Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

τα αυτοκινητα δεν μου αρεσουν και τοσο

εχει κατι φασεις με το σκαφος βραδινες που μου πεφτει το σαγονι

η αποδοση του νερου πρεπει να ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις τίποτα θεματα με το Sli? Σπασίματα και τέτοια?

Σε καινούργιους τίτλους, απο 2012 και μετα δεν έχω θέμα με το sli. Όταν τους πατσάρουν κιόλας μετα απο λίγο και γίνετε πιο σωστο το παιχνιδι ειναι αλλη φάση αν έχεις και 120-144hrz οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούργιους τίτλους, απο 2012 και μετα δεν έχω θέμα με το sli. Όταν τους πατσάρουν κιόλας μετα απο λίγο και γίνετε πιο σωστο το παιχνιδι ειναι αλλη φάση αν έχεις και 120-144hrz οθόνη.

Βρε ξερω καλα το SLI και τα θεματα του.... σε αυτο το game εννοω και τον ντόρο που εχει γινει!

Ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] παραπονιέται για θεματακια στο SLI του αλλα ειναι με 3gb καρτες γραφικων. Εσενα παιζει βουτυρο ? Παρατηρείς που και που χαμηλα fps που αναποφευκτα ακολουθούνται με εντονα φαινόμενα stutter?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] παραπονιέται για θεματακια στο SLI του αλλα ειναι με 3gb καρτες γραφικων.

Ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] αν θυμαμαι καλα παιζει σε 1080p...Δηλαδη υπαρχει περιπτωση 3gb vram να ειναι "λιγα" ακομη και για 1080P στο συγκεκριμενο?

Μηπως υπερβαλλεις λιγο?:p

Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] αν θυμαμαι καλα παιζει σε 1080p...Δηλαδη υπαρχει περιπτωση 3gb vram να ειναι "λιγα" ακομη και για 1080P στο συγκεκριμενο?

Μηπως υπερβαλλεις λιγο?:p

Με παρακολουθεις απο την αρχη ? Εχω δωσει νουμερα για 1080p και καταναλωση μνημης...

GTX TITAN 6GB

ULTRA GFX

1080P

NO MSAA -> 3.043 MB

X4 MSAA -> 3.900 MB

X8 MSAA -> 4.404 MB

Αυτα ειναι προ patch, μετα patch θα ανεβασω results για 1080p το βραδακι...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το παιχνίδι στην πρώτη σκηνή Vram στα 3,5 GB

GPU GTX770 4GB

Ολα ULTRA - Temp SMAA

ONkw9Nf.jpg

Μαλλον τα 3GB είναι πολύ λίγα. Θα δω αν αυξηθεί μόλις βγω από τους κλειστούς χώρους.

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

Mε τον ι5/760 2GB, ultra lod, ultra water και όλα τα άλλα high σε 1920x1200 ναι μεν δε παίζει με 60, αλλά τα ~50 είναι σταθερά. 0 stutters, 0 προβλήματα. Πρώτη φορά που δε με ενόχλησε σε παιχνίδι τα sub 60.

Βέβαια το αστείο είναι ότι ακόμα και στο εισαγωγικό βίντεο 2GB VRAM ρούφαγε.

Τώρα για το παίγνιο, νταξ, δεν είναι τίποτε τρελό. Καλό φαίνεται, καλά (αλλά όχι τρελά) γραφικά, ο χειρισμός των αυτοκινήτων είναι ελεϊνός, και γω προφανώς είμαι άχρηστος γιατί μου πήρε μία ώρα να βγάλω την πρώτη αποστολή με κλεμμένο αυτοκίνητο. Άμα σου έρθει ελικόπτερο την έκατσες, απλά (τουλάχιστον μέχρι να ανοίξεις το skill).

Το mouse είναι προβληματικό, ingame αργό, στα μενού σφεντόνα. Και όποιος σκέφτηκε αυτό το navigation στα μενού του τηλεφώνου (και στα όπλα/skills κτλ) θέλει πολύ ξύλο.

Aυτο το ποστ περιμενα 12 σελιδες τωρα. Σε ευχαριστω.

Συγκριση με gtaIV ή mafia II σε χειρισμο οδηγησης auto/moto;

Επισης εχει επιλογη fov/camera οταν εισαι πεζος, γιατι νομιζω ειναι ελαφρως πολυ κοντινη απο τα βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

C-c-c-combo breaker, κάνω paste αυτά που έγραψα αλλού για το game, και μπορείτε μετά να συνεχίσετε με τα benchmarks.

Καταρχήν δεν ξέρω αν τα γραφικά είναι χάλια σε σχέση με πριν 2 χρόνια, δεν είχα δει trailers, ξέρω πως επέλεξε μόνο του high στα 1080p και παίζει τραίνο στα 30fps, μάλλον κλειδώνει εκεί και δεν ανεβαίνει παραπάνω, εμένα με καλύπτει αυτό.

Στο gameplay τώρα, έχει το ίδιο θέμα με το gtaiv, που όταν σταματάς να κινείσαι, ο τύπος σταματάει ένα δευτερόλεπτο μετά, κάτι που θεωρώ ότι είναι επίτηδες, για ρεαλισμό. Εμένα με ενοχλεί αυτό. Διάβαζα επίσης ότι είναι χάλια η οδήγηση με πληκτρολόγιο, σε εμένα με generic gamepad είναι μια χαρά, απλά δεν μπαίνει στο top3 ας πούμε στα open world.

Έχει στοιχεία από ac, όπως κάποια mini games που τρέχεις και σκαρφαλώνεις, και το ξεκλείδωμα των πύργων για να εμφανιστούν τα ενδιαφέροντα στο χάρτη. Αυτό είναι πληγή όμως στα καινούρια παιχνίδια, δεν ψάχνεις τίποτα, κάνεις κάτι και τα έχεις όλα στο χάρτη. Έχει και ένα άρρωστο mode που θυμίζει carmagedon, δεν το περίμενα με τίποτα!

