Jump to content



προβλημα με αλλαγη οθονης


bean

Recommended Posts

ηρθε σημερα η νεα οθονη για το λαπτοπ acer aspire 5735z

η νεα οθονη δεν εχει backlight cable connector για να το συνδεσω στο invert που εχει το λαπτοπ αλλα η οθονη εχει δικο της invert το οποιο ειναι με καλωδιοταινια και οχι με cable connector οπως ειχε η παλια

και εχω το εξης προβλημα οτι το καλωδιο της καρτασ γραφικων ειναι μικρο και δεν μπορω να το στηριξω καπου

μηπως υπαρχει καποια προεκταση να μεγαλωσω το καλωδιο μηπως μπορεσω να το στηριξω εκει που ηταν το παλιο η θα πρεπει να την στειλω πισω να μυου στειλουν αλλη με cable connector

ετσι ειναι η παλια η οθονη (η νεα δεν το εχει αυτο αλλα εχει δικο τις invert το οποιο ειναι διαφορετικο με αυτο που εχει το λαπτοπ)

U01%20laptop%20screen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις αλλαγή, δεν νομίζω να είναι συμβατά αυτά που έχεις τώρα μεταξύ τους. Ούτε και αν ενώσεις τα καλώδια με κάποια πατέντα δεν νομίζω να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

την συνδεσα και δουλευει κανονικα το προβλημα ειναι μονο στο invert

ανεβαζω και φωτο απο την νεα οθονη

newscreenj.jpg

και αυτο ειναι το invert που εχει το λαπτοπ

MN22526_Inverter-Board-SUMIDA-fuer-Acer-Aspire-5735Z-Serie.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.