, πήρε τον κωδικό και μετά επειδή κανείς δε θα μπορεί να αποδείξει ποιός το έκανε, απλά θα δώσουν άλλο στον @KostasNK.

Τώρα, αν μπορούν να γνωρίζουν ποιός το έκανε, απλά θα χάσει τη δουλειά του για 40€. Ας πρόσεχε. Κάποιος πιό τίμιος θα πάρει τη θέση του.

Και εγώ κάτι τέτοιο μυρίζομαι. Κανονικά θα πρέπει να μπουν και να βρουν σε ποιό account χρησιμοποιήθηκε και να έχει τις κυρώσεις. Τουλάχιστον να του αφαιρεθεί η δυνατότητα χρήσης του software το οποίο δεν αγόρασε...

Το πρώτο dvd είχε και δαχτυλιές επάνω και μια πολύ ελαφριά γρατζουνιά. Έκανα τη βλακεία και το καθάρισα πριν το βάλω στο tray...

Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω παλαιοτερα απο πλαισιο με το counter strike source...

ευτυχως με το steam ειχα βρει ακρη πιο αμεσα...

μου ειχαν ζητησει να τους στειλω φωτογραφια απο αποδειξη αγορας (ευτυχως ηταν καποιων ωρων πριν)και του κουτιου με το serial και μου ειχαν δωσει επι τοπου νεο κλειδι...

Πλαισιο gtp...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω παλαιοτερα απο πλαισιο με το counter strike source...

ευτυχως με το steam ειχα βρει ακρη πιο αμεσα...

μου ειχαν ζητησει να τους στειλω φωτογραφια απο αποδειξη αγορας (ευτυχως ηταν καποιων ωρων πριν)και του κουτιου με το serial και μου ειχαν δωσει επι τοπου νεο κλειδι...

Πλαισιο gtp...

Και εγώ είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να γίνει έτσι αλλά ατύχησα...

Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν την πάπια στο πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να γίνει έτσι αλλά ατύχησα...

Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν την πάπια στο πλαίσιο;

Υπαρχει παντα αυτη η περιπτωση, ειναι σε ποιον μ@λ@κα θα πεσεις εκει, αλλα θα πρεπει να εισαι αμειλικτος.

Εχε υπ΄οψιν σου οτι θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.

Το ιδιο βεβαια ισχυει και απο την πλευρα τους.

Καλη τυχη και μην ξανασχοληθεις με δαυτους.

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να γίνει έτσι αλλά ατύχησα...

Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν την πάπια στο πλαίσιο;

Απλα με τη βοηθεια του θεου γμτςτμπ .μην τους αφησεις περιθωριο,αυτη τη στιγμη πινουν και τρωνε στην υγεια σου.Παρε ενα τηλφ πρωι πρωι με το που ανοιγουν για να παρουν το μηνυμα της βομπας που κανει τικ τακ μεσα σου.κοιταξε να δεις (πες τους) ''το πενηνταρικο που σου δωσα τις προαλλες ητανε πλαστο?''(μετα το τι ενοειτε κυριε που θα πει στην αρχη) θα απαντησει ''οχι ηταν κανονικο γιατι ρωτατε?'' και συ θα πεις ''τοτε γιατι ρε γμτ τ μπ μου δινεις χρησιμοποιημενο κωδικο παιγνιδιου? ερχομαι τωρα κατω''

εδω κλεινεις το τλφ πριν προλαβει να απαντησει,το μηνυμα το ελαβε.

οταν πας κατω δε θα κατσεις να τους πιασεις κουβεντα και διαλογο το ειδα το κουτι με δαχτυλιες χωρις ζελατινες κλπ αλλο που δε θελουν.τα πραγματα ειναι απλα ''πηρα αυτο δε δουλευει τελος.η καντο να δουλεψει η δωσε μου αλλο.'' *εγω θα κουβαλαγα και τον πυργο χωρις την οθονη κατω για να τους λυθουν οι αποριες και να το κανουν να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να γίνει έτσι αλλά ατύχησα...

Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν την πάπια στο πλαίσιο;

στο support σου ειπαν οτι εγινε activate 5/11/13 ,εσυ το αγορασες (αν δεν κανω λαθος) Παρασκευη 9/11/13 που φαινεται και στην αποδειξη.Οποτε μονο αν εισαι ο μαντης Καλχας θα μπορουσες να το ειχες κανει activate.

Κανε και print τον διαλογο με το support της εταιριας και παρε το μαζι σου να τους το τριψεις στην μουρη.

Οσο αφορα τις δικες τους διαδικασιες φανταζομαι οτι το μαγαζι εχει καμερες οποτε θα ελεγξουν τις μερες γυρο απο την 5/11 ποιος το πηρε (αν και νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι και τοσο εξυπνος αυτος που το πηρε οποτε θα το ενεργοποιησε αυθημερον).

Καλα ξεμπερδεματα! :flower:

Link to comment
Share on other sites

SSD Vs HDD η διαφορά τεράστια δυστυχώς:

45sec χρειάζεται ο SSD ενώ ο HDD 1,5 min

Ένας από τους λόγους που ξεκίνησα να διαβάζω ήταν μπας και βγάλω άκρη με το πολύ αργό Load που μου κάνει...

Εν μέρη βρήκα απάντηση στο ότι πολύ πιθανών να οφείλετε στο HDD drive μου, πράγμα που μέσα στις επόμενες ημέρες και You.gr θέλοντος θα το διαπιστώσω από πρώτο χέρι μιας και συμπτωματικά έχω παραγγείλει έναν SSD όπου τον προορίζω για λειτουργικό και κατ' επέκταση θα κάνω εγκατάσταση εκεί και το BF4...

Όμως...

Δεν μπορώ να πω ότι αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το video, εκτός αν εγώ κάνω λάθος και όντως είναι το ίδιο πράγμα και εδώ έρχεται η γνώση σας και η διάθεση σαν να μου το εξηγήσετε...

Το λοιπόν... Ναι όντως όταν επιλέγω σε ποιο server θέλω να συνδεθώ κάνει αρκετή ώρα μέχρι να "φορτώσει", όποτε σύμφωνα με το video με την αλλαγή σε SSD το θέμα αυτό θα βελτιωθεί...

Όμως αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι στην δική μου περίπτωση "μένει" πολύ ώρα στην οθόνη με την φωτογραφία της πίστας παίζοντας την μουσική όπου μάλιστα τις περισσότερες φορές το κομμάτι που παίζει κάνει loop για παραπάνω από 3-4 φορές μέχρι να καταφέρει να ξεκινήσει το παιχνίδι...

Το χειρότερο δε είναι ότι αρκετές φορές αποτυγχάνει να ξεκινήσει με αποτέλεσμα να κάνω ξανά όλη την διαδικασία και εννοείτε να "τρώω" στην μάπα όλο αυτόν το χρόνο που χρειάζεται για να συνδεθώ, να "φορτώσει" και να μπορέσω να παίξω...

Πιστεύεται με τα παραπάνω που περιγράφω είναι όντως πρόβλημα "αργού" HDD ή μπορεί να είναι κάτι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.