Jump to content



Προσφορές παιχνιδιών PC


xtrmsnpr

Είδος προσφορών  

134 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 hours ago, acct said:

Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο ή είναι γενική πρόβλεψη με βάση το γεγονός ότι έχει σταματήσει εδώ και καιρό η ανανέωση του IdleMaster; Προσωπικά προτιμούσα την έκδοση για Python, που ζήταγε μόνο τα cookies, δε μου αρέσει να ταΐζω τους κωδικούς του Steam σε έτοιμα binaries. Φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα αναγκαστώ να δω το ASF, αλλά δεν είχα λόγο να πιστεύω ότι θα γινόταν άμεσα.

 

Όσο για το έντονα γραμμένο "κλάμα", σε τι αναφέρεται; Γιατί αν απλά πάψει να λειτουργεί το IM, μικρό το κακό. Έχεις λόγο να πιστεύεις ότι θα συμβεί τίποτα χειρότερο;

Το κλάμα αναφέρεται κυρίως για όσους χρησιμοποιούν αποκλειστικά το Idle Master.

 

To GUI του είναι "γλυκό", αλλά με δεδομένη την μη ύπαρξη πλέον επίσημης συντήρησης, υπάρχει "θέμα".

 

Από την πλευρά μου, έχω "ξεψαχνίσει" τον κώδικα του Idle Master.

Δεν έχω βρει κάτι μεμπτό και το χρησιμοποιώ ακόμα, όσο είναι δυνατό (έχω επέμβει στους timers που χρησιμοποιουνται, λόγω των πρόσφατων αλλαγών στο Steam).

 

Δεν βρήκα το χρόνο να "ψάξω" στο ίδιο βάθος το ASF, αλλά όσο ο Archie δείχνει τόσο ζήλο στην υποστήριξή του, μάλλον θα το καθυστερήσω.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η Valve δεν έχει κατασταλάξει ακόμα με το θέμα της πιστοιποίησης του χρήστη, ειδκά μέσω browser.

Στην προσπάθειά της να προφυλαχθεί από τα διάφορα attacks, ειδικά με τις επερχόμενες εκπτώσεις, εμείς πληρώνουμε τη "νύφη".

 

Αν το προσέξατε ήδη, τα session cookies γίνονται expire:

 

- αμέσως μετά από μια αγορά μέσω browser (παρόλο που έχει μόλις προηγηθεί πιστοποίηση του χρήστη πριν την αγορά)

 

- μετά από συγκεκριμένο αριθμό επίσκεψης σελίδων. Ο αριθμός δεν είναι σταθερός, αλλάζει πολύ συχνά.

 

Επίσης, στο Community Market οι τιμές δεν εμφανίζονται άμεσα, αλλά μετά από (μεταβαλόμενη) καθυστέρηση.

 

Για να κλείσω, το κλάμα αναφέρεται και στα τελευταία workarounds του ASF για να ανταποκριθεί στις "αλλαγές" (???) της Valve.

 

Όσο ο Archie δείχνει ενδιαφέρον στο project του, συνεχίζουμε να μαζεύουμε κάρτες :D

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, inetus3r said:

(έχω επέμβει στους timers που χρησιμοποιουνται, λόγω των πρόσφατων αλλαγών στο Steam)

Ποιες αλλαγές ακριβώς εννοείς; Timers εννοείς τα 15/5 λεπτά στα οποία ελέγχει για εναπομείνασες κάρτες ή κάτι άλλο;

 

Είμαι περίεργος πάντως να δω στατιστικά επιτυχών επιθέσεων σε λογαριασμούς με 2FA. Υποψιάζομαι ότι δεν είναι τόσο ψηλά ώστε να δικαιολογούν τις διαρκείς επεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ποιες αλλαγές ακριβώς εννοείς; Timers εννοείς τα 15/5 λεπτά στα οποία ελέγχει για εναπομείνασες κάρτες ή κάτι άλλο;

Αυτούς τους timers εννοώ.

 

To "πρόβλημα" στον κώδικα του ΙΜ είναι ο έλεγχος που γίνεται για τις κάρτες που απομένουν, όταν τελειώσει αυτός ο timer.

Αν το Steam Community έχει πρόβλημα εκείνη τη στιγμή (καθόλου απίθανο), ο έλεγχος αποτυγχάνει και πρέπει να κάνεις πάλι login.

 

Tο Steam επιτρέπει πλέον Ν αριθμό hits στις σελίδες του ανά Χ χρονικό διάστημα, οπότε υπάρχει "θέμα" με την εφαρμογή.

Πλέον δεν μπορείς να την ξεκινήσεις και να την αφήσεις να μαζεύει κάρτες μόνη της. Πρέπει να είσαι "από πάνω της", να την παρακολουθείς.

 

Quote

Είμαι περίεργος πάντως να δω στατιστικά επιτυχών επιθέσεων σε λογαριασμούς με 2FA. Υποψιάζομαι ότι δεν είναι τόσο ψηλά ώστε να δικαιολογούν τις διαρκείς επεμβάσεις.

Πιστεύω ότι οι επεμβάσεις / αλλαγές που κάνουν, σχετίζονται με τον φόρτο που δέχονται οι servers τους. Αυτό τον φόρτο προσπαθούν να μειώσουν.

 

Η τελευταία αλλαγή που έγινε στους λογαριασμούς (5€ στο wallet, steam level 5, 30 μέρες μετά την πρώτη σου αγορά, δήλωση τηλεφώνου),

δεν είχε σκοπό το security όπως έλεγαν, αλλά την μείωση των χρηστών που έχουν πρόσβαση στο Steam Market.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Guys αυτο ισχυει; Ή τσαμπα θα πληρωσω; Θα παρω 8 κωδικους δηλαδη; Αν ναι , ωραιο bundle

Ισχυει. Δεν ξερω βεβαια αν δινουν 8 ή εναν κωδικο για ολα (λογικα 8 δινουν)

Εχε υπ οψιν σου οτι δεν περναει η καρτα απο ελλαδα σε αυτους. Μονο paypal (ή revolut κλπ...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2016 at 8:44 ΠΜ, το μέλος GoMaR έγραψε:

Age of Empires 2 HD   
85% εκπτωση  στα 2.99Ε

 

Save 85% on Age of Empires II HD on Steam

 

 

 

Assetto Corsa με 50% εκπτωση. + τα DLC

 

Save 50% on Assetto Corsa on Steam

 

Για multiplayer Gomar λες το AoE 2 ή το Rise of Nations ( δεν εχω παίξει ποτέ το Age of Empires, το πρώτο στρατηγικής που έπαιξα ηταν το RoN )

Link to comment
Share on other sites

Το ΑοE2 θεωρειται απο τα top RTS.Εχει αφησει εποχη και συνεχιζει μετα απο 16 χρονια να εχει κοσμο και community που ασχολειται.Επισης ειναι να σου αρεσει και η εποχη του καθε παιχνιδιου.Κατι που δε με κερδισε στο Rise of Nations.
Το age of empires αναφερεται στην μεσαιωνικη εποχη και οι μαχες ειναι σωμα με σωμα και κανα καταπελτη αμα γουσταρεις :p

Επειδη εχω λιωσει online στο AoE, μπορω να σου πω με σιγουρια πως αν το μαθεις θα το λατρεψεις το παιχνιδι.

Παντως αν σου αρεσουν τετοια παιχνιδια,αξιζει να του δωσεις μια ευκαιρια.Τα γραφικα του ειναι διαχρωνικα.Δεν ειναι 3D αλλα μονο textures.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.