Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Εδώ μπορεί να μας διαφωτίσει ο [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION], αλλά επειδή έχω τύχει μάρτυρας σε αντίστοιχο περιστατικό, την πρώτη κίνηση την κάνει η Κανέλλη και φαίνεται καθαρά στο video. Από εκεί και πέρα, λόγω και της κοινής γνώμης, δεν πιστεύω ότι κανένας δικαστής θα τον αθωώσει, ειδικά αν είναι γυναίκα.

Όσον αφορά τώρα στο γενικό περιστατικό, τα αίματα άναψαν γιατί τους κατηγορούσε για συνεργασία με την αστυνομία σε διάφορες περιπτώσεις που όλοι είδαμε πρόσφατα με τα ίδια μας τα μάτια. Για εμένα λοιπόν, το ίδιο τραμπούκοι είναι και οι δύο. Και όταν είσαι τραμπούκος με το γάντι, είσαι χειρότερος, γιατί είσαι και αποδεκτός.

Τα αιματα αναψαν επειδη η Δούρου είπε οτι ειναι υπόδικος.

Η αλήθεια είναι ότι προκλήθηκε λεκτικά από τη Δούρου σχετικά με μια αναβολή δίκης που έχει και δευτερευόντως του'ριξε μια η Κανέλλη με το Ριζοσπάστη...

Πάντως ο Παυλόπουλος..Παπιόπουλος στον καυγά:sarcastic:

Οταν προκαλήσε λεκτικα, απαντας λεκτικα. Εκτος αν εισαι πιθηκος και δεν ξερεις να μιλας.

Και οι δυο μανταμ διαρκως στις συζητησεις τους εχουν μαθει να προσβάλλουν συνεχώς τον συνομιλητη τους. Οι μαντάμ νομίζουν πως θα λένε ότι θέλουν χωρίς επιπτώσεις; Ήθελε να το παίξει νταής η lesκανέλη, τον έσπρωξε και του πέταξε χαρτιά μετά από όλη αυτή τη κουβέντα και θα έβγαινε αλώβητη όπως έχει συνηθίσει;

Να αγιασει το χερι του.

Είναι δηλαδη προσβολή να πεις σε καποιον οτι ειναι υπόδικος, οταν εκκρεμει δικη; Η Κανελη τον εσπρωξε, ναι του στυλ "τί κανεις ρε μλκ;". Εσυ δεν το εχεις κανει ποτε ε;

Οταν τελειώσουν οι κομμουνιστες, οι μεταναστες, οι ομοφυλοφιλοι ερχεται σειρα αυτων που μενουν. Οταν η σφαλιαρα πεσει στην δικη σου γυναικα, τοτε θα κανεις μοκο αραγε;

Το θεμα ειναι οτι ο συγκεκριμενος ηταν ο πιο ηρεμος, γι αυτο τον ειχαν εκ. τυπου. Τωρα θα βγαλουν τον Λαγό για εκ. τυπου. Εκει θα πεφτει ξύλο αν αναπνεει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

Μου βριζει ο αλλος την μανα και εγω τον σκοτωνω. Εξισου επικινδυνο?

(btw αυτο αν γινοταν εξω, περα απο καμερες κλπ καποιος θα κατεληγε στο νοσοκομειο.

[MENTION=5186]GFFermari[/MENTION], ηδη τις βλεπεις ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα αυτα.αλλα τουλαχιστο ας καταδικασουμε το γεγονος.η πολιτικη δεν πρεπει να χει βια.ουτε ψυχολογικη ουτε σωματικη οπως εγινε στην προκειμενη περιπτωση...

Πραγματικά δεν με νοιάζει... Ας τους φυτέψουν και σε ένα χαντάκι, όλους μαζί...

