Jump to content



Wireless Network kai mirasma ADSL help


kataraman

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από trendy

Όταν αγοράζεις κεραία δεν έχεις να προσέξεις κάτι. Πιο πριν πρέπει να προσέξεις, να ξέρεις τι πας να πάρεις, για να μην καταλήξεις με καμία Stella Doradus.

Τι το τοσο κακο εχουν οι Stella?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη θα κοιταξω να μην παρω αυτην την εταιρια αλλα τι να κοιταξω ρε συ δεν μου ειπες γιατι τσακοσα κατι λευτα τωρα και λεω να παρω κεραια!!!Τι ειναι το πιο βασικο σε μια κεραια η πιοτητα της κατασκευης,το υλικο που ειναι φτιαγμενη???Και κατι ακομη το pigtail το περνω αναγκαστικα???Ξες εσυ καμια καλη ετερια να προτεινης για κεραια???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kostas578

Τι το τοσο κακο εχουν οι Stella?

Ρίξε μια ματιά στο διάγραμμά τους για να δεις που κατανέμεται η ισχύς που εκπέμπουν και θα καταλάβεις πόσο "κατευθυντικές" είναι.

Αρχική απάντηση από kataraman

Ενταξη θα κοιταξω να μην παρω αυτην την εταιρια αλλα τι να κοιταξω ρε συ δεν μου ειπες γιατι τσακοσα κατι λευτα τωρα και λεω να παρω κεραια!!!Τι ειναι το πιο βασικο σε μια κεραια η πιοτητα της κατασκευης,το υλικο που ειναι φτιαγμενη???Και κατι ακομη το pigtail το περνω αναγκαστικα???Ξες εσυ καμια καλη ετερια να προτεινης για κεραια???

Pacific Wireless, Andrew, Feeder Poynting (από wirelesslan.gr) και 60άρι δορυφορικό πιάτο.

Το pigtail το παίρνεις αναγκαστικά γιατί ποτέ το βύσμα της κεραίας δεν είναι ίδιο με το βύσμα της κάρτας ή του bridge.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα καταστημα τηλεφωνο με δορυφορικες κεραιες και τετοια και βρηκα κεραια Ιταλικης εταιριας δεν θυμαμε την μαρκα αν και θα ρωτησω αλλα ειναι στα 17dBi και κανει 49 ευρω λες να ειναι καλη???Θα σου πω την μαρκα μαλλον το βραδυ!!!Ξερει κανεις που θα βρω κεραιες Pacific Wireless???

Link to comment
Share on other sites

Η μαρκα της κεραιας που αναφερομαι ειναι EMME ESSE και ειναι Ιταλικης κατασκευης!!!Λετε να αξιζει τα λευτα της???Θα βρω και το site για να σας δειξω την κεραια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kataraman

Πηρα ενα καταστημα τηλεφωνο με δορυφορικες κεραιες και τετοια και βρηκα κεραια Ιταλικης εταιριας δεν θυμαμε την μαρκα αν και θα ρωτησω αλλα ειναι στα 17dBi και κανει 49 ευρω λες να ειναι καλη???Θα σου πω την μαρκα μαλλον το βραδυ!!!Ξερει κανεις που θα βρω κεραιες Pacific Wireless???

www.lamos.com

είναι η τρίτη φορά που το γράφω το site.

Αρχική απάντηση από kataraman

Η μαρκα της κεραιας που αναφερομαι ειναι EMME ESSE και ειναι Ιταλικης κατασκευης!!!Λετε να αξιζει τα λευτα της???Θα βρω και το site για να σας δειξω την κεραια!!!

Δεν την έχω ξανακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν στο στείλουν με μεταφορική τι πειράζει; 5 κοστίζει και δεν καταφεύγεις σε λύσεις του στυλ Stalla Doradus.

Αν δεν το βρεις σε κάποιο μαγαζί όπως η wirelesslan.gr ζήτα από κάποιον να στο φέρει παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

http://wlan.hellasweb.gr/shop/product_info.php?cPath=21_33_59_71&products_id=50

Αυτη φιλε trendy αξιζει τα λευτα της λες???Κανει για την δουλια μου???Αμα ειναι να κανονισω να την παραγγειλω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας τώρα(τώρα όμως :D ) προς την καφετέρια Ηλέκτρα στην παραλία να συναντηθείς με τα παιδιά από το ασύρματο και να σου λυθούν όλες οι απορίες;

http://www.twmn.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=469&start=15

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kataraman

http://wlan.hellasweb.gr/shop/product_info.php?cPath=21_33_59_71&products_id=50

Αυτη φιλε trendy αξιζει τα λευτα της λες???Κανει για την δουλια μου???Αμα ειναι να κανονισω να την παραγγειλω!!!:D

Ναι έχω ακούσει καλά λόγια για τις equinox, αλλά δεν έτυχε ποτέ να τις δουλέψω. Τα διαγράμματα φαίνονται εντάξει και η τιμή είναι λογική.

Και όπως σου είπε ο dfragos καλό θα ήταν να βρεθείς με τα ασύρματα παιδιά της Θεσσαλονικής. Ακόμα κι αν δε συνδεθείς μαζί τους να συννενοηθείτε να μην κάνετε παρεμβολές μεταξύ σας και να σου πουν κάποια φτηνή λύση στη Θεσσαλονίκη, γιατί δεν έχω ιδέα τι παίζεται εκεί με τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.