Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

με την 760 μου με win 8.1 64 pro ρυθμιση ολα high με το χερι και 2Χ msaa παιζω πολυ καλα και σταθερα σε 1680Χ1050 σε οτι πιστα και αν επαιξα μεχρι τωρα !! κατι dll μου μου λειπανε αρχικα και μου εβγαζε αφαλμα αποκατασταθηκαν !! και ολα ok!

απο crash μετραω μονο 1 μεχρι στιγμης !!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έλεγε ότι τα 4 GB ram είναι αρκετά ? Εχω μόνο 1 στην κάρτα γραφικών και 8 στο σύστημα. Χθες αν δεν έκλεινα Skype, iTunes, torrent και reset τον Firefox, είχα ram usage πάνω από 7.5 gb , και τo παιχνίδι άρχιζε να παρουσιάζει κολλήματα.Όταν τα έκλεισα αγγιζα τα 7 gb.

Off topic

Γιατί τo Skype, ακόμα και με κλειστά όλα τα παράθυρα τρώει τόσο πολύ μνήμη ???

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα το SP.

1080p Ultra preset, Win7 64b, μαξιμουμ συνολικο usage RAM κατι λιγοτερο απο 3600MB, max VRAM usage κάτι λιγοτερο απο 1900ΜΒ. Αν κάποιος τρελλος σε αυτες τις ρυθμισεις/αναλυση βάλει το resolution scale στο μαξιμουμ 200% θα δει περιπου 3Gb VRAM usage.

Ωραία γραφικά, συνολικα το γουσταρα πολύ περισσοτερο απο το SP του BF4...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα cpu spikes με αποτέλεσμα να παγώνει το game για κλασματα του δευτερολέπτου.

Αυτά σε windows 8 x64(δεν έχω περάσει τα 8.1 ακόμα) με 4gb ram και 2 gb pagefile.

Μόλις άλλαξα το pagefile σε "system managed" το game έγινε smooth.:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα cpu spikes με αποτέλεσμα να παγώνει το game για κλασματα του δευτερολέπτου.

Αυτά σε windows 8 x64(δεν έχω περάσει τα 8.1 ακόμα) με 4gb ram και 2 gb pagefile.

Μόλις άλλαξα το pagefile σε "system managed" το game έγινε smooth.:T:

Το τελευταίο πώς το κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION]

Δεξι My Computer -> Properties -> Αριστερα Advance System Settings -> Performance Options -> Virtual Memory -> Change και επιλεγεις system managed size.

Θα σου δεσμευσει αναλογα με τη ποσοτητα RAM που εχεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πιο εκνευριστικό αυτή τη στιγμή είναι που δεν έχει queue στους servers. Για να μπεις να παίξεις με παρέα, πρέπει να είστε όλοι μαζί και να μπείτε σε άδειο server, διαφορετικά δεν υπάρχει περίπτωση. :boxed:

Χώρια που δε βλέπεις ποιοί παίζουν ή πόσα tickets μένουν για να ξέρεις αν αξίζει να περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πιο εκνευριστικό αυτή τη στιγμή είναι που δεν έχει queue στους servers. Για να μπεις να παίξεις με παρέα, πρέπει να είστε όλοι μαζί και να μπείτε σε άδειο server, διαφορετικά δεν υπάρχει περίπτωση. :boxed:

Χώρια που δε βλέπεις ποιοί παίζουν ή πόσα tickets μένουν για να ξέρεις αν αξίζει να περιμένεις...

Αυτό (ειδικά αν παίζεις με άλλα 3-4 άτομα και μπαίνουν οι μισοί μέσα), και τα DC/crash είναι τα πιο σημαντικά...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτά τι τα λέτε;Να ακυρώσω την παραγγελία; :p

Eντωμεταξύ το παιχνίδι ήταν στο κατάστημα Καλλιθέας από σήμερα, αλλά εγώ προτίμησα να πάω στο Αllou με τη γυναίκα και τις αδερφές τις...

(Real sisters και πολύ μικρές για σας ανώμαλοι Λαμπήδες!!! )

Μου στείλανε μήνυμα να πάω να παραλάβω κατά τις 2 βέβαια κι ήμουν ήδη Ρέντη αλλιώς..

Νόμιζα κιόλας θα προλάβω στο γύρνα να το τσιμπήσω αλλά κλείνουν στις 16:30 αυτοί και δεν το ξερα... :tomato:

Αύριο ξέρει κανείς αν ανοίγουν τα Eshop-ια;;

Αλλιώς από Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Ε μέχρι τη δευτέρα μπορεί να έχουν λύσει κανένα πρόβλημα,είτε το rubber banding είτε τα server crash,οπότε καλύτερα που δεν πρόλαβες να το πάρεις σήμερα. :p

Όσον αφορά το αν η ram frequency επηρεάζει το performance,δείτε αυτό το thread.

http://www.overclock.net/t/1438222/battlefield-4-ram-memory-benchmark/50

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω, παίζω, παίρνω rank, τελειώνει το παιχνίδι και πριν μπει στο επόμενο κολλάει εντελώς. Restart το pc (ούτε ctrl-alt-del δεν έπαιζε), μπαίνω battlelog, δεν υπάρχει ούτε το score ούτε το battle report... :boxed:

Κοίτα να δεις λέω, εμένα έσκασε, ο server έχασε τα socres...;

Πάω στο προφίλ ενός φίλου που παίζαμε μαζί, ούτε σε εκείνον υπήρχε το battle report... Χαμένα όλα... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.