Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Αμα δεν εχει ενισχυσεις ο Κασιδιαρης θα φαει ξυλο. Αμα τον δεις βαραει σαν σκατιαρης, τα ποδια ειναι τσιμεντοβεργες δεν δουλευει καθολου ποδια και προσπαθει να βαρεσει με χερια, ουτε λιγο ωμο δεν βαζει :hehe:

/fighting analysis off

Ερεψα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σε μια άλλη χώρα, σε μια άλλη εποχή...

Ε καλα χτυπα την γυναικα σου, βρισε τους φιλους σου, κοπανα και τον @@ τον εργοδοτη.

Εγω αρνουμαι, θελω να παραμεινω ανθρωπος. Ζωο μπορει να γινει ο καθενας. Να μεινεις ανθρωπος οταν γυρω σου υπαρχουν ζωα θελει guts.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα χτυπα την γυναικα σου, βρισε τους φιλους σου, κοπανα και τον @@ τον εργοδοτη.

Εγω αρνουμαι, θελω να παραμεινω ανθρωπος. Ζωο μπορει να γινει ο καθενας. Να μεινεις ανθρωπος οταν γυρω σου υπαρχουν ζωα θελει guts.

Σε παρακαλώ διάβασε το quote στη δημοσίευσή μου και τα αμέσως προηγούμενα posts που έκανα.

Πραγματικά νιώθω ότι υποτιμάται η νοημοσύνη μου με την κατεύθυνση που επιλέγεις να απαντήσεις, εκτός αν πραγματικά αδυνατείς να δεις την ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν εχει ενισχυσεις ο Κασιδιαρης θα φαει ξυλο. Αμα τον δεις βαραει σαν σκατιαρης, τα ποδια ειναι τσιμεντοβεργες δεν δουλευει καθολου ποδια και προσπαθει να βαρεσει με χερια, ουτε λιγο ωμο δεν βαζει :hehe:

/fighting analysis off

.....δακρυσα.....ακου εκει ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΔΙΑ!!!....λοοοοοοοολ.....

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα χτυπα την γυναικα σου, βρισε τους φιλους σου, κοπανα και τον @@ τον εργοδοτη.

Εγω αρνουμαι, θελω να παραμεινω ανθρωπος. Ζωο μπορει να γινει ο καθενας. Να μεινεις ανθρωπος οταν γυρω σου υπαρχουν ζωα θελει guts.

Τα βλέπεις άσπρα/μαύρα. Απλά σου εξηγώ ότι αυτά που προτείνεις δεν είναι λύσεις. Δεν είπα ότι λύση είναι η βία.

Κάνε μήνυση εσύ σε εργοδότη και έλα να με βρεις όταν θα βγάλεις άκρη, μετά από 5-10 χρόνια. Α και που'σαι, φρόντισε να έχεις εισόδημα για αυτά τα 5-10 χρόνια, γιατί δεν πρόκειται να σε πάρεις κανείς για δουλειά και λόγω κατάστασης αλλά και αν μάθει ότι μήνυσες τον πρώην εργοδότη σου...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4080]darien[/MENTION],

προσωπικά θεωρώ ότι την βία την έχουν ξεκινήσει αυτοί... Έχεις υπόψιν σου για πόσους θανάτους ανθρώπων ευθύνονται έστω και έμμεσα...? Κάθε φορά που αυτοκτονεί κάποιος αγανακτισμένος ή κάθε φορά που πεθαίνει ένας άνθρωπος λόγο της έλλειψης κοινωνικού κράτους στο σπίτι του ή στο νοσοκομείο, είναι αποτέλεσμα δικής τους βίας...

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο μανταμ διαρκως στις συζητησεις τους εχουν μαθει να προσβάλλουν συνεχώς τον συνομιλητη τους. Οι μαντάμ νομίζουν πως θα λένε ότι θέλουν χωρίς επιπτώσεις; Ήθελε να το παίξει νταής η lesκανέλη, τον έσπρωξε και του πέταξε χαρτιά μετά από όλη αυτή τη κουβέντα και θα έβγαινε αλώβητη όπως έχει συνηθίσει;

Να αγιασει το χερι του.

Ενω ο Κασιδιαρης που εχει PhD στην Διαλεκτικη εεε? Αυτος που δεν προσβαλλει, και κυριως αυτος που δεν εχει συνηθισει να τον προσβάλλουν και τα εχασε.

Οταν μετα αναποφευκτα γινουμε ζουγκλα και αρχισουμε δικαιολογημενα να καιμε ζωντανους τους φασιστες και να χορευουμε και να γελαμε και να βγαζουμε φωτογραφιες πανω στον ταφο τους οπως 50 χρονια πριν... μετα ολοι θα λεμε "να αγιασουν τα χερια που πατησαν σκανδαλη κλπ κλπ"

Ετσι θα παει μπροστα η Ελλαδα. Αυτο ειναι να ξεβρωμισει ο τοπος! Επιτελους λυσεις!!

10000+ χρονια ανθρωπινης βλακειας και ακομα με το ζορι ξεφευγουμε απο το homo erectus...

Πολλα συγχαρικια!

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ διάβασε το quote στη δημοσίευσή μου και τα αμέσως προηγούμενα posts που έκανα.

Πραγματικά νιώθω ότι υποτιμάται η νοημοσύνη μου με την κατεύθυνση που επιλέγεις να απαντήσεις, εκτός αν πραγματικά αδυνατείς να δεις την ουσία.