Συζητάμε μεταξύ μας τι είναι ηθικό, δημοκρατικό και σωστό, ενώ την ίδια ώρα αυτοί συζητούν μεταξύ τους, πως θα μας τα αφαιρέσουν όλα αυτά... Μόλις μου έρθει και το τι πρέπει να πληρώσω στην εφορία και για τα επόμενα μέτρα (που δεν θα είχα πρόβλημα αν ήξερα ότι θα σωθεί κάτι), τότε θα δώσω εγώ ο ίδιος μπάτσες στην Κανέλλη και σε όλο το πάνελ εκεί μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Μου βριζει ο αλλος την μανα και εγω τον σκοτωνω. Εξισου επικινδυνο?

(btw αυτο αν γινοταν εξω, περα απο καμερες κλπ καποιος θα κατεληγε στο νοσοκομειο.

[MENTION=5186]GFFermari[/MENTION], ηδη τις βλεπεις ;)

Ένας εργοδότης με προσβάλλει έντονα, με μειώνει υποτιμητικά, με χλευάζει και τις 10 ώρες που δουλεύω για μήνες. Η διάθεσή μου φθείρεται δραματικά, γίνομαι αντιπαραγωγικός, ωχαδελφιστής και στον υπόλοιπο μου χρόνο μεταφέρω τα προβλήματά μου στην παρέα μου και στην οικογένειά μου. Ίσως και να αρχίσω να χτυπάω τη γυναίκα μου για να βγάλω τα εσώψυχά μου.

Εν βρασμώ κάποια στιγμή χαστουκίζω τον εργοδότη.

Ναι το ένα είναι άμεσο ενώ το άλλο έμμεσο και συνήθως προσπελάσιμο. Η γενική εικόνα όμως ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ε σε κάθε κρίση το αποτέλεσμα είναι εμφύλιος στην κοινωνία, δεν είναι κάτι καινούριο αυτό. Εγώ θα σταθώ λίγο σε αυτό

Μόλις μου έρθει και το τι πρέπει να πληρώσω στην εφορία και για τα επόμενα μέτρα (που δεν θα είχα πρόβλημα αν ήξερα ότι θα σωθεί κάτι), τότε θα δώσω εγώ ο ίδιος μπάτσες στην Κανέλλη και σε όλο το πάνελ εκεί μέσα...

Η Κανέλλη (ή ο συριζα ή η δημαρ ή ...) σε τι φταίει; Ούτε κυβέρνησαν, ούτε πέρασαν νόμο, ούτε έκαναν καμιά κωλοτούμπα στους ψηφοφόρους τους.

Link to comment
Share on other sites

μη λεω τα ιδια...ειπαμε να το κανω εγω και συ σε καποιους απο τους βουλευτες μας τα καμαρια μας..,ναι ΙΣΩΣ να το επιδοκιμαζα.αλλα οχι απο εκλεγμενο βουλευτη!δεν το δεχομαι.απο αντρα 30 χρονων να σηκωνει χερι στη μανα του...ειναι ποταπο απλα.καταδικαζεις το γεγονος?φιλε yianni?

Εννοείται ότι το καταδικάζω ρε συ. Αλλά το έχω 1000000000000 φορές. Διαβάζουν κάποιοι τι γράφει κάποιος άλλος και δεν διαβάζουν αυτά που γράφει, διαβάζουν αυτά που νομίζουν ότι γράφει ή αυτά που θέλουν οι ίδιοι να διαβάσουν. Ή τρέχουν αμέσως να διαστρεβλώσουν τα λεγόμενά του για να πουλήσουν οι ίδιοι πολιτισμό, μαγκιά, ιπποτισμό και γενικότερα μούρη. Να δείξουν πόσο πολιτισμένοι είναι οι ίδιοι. Αυτό το πράγμα είναι απίστευτα κουραστικό εδώ μέσα. Πρέπει ή να χειροκροτάς όρθιος ένα πράγμα ή να το καταδικάζεις με απόλυτο τρόπο. Ή είσαι μαζί μας ή είσαι απέναντι. Το να κάτσεις να κάνεις μια αντικειμενική κουβέντα και να εκφράσεις μια άποψη, είναι ισοδύναμο του να ψάχνεις για μπελάδες ή να προσπαθείς να εκθέσεις τον εαυτό σου, διότι προφανώς είναι πρακτικά αδύνατο να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας απλά με χρήση κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΑΝΔΟΚ τελειωσε [MENTION=173]Wizard![/MENTION] Επι του συγκεκριμενου θεματος οποιος δεν καταλαβαινει οτι ο τραμπουκισμος της Χ.Α. θα φτασει εξω απο την πορτα τους καποια στιγμη, τοτε πολυ απλα εθελοτυφλουν.

