Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

σε 1080p, τι κάρτα γραφικων χρειαζεται για να παιξει max quality(μεχρι εκει που βλεπεις διαφορα) σε καλα fps ?

*εσυ με ποσα fps είσαι πανω κάω;

Με μια 780gtx για 1080p+smaa με ultra θα παιξεις μια χαρα ...

Παιζω 1440p με SLI 780 GTX στα 60 fps με vsync.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Με μια 780gtx για 1080p+smaa με ultra θα παιξεις μια χαρα ..

εχω καιρο να παιξω σε δυνατο pc, και με τις φωτογραφιες που ανεβασες με αρρωστησες. Το εχω παιξει σε ps4 και τα γραφικα ηταν αστεια μπροστα σε αυτο.

*κατανοω τι διαφορα στο hardware απλα το λεω..

Link to comment
Share on other sites

Bonito από τα μονα καλά που έχουν τα pc για games είναι ότι ακόμα και σε low έχει καλυτερα γραφικά από κονσόλα. στην ουσία και εσύ χάρηκες το game και εγώ ίδια εμπειρία είχαμε , το κακό είναι ότι τα den εχουν τα pc κάποια must games τον κόνσολων.. για αυτό αποφάσισα να πάρο ξανά κονσόλα :jump1::jump1::jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ενθουσιαστικα με τα γραφικα, και ειναι και ωραίο το παιχνιδι...

καλα εχω και γω ps3 μόνο για fifa και κανα arcade ομως. Περα απο τα γραφικά, fps games που χρειαζεσαι ποντικι δε θα ηθελα καν να μπω σε διαδικασια να παίξω σε κονσολα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε με 2xR9 280X θα πιάνει 60 FPS με SMAA ή FXAA και τα υπόλοιπα ultra;

Η εμπειρια μου 290Χ CF σε αυτο το game ηταν χαλια ακομα και με vsync σε 1080p. Δεν μπήκα καν στην διαδικασία να το τρέξω 1440p :hehe:

Πούλα το crossfire και πάρε:

https://www.skroutz.gr/s/3739633/Asus-GeForce-GTX780-3GB-DirectCU-II-OC.html

Ειναι GK110 B1 step που σημαινει 1200mhz για πλακα και καλυτερες θερμοκρασίες απο τα GK110 A1 step. Επισης ολες αυτες εχουν HYNIX μνημες που σημαινει το 7.5ghz το εχεις.

Για καθε μερα 1200/7000 το εχεις για πλακα και λογου του cooler θα σε κρατάει κάτω από 80 βαθμούς αν και καλοκαiρι με 70% το fan (που είναι σχεδον αθορυβο!)

Συμπερασμα: Επιδοσεις καλυτερες απο 780ti reference. Θα παθεις εγκεφαλικα με την αποδοση που θα εχεις σε 1080p σε Watch Dogs.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Απλώς ενθουσιαστικα με τα γραφικα, και ειναι και ωραίο το παιχνιδι...

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Watch_Dogs2014_8_8_21_41_20.jpg

Watch_Dogs2014_8_8_21_46_38.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_15_59_44.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_16_6_38.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_16_8_17.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_16_13_59.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_19_21_10.jpg

Watch_Dogs2014_8_10_19_22_9.jpg

.....διπλο κλικ πανω στις φωτογραφίες για να τις βλεπεις όπως εχουν τραβηχτεί, 2560x1440!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές ερωτησούλες να κάνω...

2)Με το σύστημα που έχω το παίζω άνετα με τέρμα τα γραφικά..??

Σε Ultra γραφικα μαλλον οχι εχω ακουσει ακομα και κατοχοι με 780Ti και με καλυτερα συστηματα απο το δικο σου να εχουν lag στο παιχνιδι εχουν βγει καποια patches που μειωνουν το προβλημα αλλα γενικα το παιχνιδι ειναι bad console port ασε που ακομα και σε Ultra τα γραφικα δεν ειναι και τοσο ωραια. Επισης το παιχνιδι παει χειροτερα με τις AMD καρτες γραφικων απο οτι με Nvidia ακομα και η GTX 770 τρεχει καλυτερα απο μια R9 290 στο συγκεκριμενο παιχνιδι....

Περιμενε το GTA V που θα βγει τον Νοεμβρη στο PC καλυτερα

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

μια συνοψις τι πρέπει να κάνω για βελτιωση οπτική(τι πειράζω, τι προγράμματα κατεβάζω, από που κτλ) /αντιμετώπιση προβλημάτων μνήμης :smoke:/smooth framerate στην 780 που έχω...ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

μια συνοψις τι πρέπει να κάνω για βελτιωση οπτική(τι πειράζω, τι προγράμματα κατεβάζω, από που κτλ) /αντιμετώπιση προβλημάτων μνήμης :smoke:/smooth framerate στην 780 που έχω...ευχαριστώ προκαταβολικά

Κατέβασε το the worse mod και κανε copy paste τα δυο αρχεία εκει που λεει και μετα στα settings του παιχνιδιού σβήσε το depth of field-dof.

Link to comment
Share on other sites

Tα έχουμε πει χίλιες φορές

Στην αρχή είμουν και εγώ υπέρ για την αρχιτεκτονική x86 κλπ, αλλά μετά που παίχτηκε πατάτα από τις ΑΡΧΙ@ΔΙ@ εταιρίες οι οποίες σκοπίμως το κάνανε έτσι !

Πρώτο λάθος (για τους pc HARDWARE) στις κονσόλες η ενοποιημένη (RAM/VRAM) το ps4 όπως και το xbox έχουν 8Gb από τα οποία τα 3GB και κάτι είναι για το λειτουργικό και τα υπόλοιπα για να φορτώνουν κάργα textures τρομάρα τους .

Τι να κάνουμε και εμείς με τα άθλια ports τους και με κάρτες γραφικών 2gb klp !

Link to comment
Share on other sites

παίδες μην κράξετε. μόλις το βρήκα 10 ευρώ και το τσίμπησα.

μπορείτε να μου πείτε ποιο τελευταίο mod κατεβάζω ?

7950 3gb θα παίξει σε 1080p ultra settings?

ευχαριστώ:baby:

EDIT. To theworse mod v.1 with maldo textures κατεβάζω?

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.