Jump to content



nVIDIA GeForce GTX 670 Preview, Launch Very Soon


billpeppas

Recommended Posts

Και το κακό είναι ότι δεν μας βολεύει και εγώ θα ήθελα να πάω σε 680 αλλά έχω ήδη 7970 και έπρεπε να την πουλήσω τουλάχιστον 400 ευρώ για να είμαι οκ, αλλά μπορώ να πάρω και 2η 7970 αυτήν την στιγμή που είναι καλύτερο. Είναι μπέρδεμα..

Αλλα από την άλλη με την 680 δεν θα χρειαστεις να κανεις οσα λεγαμε για το hybrid physX και τα mods. Απλα ρυθμιζεις το physX να ναι στην δευτερη καρτουλα που εχεις και τελος :)

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply
Αλλα από την άλλη με την 680 δεν θα χρειαστεις να κανεις οσα λεγαμε για το hybrid physX και τα mods. Απλα ρυθμιζεις το physX να ναι στην δευτερη καρτουλα που εχεις και τελος :)

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Μετά έχεις Bottleneck :p

Link to comment
Share on other sites

Και το κακό είναι ότι δεν μας βολεύει και εγώ θα ήθελα να πάω σε 680 αλλά έχω ήδη 7970 και έπρεπε να την πουλήσω τουλάχιστον 400 ευρώ για να είμαι οκ, αλλά μπορώ να πάρω και 2η 7970 αυτήν την στιγμή που είναι καλύτερο. Είναι μπέρδεμα..

CF & 3 monitors ειναι αυτοκτονια... Μεινε οπως εισαι και πας σε 780 μια και καλη σε κανενα 6μηνο.

Με IVY 3770Κ,670/680 και bottleneck???Γτ???

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

BN θα υπαρχει παντα αν παιζεις Vantage και 3dmark 11 σε Ρ παντα.

Αν παιζεις σε 1080ρ με 8χΑΑ και 16ΑF και ολα high δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

GPU Boost Clock : 1137 MHz

Απο το site της Αsus για την ΤΟP

To boost clock δινεται ως σημειο αναφορας.

Και καλα οτι ως εκει ειναι σιγουρο πως θα πανε ολα τα κομματια.

Ισχυει σε ολες τις καρτες της σειρας 6 ανεξαρτητως εκδοσης.

Απο κει και περα η καρτα overclockαρει δυναμικα, δλδ αναλογα το φορτο και τις θερμοκρασιες ανεβαινει κι αλλο.

Τσεκαρε και την δικια σου, τρεξε κατι 3D και μετα κοιτα στο GPUZ το MAX στο Core Clock.

Betαρω οτι θα ειναι παραπανω απο αυτο που δηλωνει η asus.

Nα σου πω ολα πιθανα ειναι.... Για δοκιμασε την στα 1200mhz.

Παντως factory oc στα 1228 μου ακουγεται τρελο! Εμενα παντως δεν πανε απο 1270 οι 680.

Tης εδωσα απο afterburner -15 και δεν το εβγαλε.

Δοκιμασα με -20 και το εβγαλε! wtf ρε Χρηστο ... :hm:

36XL8.gif

Eυχομαι ειλικρινα να ειναι θεμα drivers γιατι δεν παει αλλου το μυαλο μου, αφου στα παιχνιδια ειναι stable.

Eρωτησεις :baby:

Η επιλογη Power limit τι ειναι/κανει; Να το βαζω full;

Yπαρχει περιπτωση να παιζει τον παραμικρο ρολο το οτι την τρεχω σε X58 και pci-e 2;

Eνω σε Ζ77 με pci-e 3 να εχει καλυτερα αποτελεσματα/σταθεροτητα;

Link to comment
Share on other sites

Tης εδωσα απο afterburner -15 και δεν το εβγαλε.

Δοκιμασα με -20 και το εβγαλε! wtf ρε Χρηστο ... :hm:

36XL8.gif

Eυχομαι ειλικρινα να ειναι θεμα drivers γιατι δεν παει αλλου το μυαλο μου, αφου στα παιχνιδια ειναι stable.

Eρωτησεις :baby:

Η επιλογη Power limit τι ειναι/κανει; Να το βαζω full;

Yπαρχει περιπτωση να παιζει τον παραμικρο ρολο το οτι την τρεχω σε X58 και pci-e 2;

Eνω σε Ζ77 με pci-e 3 να εχει καλυτερα αποτελεσματα/σταθεροτητα;

Nα σου πω, τα 1228mhz τα εχει απο μαμα, δηλ. boostαρει μονη της τοσο ή τα δινεις εσυ με msi ab ή κατι παρομοιο?