η Χ.Α. είναι ομάδα που ληστευει, σκοτώνει και δεν καταλαβαινει απο τον ορο δημοκρατια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION]

Οτι τον καταγγελνεις. Και σε περιπτωση που παει να σε απολυσει για τους λογους που λες, αναφερεις πως αυτος ειναι η αιτια (και φερνεις καποια πειστηρια).

Ουτε τον σπας στο ξυλο ουτε τιποτα.

Βασικα δεν υπαρχει καμια δικαιολογια πανω σε αυτο, μη το συνεχιζεται. Αν ηθελε να τους πολεμησει καπως, ας εφευγε, ας μην μιλαγε ή οτιδηποτε αλλο. Να δειξει πως οι αλλοι ειναι λαθος και οχι αυτος.

Α και μη ξεχναμε το "με οποιον δασκαλο καθισεις..."

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pFg4QJiRstk]Ο Μιχαλολιάκος στη Ζούγκλα πετάει καρύδα στον Κολλάτο - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Η Κανέλλη (ή ο συριζα) σε τι φταίει; Ούτε κυβέρνησαν, ούτε πέρασαν νόμο, ούτε έκαναν καμιά κωλοτούμπα στους ψηφοφόρους τους.

Απέτυχαν να κάνουν αυτό για το οποίο ψηφίστηκαν: Αντιπολίτευση.

Επιπλέον δεν ξεμπρόστιασαν (και πρέπει πλέον να με πείσουν ότι δεν είχαν οικονομικά κίνητρα) τους κλέφτες ανάμεσα τους. Αλήθεια πιστεύεις πως δεν γνώριζαν τι ποιούσαν Άκηδες και Μαντέληδες ??

Link to comment
Share on other sites

Η Κανέλλη (ή ο συριζα) σε τι φταίει; Ούτε κυβέρνησαν, ούτε πέρασαν νόμο, ούτε έκαναν καμιά κωλοτούμπα στους ψηφοφόρους τους.

Ας το πάμε ανάποδα λοιπόν, για πες μου τι καλό έχουν κάνει στην Ελλάδα, όλα αυτά τα χρόνια...?

Επειδή δεν κυβέρνησαν δεν σημαίνει ότι δεν είναι άχρηστοι και απαίδευτοι... Τυχαίο είναι που τόσα χρόνια επειδή διαφωνούσαν που μπαίνει το κόμμα ή η τελεία έσπαγαν σε συνιστώσες και διαφορετικά κόμματα...? Όλοι στο ίδιο πρωτάθλημα παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

το σχόλιο είναι από ένα καλό φίλο που ασχολιούμαστε με τις οπτικές ίνες και οπτικά δίκτυα.

Αυτό δείχνει τουλάχιστον για τον κύριο που το λέει πόσο στενόμυαλος είναι και πόσο θέλει να επενδύσει σε αυτή τη χώρα.

"Δεν νομίζω ότι χρειάζεται καλύτερη διαφήμιση ο Σαμαράς … από το να αφήνει τα παλικάρια του ΣΥΡΙΖΑ να μιλανε !!!

Αυτοί λοιπόν είναι έτοιμοι να μας κυβερνήσουν………..!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν ενδιαφέρεστε μόνο για το θέμα δεν χρειάζεται να δείτε και τα 18 λεπτά π@π@ρολογίας"

Link to comment
Share on other sites

Ένας εργοδότης με προσβάλλει έντονα, με μειώνει υποτιμητικά, με χλευάζει και τις 10 ώρες που δουλεύω για μήνες. Η διάθεσή μου φθείρεται δραματικά, γίνομαι αντιπαραγωγικός, ωχαδελφιστής και στον υπόλοιπο μου χρόνο μεταφέρω τα προβλήματά μου στην παρέα μου και στην οικογένειά μου. Ίσως και να αρχίσω να χτυπάω τη γυναίκα μου για να βγάλω τα εσώψυχά μου.

