Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

Εδω καλά καλά δεν μπορείτε να τρέξετε τα high με τα μηχανακια που εχετε, θέλετε τα ULTRA ULTRA του Video!

Κράζετε τώρα, θα κράζατε και τότε ξανά....

To βασικό που απουσιάζει είναι το volumetric fog & rain και sth lightings...Γενικα η νύχτα εχει επηρεαστεί αισθητά!

Στο watch dogs της Ε3 βλέπουμε atmospheric rendering. Είναι κάτι αρκετά πολυπλοκότερο από αυτό που λες, αφού εξομοιώνεται η συμπεριφορά του φωτός όταν περνά μέσα από καπνό, ομίχλη, έντονη υγρασία κτλ.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4CA_rgTgeH0]Atmospheric Rendering for Dynamic Light Transitions - YouTube[/ame]

Αυτά τα "ολίγα" που κόψανε στην pc έκδοση είναι ο ορισμός της νέας γενιάς και είναι ντροπή να τρέχεις το game στα high(κάτω και από current gen) και να έχεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

βρε Seb πέρα την πλάκα έχεις TITANA δεν θα ήθελες να βλέπεις 90-100+ FPS ?

ο τρόπος όμως με τον οποίο φτιάχνουν τα game για τις παπ@ροκονσόλες υποτιμούν το pc hardware , και την νοημοσύνη των ανθρώπων, επίσης έχουμε ξοδεύψει αρκετά χιλιάδες ευρώ ο καθένας μας για να φτιάξουμε τα pc μιας !

αυτό που μπορώ να πω κάποια στοιχεία στο game είναι αρκετά καλά σχεδιασμένα κάποια άλλα όχι ! Η λεπτομέρεια είναι που θα αναδείξει ένα παιχνίδι !

το οποίο έχει πάρα πολλές ελλείψεις αυτήν την στιγμή αυτό γίνεται αν θέλεις να βγάλεις το game για 4-5 κονσόλες και για PC απλά δεν γίνεται!

το wii u θα το τρέχει καλύτερα από ότι ένα pc :p

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουμε και κράζουμε. Όταν σου υπόσχονται γραφικά του βίντεο της E3 και μάλιστα σε κονσόλες σε 1080p και δεν τα αποδίδουν καν σε PC που έλεγαν ότι είναι το μηχανάκι για το οποίο γράφεται το game, τότε πρόκειται για κοροϊδία. Εδώ το Crysis 3 δεν τραβάει τόση vram και μη μιλήσω για τα γραφικά του. Άσε που δεν πρόκειται μόνο για τα γραφικά αλλά και για τα physics και το AI. Η υποχωρήσεις που έκαναν σε αυτούς τους τομείς, μετέτρεψαν το παιχνίδι σε ένα ακόμα GTA.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λέτε ,εγω πιστεύω οτι θα αποδειχθεί bug, δε γινεται να θελει τοση ισχύ ,σιγά το παιχνιδι που θα αλλάξει το ρου της ιστορίας και θα απαξιώσει όλες τις κάρτες γραφικών εκτος απο τιτάνα.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το Wolfenstein χτες το βράδυ, έτρωγε 3GB χωρίς να είναι στα γραφικά τίποτα ιδιαίτερο (αν και πολύ καλό παιχνίδι απ' ότι μου φαίνεται).

+ 3.5 GB το watch Dogs

Μου φαίνετε οι εταιρείες τα έχουν κάνει πλακάκια με τις Nvidia και AMD για να αρχίσουν να πουλάνε GPU με +3GB RAM ή είναι τυχαίο που έπεσαν και τα δυο game μαζί και δημιουργείτε κλίμα.

EDIT:

Έρχονται και οι νέες σειρές GPU όπου να ναι επομένως κουτί τους έρχεται τώρα που το σκέφτομαι.

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

βρε Seb πέρα την πλάκα έχεις TITANA δεν θα ήθελες να βλέπεις 90-100+ FPS ?

ακριβώς με μια Τιταν με αυτά τα γραφικά σε 1440p ολα ultra θα έπρεπε να τρέχει με πολύ πάνω απο 60fps ακατέβατα. Oι υπόλοιποi με GTX 660ti ας πούμε και πάνω δεν θα έπρεπε να ειχανε προβλημα σε 1080p για 60fps με τα πάντα ή σχεδον τα πάντα τέρμα, ανάλογα και με την κάρτα. Ειναι δηλαδή ελεεινο μια GTX 680 να μην δινει σταθερο 60fps σε 1080p επειδή το παιχνιδι ειναι κακιστο port.

