Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

εδω παντως αλλα λεει

Watch Dogs VGA graphics performance benchmark review - DirectX 11 class graphics card performance

και εδω

http--wwwgamegpuru-images-stories-Test_GPU-Action-Watch_Dogs-test_new-2560.jpg

σε αυτη την αναλυση με χ4 msaa ειναι unplayble για οποιαδηποτε μονοπυρυνη οποτε η μνημη παει στον κεαδα

http--wwwgamegpuru-images-stories-Test_GPU-Action-Watch_Dogs-test_new-2560-2.jpg

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

οταν επαιζα το crysis 3 με την 680 στα ultra εγραφε 1,8 μνημη και ηταν απολυτα smooth Στα ιδια settings η 780 εγραφε 2,3..παιζει και να απλωνει μνημη ο τιτανας ρε συ

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

οταν επαιζα το crysis 3 με την 680 στα ultra εγραφε 1,8 μνημη και ηταν απολυτα smooth Στα ιδια settings η 780 εγραφε 2,3..παιζει και να απλωνει μνημη ο τιτανας ρε συ

Αυτο ακριβως.

Επειδη τα τραβαει δεν σημαινει οτι τα χρειαζεται κιολας ντε και καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Δε βγαζω ακρη! Παω να κλειδωσω v-sync στα 60fps(εβαλα 1frame την επιλογη) και μου παιζει στα 30fps!!!

Το αφηνω χωρις V-Sync και μου παιζει γυρω στα 70fps. Ολα Ultra.

Τι σκαλωμα ειναι αυτο? Να μου τρεχει στα 30fps με v-sync στα 60????

Επισης αν βαλω οποιοδηποτε AA περα απο το SMAA πεφτει κατω απο τα 50fps.

Μα καλα ειναι δυνατον? 3.500 ευρω μηχανημα για παιχνιδι last-gen??? Δηλαδη τι γραψανε κωδικα assembly και τον εβαλαν στο DVD?

Ελα Χριστε και Παναγια με τους αγραμματους...

***edited

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αλλα αμα δεν τρεχει δεν ειναι τιποτα. Δεν υπαρχει γνωμη αν το παιχνιδι δεν παιζει! Εμενα ειναι unplayable και δεν εχει βρεθει ενας ανθρωπος να μου πει γιατι οταν το κλειδωνω στα 60fps αυτο τρεχει στα 30.

Μα τι διαλο μαιμουδες εγραψαν να πουμε τον κωδικα του παιχνιδιου????

Η θα εχω screen tearing ή θα τρεχει στα 30fps???

Ρε παμε καλα να πουμε???

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα παιζω στα 1200p x4 msaa Στα 1440p κλεινεις ΑΑ και εισαι οκ

Οχι εν ετη 2014 δεν κλεινεις ΑΑ. Συγνωμη που το λεω ετσι αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο να βλεπω παντου γραμμουλες και jaggies και τα 60fps v-sync να κλειδωνουν στα 30fps!!

Να λεμε και ευχαριστω δηλαδη που το παιχνιδι τρεχει ε????

Ανικανοι της Ubi μποικοταζ απο μενα ζωα απο εδω και περα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Δε βγαζω ακρη! Παω να κλειδωσω v-sync στα 60fps(εβαλα 1frame την επιλογη) και μου παιζει στα 30fps!!!

Το αφηνω χωρις V-Sync και μου παιζει γυρω στα 70fps. Ολα Ultra.

Τι σκαλωμα ειναι αυτο? Να μου τρεχει στα 30fps με v-sync στα 60????

Επισης αν βαλω οποιοδηποτε AA περα απο το SMAA πεφτει κατω απο τα 50fps.

Μα καλα ειναι δυνατον? 3.500 ευρω μηχανημα για παιχνιδι last-gen??? Δηλαδη τι γραψανε κωδικα assembly και τον εβαλαν στο DVD?

Ελα Χριστε και Παναγια με τους αγραμματους...

***edited

Αν ειχαν γραψει assembly θα γινοταν το ακριβως αντιθετo. Θα ειχες την μεγιστη δυνατη αποδοση.

To προβλημα που ολοι αναφερουν ειναι το "χαμενοι στην μεταφραση", δηλαδη οτι ειναι ported το game. Σαν να πας να τρεξεις windows xp σε android 4πυρηνο. Δεν ειναι οτι 4πυρηνες δεν αντεχουν να σηκωσουν λειτουργικο που ετρεχε σε celeron 3. Ειναι οτι δεν ειναι γραμμενο για arm και πεφτει πολυ emulation.

Δεν το εχω πολυκοιταξει, αλλα βασιζομενος σε αυτα που λενε τα παιδια πιο πανω για τρελες απαιτησεις μνημης, το παιχνιδι ειναι γραμμενο(μαλλον) για να φορτωνει πολλα textures σε μεγαλη μνημη που συνδεεται με μικρο bus. Το οτι η μνημη μοιραζεται μεταξυ gpu/cpu, επιβαρυνεται ακομα περισσοτερο απο τις μεταφορες απο/προς τα περιφεριακα. Κατα συνεπεια, δεν μπορει να εκμεταλλευτει τα μεγαλα bus που προσφερουν οι συγχρονοι προσωπικοι υπολογιστες.

Το παραπανω ειναι απολυτα λογικο για μια κονσολα, αφου θες μεγαλη μνημη για να φορτωνεις τα δεδομενα απο το αργο οπτικο μεσο, ωστε να τα εχεις διαθεσιμα ανα πασα στιγμη. Στα pc, νοτ κουαϊτ δε σέιμ cache/hash και τα ρεστα.

Έγινε επεξεργασία από Kosmos
Link to comment
Share on other sites

γιατι mssa x4 το txaa κακο ειναι ?

μουφα θολωνει την εικονα το txaa! http://www.hardocp.com/article/2014/05/28/watch_dogs_image_quality_preview/2#.U4WeZN5QgqY

Clearly, SMAA/Temporal SMAA seems to be the better overall options. SMAA also does not suffer the blur that FXAA can add. TXAA also adds blur, it makes the textures blurry, more so than FXAA.

Μερικα νεα screens σε 1440p + Ultra gfx -> παρατηρώ πως επεσε καπως η καταναλωση της μνημης στα 3.4gb

watch_dogs_2014_05_28_07_53_17_565.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_53_56_499.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_55_02_557.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_56_59_941.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_57_23_406.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_57_35_094.jpg

watch_dogs_2014_05_28_07_58_01_670.jpg

watch_dogs_2014_05_28_08_00_38_968.jpg

watch_dogs_2014_05_28_08_00_55_720.jpg

watch_dogs_2014_05_28_08_01_26_482.jpg

watch_dogs_2014_05_28_08_01_51_709.jpg

[MENTION=28628]kyr..[/MENTION]

One thing we need to expand on, from our performance evaluation is that we tested the game at 2560x1600 resolution. At that resolution, 3GB of VRAM wasn't enough for smooth performance with "Ultra" textures. We didn't talk about lower resolutions 1080p. From further testing it seems like performance and consistency is just fine on 3GB video cards to run at "Ultra" textures at 1080p. Lower resolution means less strain on video RAM capacity, and thus "Ultra" is playable on 3GB cards. If you have a larger display though, 1440p and upwards, 3GB will be a limitation to run "Ultra" textures.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.