Σε ρωταω γιατι στο site της asus εχει μια 670 με 1138Mhz πυρηνα.

Κατι παιζει γιατι η καρτα δεν ειναι σταθερη στα 1200τοσο που την εχεις!

Το power limit δωστο τερμα.

Oλα δινουν παραπανω αλλα οχι σταθεροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στοκ την εχω και μπουσταρει εκει.

Οταν εδωσα απο msi -20 (μειον 20, αρνητικο δλδ, προς τα αριστερα η μπαρα :p) μπουσταρε εως 1195 MHz και καταφερε να τελειωσει το unigine χωρις να κρασαρει ο driver.

Στο sniper elite v2 επαιζα 1 ωρα+ και ουτε κιχ, 1228ΜΗz απο μονη της χωρις καν εγκατεστημενο afterburner/precision κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στοκ την εχω και μπουσταρει εκει.

Οταν εδωσα απο msi -20 (μειον 20, αρνητικο δλδ, προς τα αριστερα η μπαρα :p) μπουσταρε εως 1195 MHz και καταφερε να τελειωσει το unigine χωρις να κρασαρει ο driver.

Στο sniper elite v2 επαιζα 1 ωρα+ και ουτε κιχ, 1228ΜΗz απο μονη της χωρις καν εγκατεστημενο afterburner/precision κτλ.

Καποιο λαθος εχει γινει στο Bios της καρτας!

Στη θεση σου θα την ετρεχα -20Mhz για να ειμαι rock stable.

Link to comment
Share on other sites

Eγω με την gigabyte windforce O/C, μαμα ειναι 980mhz το gpu clock, και max φτανει 1202mhz,οταν το ανεβασω σε 1032mhz(+52mhz,gpu clock), φτανει max 1254mhz(η θερμοκρασια φτανει μεχρι 66 ,67 σε bf3 που το εχω τσεκαρει).

Μαμα boost 1059mhz.

(+52mhz gpu clok) το boost ειναι 1111mhz.

Σταθερα εδω και μια εβδομαδα περιπου χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος εχει γινει στο Bios της καρτας!

Στη θεση σου θα την ετρεχα -20Mhz για να ειμαι rock stable.

Φιλε ρωτησα και σε αλλο forum και ενας κατοχος μου ειπε οτι outofthebox του φτανει 1267.

Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα της καρτας, απλα παει τοσο.

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] εχεις αποψη στο θεμα;

[MENTION=15100]jother74[/MENTION] thanx man, αρα στανταρ ετσι δουλευει το boost.

[MENTION=1215]nucleus[/MENTION] Αγορινα που ακριβως βλεπεις οτι δεν παει πανω απο 1058;

Ανοιξε ενα GPU-Z στο background απο το unigine.

Στο tab "Sensors" tickαρε το "Continue refreshing.... " και αφου τελειωσει το uni δες τι Gpu Core clock εγραψε.

(κλικαρε πανω στο νουμερο για να παει η ενδειξη στο max)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ρωτησα και σε αλλο forum και ενας κατοχος μου ειπε οτι outofthebox του φτανει 1267.

Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα της καρτας, απλα παει τοσο.

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] εχεις αποψη στο θεμα;

[MENTION=15100]jother74[/MENTION] thanx man, αρα στανταρ ετσι δουλευει το boost.

[MENTION=1215]nucleus[/MENTION] Αγορινα που ακριβως βλεπεις οτι δεν παει πανω απο 1058;

Ανοιξε ενα GPU-Z στο background απο το unigine.

Στο tab "Sensors" tickαρε το "Continue refreshing.... " και αφου τελειωσει το uni δες τι Gpu Core clock εγραψε.

(κλικαρε πανω στο νουμερο για να παει η ενδειξη στο max)

Η καρτα δεν εχει προβλημα κ οπως ειπες κ εσυ τοσο παει με τα μαμα ρολογια...

Και ενα απο GPU-Z στα max.

post-15100-1416076261,2605_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλες ειναι ολες οι προβλεψεις αλλα αν δεν βγαλει η ΑΤΙ καμια 8970 χλωμο το βλεπω να δουμε το 780.

Βεβαια ποτε δεν ξερεις και γι αυτο υπαρχουν και οι αγγελιες!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.