Ρε παιδια απο περιέργεια ,το crysis 3 τι πόρους τρώει σε ultra 1080p ; ειναι εδω κανένας κάτοχος;

sent from mobile

ισως το ποιο απαιτητικο σημειο του Crysis 3

[ame]

[/ame]

το shadowplay τρώει καμια 120-30mb. Επισης εδώ έπαιζα χωρις HT το οποιο βηθάει στο Crysis 3. Eιναι playable ακομη και με 4xmsaa.

Έγινε επεξεργασία από BigBOSS
Link to comment
Share on other sites

με μερικές δοκιμές απο εδώ και απο εκεί κατέληξα

textures ultra

graphic settings ....

ultra όλα εκτός από το level of detail στο High

επίσης απενεργοποίησα το depth of field και το blur

τo shadows στο ultra σαν να ομόρφηνe το game

επίσης δοκίμασα με κλειστό HT και το παιχνίδι απλά δεν παλευότανε δεν υπήρχε ομαλότητα στα frames μόλις το ξανα άνοιξα έπαιξα δύο ωρίτσες και το ευχαριστήθηκα !

edit Πάω να δοκιμάσω τους 14.6 φέτα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

To παιχνίδι έχει κρετινώδη βαθμό δυσκολίας ή μου φάινεται? Mπάτσοι την πέφτουν από παντού, κυνηγάς gang members και έρχονται μπάτσοι για ενίσχυση!!Μου την έχει δώσει, νομίζω ότι δε με ψυχαγωγεί (που θα μπορούσε) αλλά με εκνευρίζει

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις original και έχεις την έκδοση 14 gb βάλε την 22gb και βάλε το fix ξεμπακαρει το ΑΙ

From mobile phone ....

Οriginal είναι, για άλλη μια φορά οι πειρατές έχουν λύσεις και απολαμβάνουν παιχνίδι έτσι? Αι σιχτίρ με τις κωλοεταιρίες και τις ******** τους

Link to comment
Share on other sites

Οriginal είναι, για άλλη μια φορά οι πειρατές έχουν λύσεις και απολαμβάνουν παιχνίδι έτσι? Αι σιχτίρ με τις κωλοεταιρίες και τις ******** τους

έχει βγει για το original ένα update που διωρθώνει το AI , αυτό το fix ενοούσα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Και δε γίνεται αυτόματα το update απ' το uplay? Θα μπω ubisoft να το ψαξω

λογικά πρέπει να γίνεται αυτόματα αλλά μην ξεχνάς το uplay τις αρχικές μέρες ήταν μεθυσμένο !

ψάξτο λίγο

---------

Πέρασα τους 14.6 φέτα :happy2: (280χ) η κατανάλωση μνήμης έπεσε αρκετά ώστε να μπορώ να το έχω τέζα όλα ultra και με temporal SMAA , average περίπου τα ίδια με πριν (2800mb άντε και που και που 2980)

Link to comment
Share on other sites

μου πρότεινανε να κάνω αυτό:

Navigate to Gamedir and create a shortcut to the file Watch_Dogs.exe

Now right click on the shortcut and choose properties from this screen can you edit the Target line ex. "C:\Games\Watch_Dogs\bin\Watch_Dogs.exe"

after the last " add a space and type this -disablepagefilecheck

Apply the changes and try to run the game from this Shortcut

αλλά δεν είδα λύση..Από τα 50 fps πέφτει σε ακαθόριστο χρόνο στα 0-3.

Θερμοκρασίες δεν ανεβάζει..Τί μπορεί να είναι δεν έχω καταλάβει.

textures:high

όλα τα άλλα low.Τα χω δοκιμάσει και σε high και medium πάλι τα ίδια κάνει μετά από κάποια στιγμή..

i5 2500k

6870 2gb

8gb ram

sata3 WD 750gb

---

Μου πρότινανε να βγάλω τους 14.6.Να περάσω τους 14.4 και από πάνω να βάλω τους 14.6.Να το επιχειρήσω και αυτό;(στο site της ati λέει για clean install,όπως βάζω κάθε driver)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.