Πολύ hacking, στο στυλ του arkham, αλλά λιγότερο πολύπλοκο, το οποίο έχει πολύ πλάκα, έχεις μια περιοχή με κακούς, και τους δουλεύεις wirelessly, χωρίς να ξέρουν τι τους γίνεται, τους πας όπου θες, τους ανατινάζεις κλπ. Έχει περισσότερη πλάκα γενικά το stealth, παρά να μπαίνεις μέσα σαν το ράμπο.

Τέλικα, πέρα από τη γενική ιδέα που είναι gta, δεν το θυμίζει και πολύ, αλλά παραμένει ένα πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι imho.

Sent from my phone using some app

Link to comment
Share on other sites

Βρε ξερω καλα το SLI και τα θεματα του.... σε αυτο το game εννοω και τον ντόρο που εχει γινει!

Ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] παραπονιέται για θεματακια στο SLI του αλλα ειναι με 3gb καρτες γραφικων. Εσενα παιζει βουτυρο ? Παρατηρείς που και που χαμηλα fps που αναποφευκτα ακολουθούνται με εντονα φαινόμενα stutter?

Τπτ seb, σε τιτλους των δυο τελευταιων ετων τρεχει νερο. Οπου υπαρχει stutter ειναι απο το game και το κανει και στη μια καρτα μεχρι να πατσαριστει. Το watch dogs εμενα μου τρεχει νερο, τωρα που το αγορασα θα κοιταξω αν δουλευει και το afterburner και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το ποστ περιμενα 12 σελιδες τωρα. Σε ευχαριστω.

Συγκριση με gtaIV ή mafia II σε χειρισμο οδηγησης auto/moto;

Επισης εχει επιλογη fov/camera οταν εισαι πεζος, γιατι νομιζω ειναι ελαφρως πολυ κοντινη απο τα βιντεο.

Το GTA4 είναι καλύτερο, το mafia δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Εχουν πολύ "floaty" feeling τα αυτοκίνητα. FOV options δεν έχει, αλλά δεν παίζω σε first person την οδήγηση. Δε μου φάνηκε προβληματική η κάμερα.

Μουσική meh επίσης, το ράδιο του GTA είναι κλάσεις καλύτερο, η ιστορία με το hacking νταξ καλή είναι, αλλά μετά από λίγο χάνει το novelty factor. Χμ... τι άλλο...

Κοίτα, καλό είναι (μου αρέσουν τα open world games όμως), μου αρέσει λίγο περισσότερο από το sleeping dogs αλλά δεν είμαι fan των beat-em up οπότε μάλλον για αυτό. Συγκριτικά με GTA μπααα όμως.

Από την άλλη - όπως ανέφερα, εγώ προβλήματα με την απόδοση δεν έχω συναντήσει.

Link to comment
Share on other sites

για να βαλω και εγω καμια

τερμα ολα 1200p x4 mssa η μνημη μου παει απο 2,6 μεχρι 2,9 σε ολο το game τερμα δεν παει ποτε........ 3072mb δηλαδη

watch_dogs_2014_05_29_21_52_41_413.png

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω και εγω καμια

τερμα ολα 1200p x4 mssa η μνημη μου παει απο 2,6 μεχρι 2,9 σε ολο σχεδον το game τερμα δεν παει ποτε........ 3072mb δηλαδη

watch_dogs_2014_05_29_21_52_41_413.png

Φαίνετε ότι όσο περισσότερη RAM έχει η κάρτα τόσο περισσότερο χρησιμοποιεί

ONkw9Nf.jpg

Θα βάλω 4Χ MSAA όχι γιατί θα παίζετε το παιχνίδι αλλά να δω πόση Ram θα καταναλώσει.

Ps Η οδήγηση με τα αυτοκίνητα είναι τραγική...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε ότι όσο περισσότερη RAM έχει η κάρτα τόσο περισσότερο χρησιμοποιεί

αυτο λεω και εγω........ το εχω ξαναδει το εργο αυτο αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο και στις δυο περιπτωσεις

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε ότι όσο περισσότερη RAM έχει η κάρτα τόσο περισσότερο χρησιμοποιεί

αυτο λεω και εγω........ το εχω ξαναδει το εργο αυτο

το έβαλα στα 4ΧMSAA και παίρνει 3,9GB όπως ανέφερε ο sebastian πιο πάνω αλλά μου κατεβαίνει μέχρι τα 35 frames και δεν λέει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ubisoft’s Sebastien Viard explains that

“your PC GPU needs enough Video Ram for Ultra options due to the lack of unified memory.”

Ubisoft Working On PC Patch For Watch Dogs, Offers Advice To Boost Performance - Forbes

And finally, our PC progs are also currently working on a patch to improve your experience thanks to your reports, stay tuned :) #WatchDogs

https://twitter.com/SebViard/status/472036622171930624

Link to comment
Share on other sites

γρήγορα πάμε να φτιάξουμε virus για ps4 και xbox one !

και μετά τα ξαναλέμε bye bye κονσόλες :mobile1:

γενικά είναι απαράδεκτο να βλέπεις κάτω από 60 καρέ σε μηχανήματα που κοστήζουνε 4 φορές παραπάνω από οτι οι κονσόλες !

Τελικά τότε που λέγαμε ότι ίσως τώρα φτιάξουν τα πράγματα για τους pc gamer κάναμε ένα τεράστιο λάθος , η δεν είχαμε καταλάβει μέχρι τώρα τι παίχτηκε πίσω από την πλάτη μας !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.