Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

γιατι φορματ εκανες install καπου? το δικο μου χωρις install παιζει

Και το δικο μου αλλα λεω καλου-κακου.

Χαλάρωσε φήμες είναι για να τους αποτρέψουν,μια χαρά,καθαρό είναι.

Δεν ξερω με χαλαει να κανει το μηχανημα μου εργασιες, οχι απο εμενα αλλα απο καπου αλλου.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειναι,ολα καλα μεχρι στιγμης......κανενα σκουπιδακι

και δεν καταλαβαινω ολο αυτο τον πανικο,παιζω με παλιους drivers 335.23 ultra x4 msaa 1200p....καπια στιγμη θα βαλω και τους καινουριους :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

εγω στα medium με την 6950 2gb και τους 13.4 drivers εφαγα bsod απο το atikmdag.sys παντως :worship:

edit: update σε 14.4 drivers και settings στο low και τρεχει αρκετα καλα!

Έγινε επεξεργασία από pantelos
Link to comment
Share on other sites

780ti 3gb και δειτε την στα ultra οπου μαλλον εχει θεμα απο μνημη για να τραβαει τετοια low fps... αντιθετα με την 290Χ κανενα προβλημα!

1440p_ultra.jpg

Capture.jpg

...σε μενα με τον Τιτανα δεν εχω το φαινομενο αυτο. Να πω οτι σε 1440p μου τραβαει απο 3,6-4,0gb απο την ram της VGA.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

ωραια.3 σελιδες με μετρησεις κατα κυριο λογο να δειτε ποση ram καει το παιχνιδι.

Εγω γενικά διαβάζω οτι με το παιχνιδι δε λες WOW που θα περιμεναν πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αγγίξει ακόμα, αλλά μοιάζει με pseudo-open world με scripted missions.

Και όσα κάνεις μέσα στην πόλη φαίνονται εντυπωσιακά εκ πρώτης όψεως, αλλά δεν παύουν να προκαλούνται από πατήματα μεμονωμένων πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τα γραφικα που ειχα δει στην Ε3 πριν κανα 2 χρονια και ειχα κρεμασει σαγονια.

Στο βιντεο του αρχικου ποστ που ειναι και δικο μου εχει ενα επικο gunfight στο τελος.

Κατι τετοιο παιζει να δεις ποτε στο παιχνιδι?

Αμφιβαλω.

Χμμμμμ τι λεω...jesus..για δειτε το βιντεο απο την Ε3 μια.

Ακομα και ο πρωταγωνιστης και η μαπα του ειναι διαφορετικη...:sarcastic:

Εκτος αν ειναι αλλο παλικαρι.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

Φαντάζομαι θα εννοείς το DOF που κάνει ακόμα και παιχνίδι 4ετίας να δείχνει σούπερ.

Έτσι όπως διάλεξαν για περιβάλλον μια μεγαλόπολη δεν μπορείς να αποφύγεις τη σύγκριση με το crysis 2. Όσο το βλέπω τόσο συνειδητοποιώ τί "παπάδες" πέτυχαν στην crytek.

Link to comment
Share on other sites

HARDOCP - Conclusion - Watch Dogs AMD & NVIDIA GPU Performance Preview

We found out that even on the GeForce GTX 780 Ti with 3GB of VRAM performance can drop as new textures and scenery are loaded into memory. This was most notable moving the camera, or driving in the open world city. With the XFX Radeon R9 290X DD with its 4GB of VRAM we experienced smooth gameplay with no drops in performance using "Ultra" textures.

We actually found the Radeon R9 290X slightly faster in some scenarios compared to the GeForce GTX 780 Ti. We also found out that gameplay consistency was a lot better on Radeon R9 290X with "Ultra" textures enabled thanks to its 4GB of VRAM.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει seb..επιασαν τοπο τα 6gb.

Money well spent my friend.

Φτανει με την vram.

λαθος δεν θελω να πω αυτο....

Οι νεες κονσολες εχουν unified memory 8gb οπου τα 3gb απο αυτα ειναι δεσμευμενα απο το συστημα (ps4 και xbox one), αρα μενουν 5gb για την VGA τους.

Πολυ φοβαμαι οτι ολα τα games θα εχουν μεγαλη καταναλωση μνημης απο εδω και περα γιατι θα περνανε σχεδον ολα στην ενοποιημένη μνημη τους για να επιταχυνθεί οσο μπορει η διαδικασια απο τους κουτσους jaguars και gpus. Αυτο θα επηρεάσει και τα pc και είδη το βλέπουμε!

Η αρχη εγινε με τα titanfall, Wolfenstein και τωρα το Watch Dogs και ολα αυτα μεσα στους 5 πρωτους μηνες του 2014.

ΤitanFall 1440p+x8MSAA -> 3,8GB στα 60 fps

Watch Dogs 1440p -> 3,8-4.0GB στα 40-65 fps

WolfenStein 1440p -> 3,4-3,75GB στα 60 fps (εχει κλείδωμα)

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.