Ουσιαστικα δεν παρομοιασες το συμβαν με μια πιεση που μαζευεται και καπου εκτονώνεται; Και εγω σου απανταω και σου λεω, αν πιεζεσαι βαλε βαλβιδα εκτονωσης, δεν χρειαζεται να τιναξεις καπακι. Επι του θεματος, αν ο Κασιδιαρης ενιωσε οτι προσβαλεται επειδη του περιεγραψαν το γεγονος οτι ειναι FUKING ΥΠΟΔΙΚΟΣ, τοτε ειτε δεν εχει επαφη με την πραγματικοτητα (αμφιβαλω) είτε απλα εχει μαθει οπου δεν μπορω να απαντησω, βαραω για να γινω πιστικος.

Τα βλέπεις άσπρα/μαύρα. Απλά σου εξηγώ ότι αυτά που προτείνεις δεν είναι λύσεις. Δεν είπα ότι λύση είναι η βία.

Κάνε μήνυση εσύ σε εργοδότη και έλα να με βρεις όταν θα βγάλεις άκρη, μετά από 5-10 χρόνια. Α και που'σαι, φρόντισε να έχεις εισόδημα για αυτά τα 5-10 χρόνια, γιατί δεν πρόκειται να σε πάρεις κανείς για δουλειά και λόγω κατάστασης αλλά και αν μάθει ότι μήνυσες τον πρώην εργοδότη σου...

Δηλαδη ειναι λυση το ξυλο; Γιωργο, bite me.

Δεν επικροτω το τι εκαναν τα λαμογια, ναι αυτοι οι ..... που κυβερνανε 30+ χρονια και ΠΟΛΥ θα ηθελα να τους ξεσκισω στο ξυλο (και τους τραπεζιτες περισσοτερο). Επισης μπορει την Κανελλη να την εχω για φτυσιμο γιατι ολη την ωρα φωναζει και δεν ξερει να κανει διαλογο, ΑΛΛΑ το να χτυπας επειδη δεν μπορεις να δωσεις απαντησεις το βλεπω ουρακοταγκος style.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα δεν παρομοιασες το συμβαν με μια πιεση που μαζευεται και καπου εκτονώνεται; Και εγω σου απανταω και σου λεω, αν πιεζεσαι βαλε βαλβιδα εκτονωσης, δεν χρειαζεται να τιναξεις καπακι. Επι του θεματος, αν ο Κασιδιαρης ενιωσε οτι προσβαλεται επειδη του περιεγραψαν το γεγονος οτι ειναι FUKING ΥΠΟΔΙΚΟΣ, τοτε ειτε δεν εχει επαφη με την πραγματικοτητα (αμφιβαλω) είτε απλα εχει μαθει οπου δεν μπορω να απαντησω, βαραω για να γινω πιστικος.

Αποχωρώ γιατί αντί να αφιερώσεις 2 λεπτά παραπάνω για να δεις τι έγραψα πριν λίγη ώρα και να ενώσεις το puzzle, προτιμάς την εύκολη λύση του αντίλογου.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε αλλά οι συνάνθρωποί μας ζώα δεν είναι. Αγανακτισμένοι είναι που έψαχναν άμεσες λύσεις και η ΧΑ το εκμεταλλεύτηκε.

Πασοκ/ΝΔ κακά τα ψέμματα ψηφίσαμε "όλοι" μας κάποτε. Αλλά έχουμε υιοθετήσει τη νοοτροπία των άκρων και κάνουμε τραμπάλα.

Πότε θα συνειδητοποιήσουμε ότι και ο χλευασμός με την ειρωνία υπό την μορφή του διαλόγου είναι εξίσου επικίνδυνο και κακόβουλο?
Ένας εργοδότης με προσβάλλει έντονα, με μειώνει υποτιμητικά, με χλευάζει και τις 10 ώρες που δουλεύω για μήνες. Η διάθεσή μου φθείρεται δραματικά, γίνομαι αντιπαραγωγικός, ωχαδελφιστής και στον υπόλοιπο μου χρόνο μεταφέρω τα προβλήματά μου στην παρέα μου και στην οικογένειά μου. Ίσως και να αρχίσω να χτυπάω τη γυναίκα μου για να βγάλω τα εσώψυχά μου.

Εν βρασμώ κάποια στιγμή χαστουκίζω τον εργοδότη.

Ναι το ένα είναι άμεσο ενώ το άλλο έμμεσο και συνήθως προσπελάσιμο. Η γενική εικόνα όμως ποια είναι?

Αποχωρώ γιατί αντί να αφιερώσεις 2 λεπτά παραπάνω για να δεις τι έγραψα πριν λίγη ώρα και να ενώσεις το puzzle, προτιμάς την εύκολη λύση του αντίλογου.

Τα διαβασα. Και δευτερη φορα. Και βλεπω οτι μεσα απο την εκλογίκευση: Αυτοι μας εφτασαν μεχρι εδω, αρα το οτι ξεσπασε ο Κασιδιαρης και εριξε μπουλφα, δεν το θεωρω και τοσο σημαντικο γιατι, αυτοι μας εφτσαν μεχρι εδω"

Και σου απανταω: Η Δουρου τον προσεβαλε επειδη ειπε οτι εκκρεμει δικη; Προσβολη ειναι οταν περιγραφεις ενα γεγονός; Γιατι της πεταξε το νερο; Δικαιολογημενο;

Η επειδη ο ουρακοτάγκος δεν καθησε να διαβασει οτι βαση του αρ. 62 του Συνταγματος δεν καλυπτεται απο την Βουλ. Ασυλια συνεπως, ΔΕΝ θα την γλυτωσει.

Εχεις καταλαβει οτι η συγκεκριμενη ομαδα, θεωρησε οτι βαση βουλευτικης ασυλιας, πριν απλα ηταν εγκληματιες και τωρα θα γινόταν/νουν εγκληματιες στο απυροβλητο;

Και για να μην ξεχνιομαστε

21,9% η ανεργια τον Μαρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.