Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

For those waiting on the open beta to start that are running W7 but have W8 licenses laying around, I'd recommend using this time to upgrade to W8.

On my sig machine

W7: 45-80 fps with 80 being a rarity

W8: 70-120 fps with trips into the century bracket being quite frequent.

Might get lucky and the open beta will also come with an update to fix the poor resource utilization under W7

Intel i7 3770K

Asus P8Z77-V Pro

2x8GB DDR3 1600

2xGTX 680 2GB (SLI)

240GB Intel 520 SSD

160GB Corsair Force SSD

Corsair TX750

* εχω win 8 αλλα δεν τα βαζω

* εχω 400 ευρω καρτα γραφικων αλλα δεν βαζω beta drivers για να παιξω

πουλα το χρεπι και παρε ps4 να υσηχασουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δε θελω να αλλαζω drivers για beta! Οταν βγει το full game θα βαλω τους official!

Τωρα οσον αφορα τα W8 το θεμα ειναι ψυχολογικο. ΔΕ ΤΑ ΘΕΛΩ!!!:p

Επισης νομιζω οτι ειναι φοβερη μανουρα να βαλεις τα 8, θελει format? Πως ακριβως γινεται? Επισης μολις βαλω το upgrade και κανω αλλαγη motherboard και μου ζητησει ξανα activation θα πιασει ή θα τη φαω στον κ@λο???

#Edit

Τωρα που το σκεφτομαι, ολο το setup εχει win7 drivers, αν βαλω τα 8 θα δουλευουν ολα? Motherboard, network, usb κλπ??

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε ενα μεγαλουτσικο partition και χωσε την trial που ειναι τζαμπε. οτι driver παιζει στα 7 99% παιζει και στα 8. θα το κανω κι εγω το βραδυ γιατι ουτε με τους beta ουτε με το priority tweak ειδα φως

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε. Σιγα μην αρχισω ολη αυτη τη βαβουρα για να παιξω ενα παιχνιδι! Δεν πειραζει.

Σε παρακαλω, αν βαλεις τα 8αρια πες μου πως συμπεριφερονται γενικοτερα οι Drivers, μηπως τα εγκαταστησω μονιμα(αν και νομιζω οτι μονο στο BF4 θα εχει perf boost το λειτουργικο και πουθενα αλλου.)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με τους παλιους drivers που εχω ακομα 320.08 επαιζε 60-100fps. Σκαμπανεβασματα πολλα.

Επισης στο μερος οπου ειναι η μονιμη σκονη επαιζε 50-60fps

Γενικοτερα δεν ειχε πολλα κολληματα περα απο περιστασιακο stutter, αλλα τιποτα που να με χαλασε πολυ. Θαρρω με το release θα ειναι πολυ βελτιωμενη η φαση.

Η GPU μου ειχε 90% load και 1750 περιπου vram με 2x MSAA το απο κατω sto low και ambient off. Textures ultra, lightning ultra και ολα τα αλλα HIGH.

ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

Δεν ακουγα κανεναν συμπαικτη μου! Λειτουργει κανονικα το headset μου. Μηπως απλα δεν ηθελαν να μιλησουν?? lol

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σύστημα να ξεκλειδώνεις κάποια attachment μόνο με battlepacks(και μάλιστα με τυχαία σειρά)είναι μέγιστη μ@@@@α.

Άνοιξα και τα 4 battlepacks που δικαιούσαι στη beta,και το m40a5 που παίζω κυρίως,θα μείνει χωρίς laser sight και χ6 scope...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Τα περιμενα χειροτερα τα πραγματα. Ειδικοτερα αφου εχω και παλιους Drivers, περιμενα προβληματα πολλα. Εντυπωση μου κανει.

Επισης κατι που ξεχασα να πω, ειναι οτι ξεχνουσε τα attachments μου και οποτε πεθαινω με βγαζει με default. Α! Και για να πω και κατι για το παιχνιδι, ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το 3.

Πανικος απο παντου ρε, πεθαινω σαν μυγα, ελικοπτερα, tanks, βαρκες μεσα στο νερο να μου πετανε δεν ξερω και γω τι.

#Edit

Θελω ψυξη. Το stock cooler αφηνει τη CPU στους 78 βαθμους. Τι προτεινετε? Η80?

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν στο PC B

Windows 7

Ανάλυση 1680

amd 955 @3.6

μνήμες στα 1800

κάρτα γραφικών 7870 stock

driver 13.4

όλα ultra παίρνω περίπου 45-50 fps

driver beta 13.10

Spikes everywhere...!!!

Βέβαια μου πέταξε στην εγκατάσταση ότι κάποιο αρχείο δεν είναι υπογεγραμμένο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πληρωνουμαι ενα παιχνιδι για να το παιζουμε βετα τεστερς? γιατι δεν μ καθεται καλα αυτο? μηπως θα επρεπε να μας πληρωνουν η τουλαχιστον να το διναν φρεε τουλαχιστον το βετα?

Link to comment
Share on other sites

Παντως πληρωνουμαι ενα παιχνιδι για να το παιζουμε βετα τεστερς? γιατι δεν μ καθεται καλα αυτο? μηπως θα επρεπε να μας πληρωνουν η τουλαχιστον να το διναν φρεε τουλαχιστον το βετα?

Δωρεάν είναι το beta.

Έπρεπε να πληρώσεις αν ήθελες να παίξεις beta μόνος σου 3 (τρεις) ολόκληρες μέρες πριν από το free..

Link to comment
Share on other sites

Παντως πληρωνουμαι ενα παιχνιδι για να το παιζουμε βετα τεστερς? γιατι δεν μ καθεται καλα αυτο? μηπως θα επρεπε να μας πληρωνουν η τουλαχιστον να το διναν φρεε τουλαχιστον το βετα?

πληρωσες για το beta? :slap:

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

ουτε για early access πληρωσε κανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.