Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αυτό είναι το θέμα, στο BF3(ελπίζω όχι και στο 4) αντί να διασκεδάζεις νευριάζεις. Είναι feature των αγαπημένων μας dice devs.

φιλε, δεν μπορει ενα παιχνιδι να αρεσει σε ολους.

η λυση στο προβλημα ειναι πολυ απλη: αν δεν σου αρεσει κατι μην το παιζεις.

και μην το αγοραζεις.

εδω εχουμε να κανουμε με ατομα που ξερουνε οτι ενα παιχνιδι δεν θα τους αρεσει, οτι το φτιαχνουνε τσαρλατανοι και το πουλανε απληστοι, οτι ειναι φτιαγμενο για παιδακια, οτι ειναι bugfield, οτι, οτι, οτι (βαλε οτι θες) και ομως ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝΕ.

η ψυχιατρικη σηκωνει τα χερια ψηλα.

και η αχρηστη ΕΑ/DICE θα τους τα παρει τα φραγκα (δυο τρεις φορες, οσα premium και DLCs και αν βγαλει αυτοι θα βριζουνε ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ).

τι να λεμε τωρα;

αβυσος η ψυχη του ανθρωπου... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

To ότι στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος δε σου περνάει από το μυαλό έτσι...;

μου περναει.

απλα καποιοι εχουνε εμμονη και στεκονται αποκλειστικα στο τυφλο ματι.

αν καποιος δεχεται οτι το παιχνιδι ειναι το καλυτερο multiplayer shooter που υπαρχει αυτη την στιγμη και απλα κριτικαρει καποια σφαλματα του ή κατι που δεν του αρεσει, τοτε ειναι ολα καλα.

αλλα εδω εχουμε φτασει καποιοι αποκλειστικα και μονο να κραζουνε. να μην βρισκουνε τιποτα καλο.

και εσενα πρεπει να σου περναει απο το μυαλο οτι καποιοι θεωρουνε το BF3 τυφλο και (ακουσον ακουσον) το ravaged ή το rohos τελεια. σε αυτους κυριως απευθυνομαι.

και σε αυτους που δεν παιζουνε το παιχνιδι επειδη τους αρεσει αλλα για να την σπασουνε σε (συγκεκριμενους) αλλους.

διασκεδαζουνε με αυτον τον τροπο.

εγω αγορασα παιχνιδια που δεν με διασκεδαζουν πια (MW3 και rohos απο shooters)

εχω λογους που δεν μου αρεσουνε και δεν τα παιζω πια. ο κυριοτερος ειναι ιδιος με τον δικο σου λογο φιλε: οτι το BF3 με ολα του τα ελατωματα ειναι μονοφθαλμο ενω αυτα ειναι τυφλα...

αν παω και τα ξαναγορασω ποιος θα φταιει; το παιχνιδι που δεν ειναι αυτο που θελω ή εγω που δεν ξερω τι θελω;

εχω εναν γνωστο που με ειχε πριξει με τον commander: "το bf3 ειναι για παιδακια, δεν εχει commander" κλπ.

βγαινει λοιπον το BF4 με commander. θα περιμενα να πει εστω ΜΙΑ καλη κουβεντα για αυτο και μονο (και ας κραξει για τα υπολοιπα)

μαντεψε ομως: τσιμουδια δεν εβγαλε. σαν καλο κορακι το εκανε γαργαρα και συνεχισε να κραζει για αλλα θεματα που θεωρει (απο videos του closed alpha που ειδε εδω και εκει) οτι ειναι ΓΤΠ (αλλα θα παει κανονικα ταμειο και θα το αγορασει...). εγω αυτο το ατομο το ονομαζω ΧΗΡΑ και προκαταλλειμενο. sorry about that :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

φιλε, δεν μπορει ενα παιχνιδι να αρεσει σε ολους.

η λυση στο προβλημα ειναι πολυ απλη: αν δεν σου αρεσει κατι μην το παιζεις.

και μην το αγοραζεις.

εδω εχουμε να κανουμε με ατομα που ξερουνε οτι ενα παιχνιδι δεν θα τους αρεσει, οτι το φτιαχνουνε τσαρλατανοι και το πουλανε απληστοι, οτι ειναι φτιαγμενο για παιδακια, οτι ειναι bugfield, οτι, οτι, οτι (βαλε οτι θες) και ομως ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝΕ.

η ψυχιατρικη σηκωνει τα χερια ψηλα.

και η αχρηστη ΕΑ/DICE θα τους τα παρει τα φραγκα (δυο τρεις φορες, οσα premium και DLCs και αν βγαλει αυτοι θα βριζουνε ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ).

τι να λεμε τωρα;

αβυσος η ψυχη του ανθρωπου... :p

Άλλο δεν μου αρέσει και άλλο μου αρέσει αλλά δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ(η και να το υποστηρίξω) όπως θα έπρεπε εξαιτίας κάποιον προβλημάτων που ποτέ δεν λύθηκαν. Το ότι δηλαδή πεθαίνεις πολλές από τις φορές, ενώ είσαι πίσω από cover δεν είναι κάτι το οποίο θα έπρεπε να έχουν λύσει; Ναι φταίει η διαφορά ping αλλά στο CS π.χ και με 200ms να έπαιζες αυτά δεν γινόντουσαν.

Ειδικά σε ένα τέτοιο fps που το cover παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αυτό το θέμα δεν θα έπρεπε να υπάρχει.