Εν βρασμώ κάποια στιγμή χαστουκίζω τον εργοδότη.

Ναι το ένα είναι άμεσο ενώ το άλλο έμμεσο και συνήθως προσπελάσιμο. Η γενική εικόνα όμως ποια είναι?

Αλλαζεις εργοδοτη. Του λες μεχρι εδω. Του κανεις μηνυση.

Η βια δεν ειναι λυση εκτος αν μιλαμε για αυτοαμυνα σε περιπτωση που κινδυνευει η ζωη σου.

Ολα τα αλλα ειναι εκλογικευσεις.

Link to comment
Share on other sites

Comments

τελικά η λινάτσα η τριανταφυλλιά κατάφερε να βρει έναν άνδρα/μάστορα στα γεράματα της...ίσος και να της άρεσε!!!

Διαβάστε μερικά από τα comments...έχει πολύ γέλιο η υπόθεση. Εγώ προσωπικά γέλασα με την όλη φάση γιατί οι "κύριοι" και "κυρίες" του πάνελ (συμπεριλαμβανομένων και των λ@μόγιων ή αλλιώς δημοσιογράφων) δεν αξίζουν κάτι παραπάνω. Δεν αξίζουν την προσοχή μας ούτε την ασχολία μας με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1167]colt3003[/MENTION] [MENTION=5249]Jaco[/MENTION]

Κάποιοι τους ψήφισαν για αυτό που πρεσβεύουν και δεν νομίζω ότι αυτά τα μικρά κόμματα απογοήτευσαν τους ψηφοφόρους τους. Το ότι δεν συμφωνούμε με τις πολιτικές τους ή δεν έκαναν τίποτα (τι μπορούσαν να κάνουν όμως με αυτά τα ποσοστά; ) το καταλαβαίνω, το να τους δείρουμε γι'αυτό είναι υπερβολή.

Όλο αυτό το πάω στο εξής. Αν αρχίσουμε να κάνουμε λίστες για το ποιους πρέπει να δείρουμε, δεν θα μείνει κανένας από εμάς απ'εξω. Τον εμφύλιο τότε δεν τον γλυτώνουμε σίγουρα. Αν είναι να καταφύγουμε στη βία, να το κάνουμε εκεί που υπάρχει ανάγκη και απειλή, όχι όπου διαφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION]

Οτι τον καταγγελνεις. Και σε περιπτωση που παει να σε απολυσει για τους λογους που λες, αναφερεις πως αυτος ειναι η αιτια (και φερνεις καποια πειστηρια).

Ουτε τον σπας στο ξυλο ουτε τιποτα.

Βασικα δεν υπαρχει καμια δικαιολογια πανω σε αυτο, μη το συνεχιζεται. Αν ηθελε να τους πολεμησει καπως, ας εφευγε, ας μην μιλαγε ή οτιδηποτε αλλο. Να δειξει πως οι αλλοι ειναι λαθος και οχι αυτος.

Α και μη ξεχναμε το "με οποιον δασκαλο καθισεις..."

Μου αρέσει που απαντάς σοβαρά στο αντιπαράδειγμα που σου έθεσα.

Hint: Δεν δικαιολόγησα τον βουλευτή της ΧΑ

Των άκρων λαός είμαστε. Η ισορροπία μοιάζει ουτοπική.

[MENTION=14120]narta[/MENTION] δες προηγούμενα post

Link to comment
Share on other sites

θελω debate Γκλετσου-Κασιδιαρη

Αμα δεν εχει ενισχυσεις ο Κασιδιαρης θα φαει ξυλο. Αμα τον δεις βαραει σαν σκατιαρης, τα ποδια ειναι τσιμεντοβεργες δεν δουλευει καθολου ποδια και προσπαθει να βαρεσει με χερια, ουτε λιγο ωμο δεν βαζει :hehe:

/fighting analysis off

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.