Jump to content



Πρόβλημα με AMD Catalyst Display Driver 12.4


Recommended Posts

Αποσυμπιεζουμε αρχεια που εχουμε σωσει στο desktop?

Κανε δεξι κλικ, να δεις αν σου ανοιγει. Αλλιως φταιει το winrar σου. Δοκιμασε να το ανοιξεις με αλλο προγραμμα.

Υ.Γ

Μολις το κατεβασα κι ο ιδιος για να δοκιμασω.

Για κοιταξε να το ξανακατεβασεις....τι να πω?

----

Αλλιως να στο στειλω με e-mail αργοτερα.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τι σχέση έχει το desktop;

post-21609-1416076336,3997_thumb.png

To rar είναι καινούριο [WinRAR 4.20 Final (32bit-64bit)] και δεν έχει ξανακάνει πρόβλημμα.

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά πρέπει να είναι ο ίδιος λόγος που δε δούλευε το πρόγραμμα που ανέβασες κ χθες (unikraall)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ξανακατεβάσεις?Αν ναι κάτι άλλο παίζει.Δοκίμασε και με το 7zip

10 φορές τα κατεβάζω και τα ξαναδοκιμάζω πριν πω οτί δεν δουλεύουν.

Αντε να κατεβάσουμε και το 7zip.

Link to comment
Share on other sites

επιλέγεις το rar και πας Ιδιότητες.

Κάτω απο τα χαρακτηριστικά υπάρχει αυτό το κείμενο?

Ασφάλεια:Αυτό το αρχείο προέρχεται από έναν άλλον υπολογιστή και μπορεί να έχει αποκλειστεί για την καλύτερη προστασία του υπολογιστή σας.

Και απο κάτω έχει 1 κουμπί που λέει Άρση αποκλεισμού.Αν ναι πάτα στο Άρση αν όχι η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά :p.

Link to comment
Share on other sites

Καλα.....

Με συγχωρεις, αλλα οι γνωσεις σου στους υπολογιστες θελουν βελτιωση.

Σε δυο ωρες θα σου τα στειλω σε e-mail ενα ενα ασυμπιεστα.

Επειδη εχω απιστευτη δουλεια, που εχει μεινει πισω, κανε μετα οτι σου εχω πει...

Τα εχουμε κανει ολα,

Σου εφτιαξα προγραμμα για να δεις το hardware ID.

Σου εφτιαξα ειδικα αρχεια για να φορτωσουν την καρτα σου.

Σου ειπα βημα βημα πως να το κανεις.

Σου εφτιαξα προγραμμα για αλλου ειδους απεγκατασταση (ειπες οτι δεν εβλεπε την μοναδα δισκου).

Δεν μπορω να κανω τιποτα παραπανω για να βοηθησω, λυπαμαι.

Απο εδω και περα, εχεις τις βασεις και τις συμβουλες ωστε να δουλεψεις μονος σου.

Εκτος του οτι θα εχεις το αποτελεσμα που θελεις, θα εχεις μαθει και σημαντικα πραγματα που θα σε βοηθησουν στο μελλον.

Υ.Γ

Ισως δεν ξερεις, αλλα οτι φτιαχνω εκτος του οτι παντα δουλευει, το ελεγχω πριν το δωσω.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κανένας haker αλλά τεχνικός δικτύων Η/Υ τελείωσα και ασχολούμε με υπολογιστές από μικρός.

Ξέρω πως να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα τουλάχιστων και τον υπολογιστή πάντα μόνος μου τον φτιάχνω χωρίς να έχει κανένα πρόβλημμα, Το μπέρδεμα είναι με αυτούς τους οδηγούς. Γιατί να μην μπαίνουν οι οδηγοί; Αφού όταν βάζω ποιά κάρτα έχω στην ΑΤΙ μου βγάζει αυτούς σαν προτεινόμενους.

Μου λες συνέχεια ότι δεν έχω γνώσεις και τα κάνω λάθος.

Που ακριβώς έκανα λάθος;;;

Δε νομίζω ότι θα τον φτιάξουμε τον υπολογιστή, πάντως σ'ευχαριστώ πολύ και μόνο που ασχολήθηκες.

Έγινε επεξεργασία από Kratos
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα επρεπε να ξερεις οτι η AMD πουλαει chips και οχι καρτες για τους φορητους.

Το chip ειναι της 5470 αλλα καθε εταιρια κατασκευης φορητων, στο bios της, περναει και το vendor της καρτας γραφικων.

Για να μπορει να διαθεσει μονον εκεινη τους drivers, αλλαξει το sub vendor και δινει εναν δικο της κωδικο, ο οποιος δεν ειναι αναγνωρισιμος απο την AMD, ως παραγωγος οδηγων.

Σ αυτες τις περιπτωσεις, παντα, ενας reference mobility driver (που λεει οτι κανει για την 5470), κανει για το AMD chip, αλλα οχι για το Χ φορητο, ετσι δεν μπαινει στην μεγαλυτερη πλειοψηφια των φορητων.

Για να μπορεσουμε να τους κανουμε να δουλεψουν, η λυση ειναι αυτη που σου περιεγραψα.

Που εκανες λαθος, δεν ξερω, το μονο που μπορω να πω οτι ολη η διαδικασια (ακομη και χωρις τα εργαλεια που σου εδωσα) ειναι διαρκειας το πολυ δυο λεπτων.

Ασχολουμαστε δυο ημερες και ακομα δεν το εχεις καταφερει, αυτο με κανει να πιστευω οτι χρειαζεσαι μια βελτιωση.

Το κυριοτερο ειναι οτι δεν σου δουλευουν αυτα που σου δινω. :...:

Υπο αυτο το πρισμα, υποθετω οτι κατι δεν κανεις σωστα τωρα, η κατι δεν εχεις κανει σωστα απο πριν.

Θα σου προτεινα, να μελετας παντα το τι κανεις, να διαβαζεις προσεκτικα οπου υπαρχει τεκμειριωση για καθε προιον (software) που χρησιμοποιεις, και οι κινησεις να ειναι τετοιες που το αποτελεσμα να μπορεις να το κανεις αναστρεψιμο.

Υ.Γ

Τον υπολογιστη θα τον φτιαξουμε, εστω κι αν χρειαστει να μπω remote μεσω teamviewer.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έβγαλε ένα σφάλμα και έλεγε οτι δεν υπάρχει εγκατεστημένος οδηγός Catalyst ή κάτι τέτοιο.

Μετά από επανεκκίνηση έφτιαξε η ανάλυση και τα χρώματα και τώρα μπορώ να ανοίξω τον Catalyst.

Νομίζω όλα είναι οκ. post-21609-1416076337,9456_thumb.jpg

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ από μένα στον ΑΤΙΜΑΝ που ασχολήθηκε μαζί μου τόσην ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ATI Tray Tools ευθύνονταν γι'αυτό το μπέρδεμα γιατί τώρα δε δουλεύει

ενταξει το βρήκα έλειπε ενα .dll αρχείο το κατέβασα απ το internet.

Έγινε επεξεργασία από Kratos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.