Jump to content



Nf7-S rev 2.0


DarkSaga

Recommended Posts

Nα σαι καλα ρε DVD με εκανες και γελασα!!Απο αναβολη αλλο τιποτα!!ΚΑι τι συντομα??Νομιζω ανα χρονο θα πεφτει και μηνας!!Ασε να παω τωρα που ειμαι "μικρος" γιατι αμα μεγαλωσω και αλλο δεν λεει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Eτσι για την ιστορια εμπαινα μαιο μετα ιουνιο και μετα το εκανα σεπτεμβρη!!Θα με διωξουν με τις κλωτσιες αν ζητησω αλλη αναβολη(ασε που δεν θελω)

?????Μηπως ειμαστε τελειως ΟFF TOPIC?????

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουργιο thread δοκιμαζα τις τελευταιες μερες τι επιπτωσεις εχει o flasher στις επιδοσεις καθως και ποιο bios ειναι αποδοτικοτερο(στο μηχανημα μου τουλαχιστον)

Ετσι δοκιμα τον 1.33 (flasher) me D24(tictac) (1η αλλαγη που εκανα)kαι συγκρινα μετα με την εκδοση 1.20 +D23-3D .Σε πμ μου ειπε ο DVD οτι το 1.20 δεν εχει προβημα bandwidth που εχουν καποιες αλλες εκδοσεις!!Απο αυτη την συγκριση διαπιστωσα οτι καμμια επιπτωση στις επιοδοσεις δεν ειχα!!ΠΡιν συνεχισω να πω οτι ετρεξα καμποσες φορες(και απανωτα) απο sisoft το arithmetic ,multimedia kai mem bandwidth (kai buffered kai Unbuffered) καθως kai pc mark2k2!!

Εν συνεχεια εβαλα με τον 1.20 to d24 μηπως εβγαινε κατι διαφορετικο!Τιποτα το διαφορετικο και εδω αν και μου αρεσε περισσοτερο το d24 απο το d23-3d!

Υπαρχει ενα αλλα με τον flasher!(ετσι αποδειχτηκε)Η εκδοση 1.20 δεν με αφηνε να ανεβασω γρηγορα στροφες....εεε να ανεβασω πολλα MhZ μαζι!!Πχ απο 2200 σε 2550!Ποτε δεν ειχα τετοι προβλημα!!Ηθελε λιγο λιγο και κολησε τελικα στα 2500!Πιο πανω δεν μπορουσα να κανω τιποτα!!Στα 2550 που ανεφερα πιο πριν μου ελεγε να βαλω το cd και να κανω repair την εγκαταστσση!!Αντε γεια !!!!

Λεω το bios φταει και απο 1.20+D23 παω σε 1.20 +D24!To προβλημα παρεμεινε αν αι ηταν πιο σταθερος στα 2500 και ανεβηκα νομιζω στα 2525!!

Τελος για να δω αν φταει o flasher ξαναβαζω 1.33 +D24 και ολα καλα!! Το μονο που παρεμεινε ειναι η ζεστηπου δενμε αφηνει να σταθεροποιηθω ψηλα!

Ολα τα παραπανω εγιναν με cpu enable (ολα οι ρυθμισεις ιδιες ) τα ιδια 16 processes να τρεχουν απο ΧΡ ,ιδια timmings και στο σισοφτ εκανα απανωτες "δυναμομετρησεις" για να εξαλειψω καπως την τυχαιοτητα!!Και οι μετρησεις εγιναν στα 2200 και 2400!

Επιγραμματικα λοιπον

Flasher 1.20 Vs flasher 1.33 σημειωσατε 2

Bios D23-3d Vs Bios D24(tic-tac) σημειωσατε 2(στα σημεια)

(Μπας και σωθει το topic!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Χθες, στις 17:31]

Επιγραμματικα λοιπον

Flasher 1.20 Vs flasher 1.33 σημειωσατε 2

Bios D23-3d Vs Bios D24(tic-tac) σημειωσατε 2(στα σημεια)

(Μπας και σωθει το topic!!)

:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.