Εδώ άτομα που έπαιζαν BF2 για χρόνια έπαθαν με αυτά που είδαν και την χαοτική διαφορά και δεν υποστήριξαν το BF3.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5325]Zenor[/MENTION]

φιλε καταλαβαινω τι εννοεις. απλα εγω δεν εκνευριζομαι. αν κατι για μενα σε ενα παιχνιδι ειναι τοσο εκνευριστικο τοτε δεν παιζω.

δεν εχω παιξει CS (δεν νομιζω πως θα μου αρεσε επειδη δεν μου αρεσει τοσο πολυ το hip fire) και δεν μπορω να σου απαντησω.

βρηκα καπου ενα αρθρο που νομιζω πως εξηγει τι συμβαινει γενικα με το hit registration και ποια φιλοσοφια επελεξαν στο BF3.

νομιζω οτι αξιζει κανεις να το διαβασει.

χωρις να κανω τον ειδικο και τον βετερανο (ειμαι πολυ νεος στα shooters, το πρωτο mp που αγορασα ητανε το mw3, ειχα παιξει και λιγο mohaa παλιοτερα σε λογ/μο φιλου) νομιζω οτι η προσεγγιση του BF3 ητανε καλη επιλογη.

BF3 Hit Detection Investigated ~ Girl Nerd's Battlefield 3

καποτε ο patentman εγραφε στο adslgr οτι "οσα περισσοτερα ξερεις τοσο λιγοτερα απολαμβανεις". βλεποντας λοιπον καποιους εδω μεσα που ειναι βετερανοι και ξερουνε ΠΟΛΛΑ απο netcode και gaming development να ειναι τοσο μιζεροι και να διασκεδαζουν ελαχιστα εως καθολου, χαιρομαι που ειμαι ασχετος και μακαρι να παραμεινω παντα ετσι ωστε να διασκεδαζω και να μην χαλιεμαι οταν παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη μου :)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η προσεγγιση του BF3 ητανε καλη επιλογη.

Συμφωνα δηλαδη με το αρθρο πρεπει να τους πουμε και ευχαριστω που το tickrate ειναι κλειδωμενο χαμηλα και τα server files τα εχουν οι GSP αποκλειστικα ?

Bitch please ......

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα δηλαδη με το αρθρο πρεπει να τους πουμε και ευχαριστω που το tickrate ειναι κλειδωμενο χαμηλα και τα server files τα εχουν οι GSP αποκλειστικα ?

Bitch please ......

η EA και η DICE δεν χρειαζονται το ευχαριστω σου.

τα λεφτα σου θελουνε. θα τα εχουνε και το ξερουνε...

προσωπικα τους λεω ευχαριστω επειδη με 70 ευρα μου εχουνε προσφερει 600 ωρες διασκεδασης (μεχρι στιγμης)

εσυ αν τους ευχαριστησεις θα πει οτι εισαι ψιλομαζοχα (που δεν νομιζω οτι εισαι ΚΑΙ αυτο. μπορει να δειχνεις αλλα κατα βαθος δεν εισαι... :p)

εισαι ομως καλος (και σταθερος) πελατης τους.

στα τεχνικα, οπως ανεφερα, δεν ειμαι καλος. και ευτυχως γιατι αν ημουνα ισως να ημουνα το ιδιο χηρα οσο εσυ... :p

το αρθρο το ανεβασα για τον φιλο που μιλησε για ping και για CS.

ισως να παρει καποιες απαντησεις.

μπαι δι γουει HAPPY COMMANDING και θα χαρω να μου δινεις διαταγες στο BF4 οταν το βρεις σε καλη τιμη και το αγορασεις... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

στο CSS με το 66tick force που εκανε η βαλβ πριν 3 χρονια εγινε ολοκληρο μακελειο, η ιδια χαζομαρα επαναληφθηκε προσφατα και στο GO

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UHCe2rpN6_Q]CS:GO Server Tick Rate Rant - YouTube[/ame]

Και ναι, με το να παριστανω τον κατοικο τριτοκοσμικης χωρας πληρωνοντας τους σε ρουπιες, οπως και να αραζω περιμeνωντας να πεσει η τιμη 3 και 4 μηνες μετα το launch πιστευω πως ετσι, με αυτον τον τροπο, δειχνω εμπρακτα την δυσαρεσκεια μου σαν core-fan του battlefield.

Δεν εχω ουτε 100 πουλαδες ουτε πασχω απο το συνδρομο της στοκχολμης για να ακυρωνονται αυτοματα τα λεγομενα μου, υπαρχουν αλλα παιχνιδια που και να μου τα χαρισεις δεν προκειται να μπω καν στον κοπο για install, το BF franchise δεν εχει πεσει (ακομα) τοσο χαμηλα στα ματια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω και για το link και θελω να πιστευω οτι οσοι εχουν τα θεματακια τους με το παιχνιδι

ειναι στην κατηγορια του..

δεχεται οτι το παιχνιδι ειναι το καλυτερο multiplayer shooter που υπαρχει αυτη την στιγμη και απλα κριτικαρει καποια σφαλματα του ή κατι που δεν του αρεσει
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ουτε 100 πουλαδες ουτε πασχω απο το συνδρομο της στοκχολμης για να ακυρωνονται αυτοματα τα λεγομενα μου, υπαρχουν αλλα παιχνιδια που και να μου τα χαρισεις δεν προκειται να μπω καν στον κοπο για install, το BF franchise δεν εχει πεσει (ακομα) τοσο χαμηλα στα ματια μου.

Δηλαδη αν πεσει το ψραντσαιζ στα ματια σου τι θα γραφεις?

Χαχχαχαχ

Go play gotham city ρεεε... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.